Parkování autobusů v Drážďanech - místa a ceny

Řídíte autobus? Organizujete školní výlet? Vysíláte zájezdový autobus do Drážďan? V následujícím textu Vám poradíme, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

ČESKY: INFORMACE PRO AUTOBUSY KE STAŽENÍ (soubor PDF 0,5 MB | stav říjen 2015)
Informace, mapka autobusových parkovišť, mapka míst, kde mohou cestující nastoupit a vystoupit, včetně vysvětlivek a tarifů.

POZOR UZAVÍRKA
V roce 2017/2018 se opravuje most Augustusbrücke v centru Drážďan.


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů

Značky ukazující směr zastávky pro výstup a nástup návštěvníků Striezelmarktu.

Drážďany přivítají od května až do září zhruba 100 a v době vánočních trhů až 800 autobusů denně. V následujícím textu se dočtete, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

Parkování autobusů v Drážďanech


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů během vánočních trhů

Z německého letáku o parkování v Drážďanech během vánočních trhů

V době adventu přijíždí do Drážďan kolem 150 zájezdových autobusů denně. V bezprostřední blízkosti vánočního trhu Štrýclmarkt zřídilo město Drážďany autobusové zastávky sloužící pro výstup a nástup cestujících. Navíc je odtud speciálně vyznačena cesta k záchytným autobusovým parkovištím, které se nachází poblíž centra. | AKTUÁLNÍ VERZE PLÁNKU BUDE K DISPOZICI V PRŮBĚHU LISTOPADU 2015 (není však počítáno s většími změnami oproti stavu v roce 2014).

Parkování autobusů během Štrýclmarktu


DRÁŽĎANY: Vánoční brožura 2017/18 ke stažení

Obsah letošní vánoční brožury již najdete v tomto článku

Drážďany pamatují každoročně na české návštěvníky vánočních trhů a přináší českou verzi oblíbené vánoční brožury. Ta je již nyní k dostání v obou drážďanských turistických infocentrech »Dresden Information«, a to v češtině, angličtině, němčině, ruštině a polštině.

Vánoční Drážďany - česká brožura


DRÁŽĎANY: Vánoční informace pro cestovní kanceláře

Drážďanský vánoční trh na náměstí Neumarkt © Landeshauptstadt Dresden | Jörg Schöner

Seznam nejdůležitějších informací o vánočních Drážďanech. Praktická sbírka odkazů.

Vánoce v Drážďanech - soubor odkazů


Drážďany od Albertina až po Zwinger se zábavným výkladem

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Steffi Uhlig a web drazdany.info pořádá české prohlídky Drážďan. Více informací na www.drazdany.info/ceska-prohlidka-drazdan.

O vybraných sobotá provází české návštěvníky Steffi Uhlig rovněž po Obrazárně Staří mistři (Zwinger). Více informací na www.drazdany.info/skd-ceske-prohlidky.

V češtině a slovenštině představuje drážďanská průvodkyně a členka Asociace průvodců SRN Steffi Uhlig každodenně "své" město návštěvníkům Drážďan. Ať už Zwinger, Obrazárna Staří mistři, Rezidenční zámek či Albertinum, Steffi Uhlig má licenci pro všechny věhlasné drážďanské sbírky.

Průvodkyně Steffi Uhlig


POZOR! TYTO INFORMACE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ!!!Před každou cestou se VŽDY informujte o aktuálních změnách na www.dresden.de/reisebus