Vytisknout
Kategorie: Cestovní kanceláře

Parkování autobusů v Drážďanech - místa a ceny

Řídíte autobus? Organizujete školní výlet? Vysíláte zájezdový autobus do Drážďan? V následujícím textu Vám poradíme, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

POZOR UZAVÍRKA --- Od roku 2018 je most Augustusbrücke v centru Drážďan pro zájezdové autobusy trvale uzavřený.


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů

Kde zaparkovat zájezdový autobus? © DRAZDANY.info

Drážďany přivítají od května až do září zhruba 100 a v době vánočních trhů až 800 autobusů denně. V následujícím textu se dočtete, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

Parkování autobusů v Drážďanech


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů během vánočních trhů

Značky ukazující směr zastávky pro výstup a nástup návštěvníků Striezelmarktu.

Následující informace se vztahují k roku v 2018. Letošní informace se s největší pravděpodobností nebudou lišit. Vše upřesníme na podzim letošního roku.

V době adventu přijíždí do Drážďan kolem 150 zájezdových autobusů denně. V bezprostřední blízkosti vánočního trhu Štrýclmarkt zřídilo město Drážďany autobusové zastávky sloužící pro výstup a nástup cestujících. Navíc je odtud speciálně vyznačena cesta k záchytným autobusovým parkovištím, které se nachází poblíž centra.

| AKTUÁLNÍ VERZE PLÁNKU BUDE K DISPOZICI V PRŮBĚHU LISTOPADU 2018 (není však počítáno s většími změnami oproti stavu v roce 2017).

Parkování autobusů během Štrýclmarktu


DRÁŽĎANY: Vánoční brožura 2019/20 ke stažení

Obsah letošní vánoční brožury již najdete v tomto článku

Drážďany pamatují každoročně na české návštěvníky vánočních trhů a přináší českou verzi oblíbené vánoční brožury. Ta je již nyní k dostání v obou drážďanských turistických infocentrech »Dresden Information«, a to v češtině, angličtině, němčině, ruštině a polštině.

Vánoční Drážďany - česká brožura


DRÁŽĎANY: Vánoční informace pro cestovní kanceláře

Drážďanský vánoční trh na náměstí Neumarkt © Landeshauptstadt Dresden | Jörg Schöner

Parkování autobusů a seznam nejdůležitějších informací o vánočních Drážďanech.

Vánoce v Drážďanech - soubor odkazů


Drážďany od Albertina až po Zwinger se zábavným výkladem

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Steffi Uhlig a web drazdany.info pořádá české prohlídky Drážďan. Více informací na www.drazdany.info/ceska-prohlidka-drazdan.

O vybraných sobotá provází české návštěvníky Steffi Uhlig rovněž po Obrazárně Staří mistři (Zwinger). Více informací na www.drazdany.info/skd-ceske-prohlidky.

V češtině a slovenštině představuje drážďanská průvodkyně a členka Asociace průvodců SRN Steffi Uhlig každodenně "své" město návštěvníkům Drážďan. Ať už Zwinger, Obrazárna Staří mistři, Rezidenční zámek či Albertinum, Steffi Uhlig má licenci pro všechny věhlasné drážďanské sbírky.

Průvodkyně Steffi Uhlig


POZOR! TYTO INFORMACE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ!!!Před každou cestou se VŽDY informujte o aktuálních změnách na www.dresden.de/reisebus