Bruslení na Altmarktu. Svařené víno i něco dobrého na zub. © Roland Schröter

Ani ne měsíc po skončení vánočního trhu Štrýclmarkt, se na drážďanském náměstí Altmarkt objeví WINTERZAUBER, aneb další příležitost k posezení u svařeného vína i jiným zimním radovánkám. Od 24. ledna do 8. března 2020 tu vyroste bruslařská dráha, obří skluzavka, lední dráha na metanou, větrný mlýn s restaurací, dřevěné sruby s nápoji a občerstvením. V areálu se dá strávit celý den. Vedle sportovního vyžití, se tu ve vyhřátých srubech vaří a servírují tradiční saská jídla. Na místě bude o víkendech a ve vybraných dnech, například na Valentýna nebo během masopustu i zábavní program. Starat se o zábavu a rozhánět zlé duchy budou pohádkové bytosti s rakouskými královskými kostýmy a další umělci a umělkyně. Do areálu na Altmarktu je vstup zdarma. V restauracích je k dispozici zhruba 90 míst k sezení.

Bruslení

U bruslařské dráhy s lední plochou 15 x 40 metrů si návštěvníci mohou zapůjčit brusle za 3 eura. Cena za 90 minut bruslení je 3,50 € pro dospělé a 2,50 € pro děti. Po každých 90 minutách bruslení následuje vždy 30 minutová přestávka na úpravu ledu. Bruslit se bude od 10 dopoledne, kdy je dráha zpravidla rezervována pro školní třídy a školky. Bruslení pro veřejnost začíná zhruba od 12 hodin a trvá až do 22 hodin večer. Zapůjčení opory tzv. »pinquin« pro začínající bruslaře a bruslařky přijde na 5 €. V sobotu a v neděli dopoledne probíhá výuka bruslení pro děti pod vedením zkušených trenérů.

Metaná (lidová obdoba sportovní disciplíny curling)

Soutěže v metané (sport podobný curlingu) se budou pořádat na lední dráze o velikosti 20 x 5 metrů. Dráhu na metanou je nutné předem rezervovat.

Bobová skluzavka

Třetí hlavní atrakcí bude bobová skluzavka 36 x 6 metrů velká, která bude v provozu každý den od 10 do 22 hodin.

Občerstvení, restaurace ve srubech a posezení u tří velkých ohnišť

V areálu budou různé stánky s občerstvením, větrný mlýn s restaurací, dřevěné sruby, venkovní stoly a tři velká ohniště. Firmy si mohou objednat dárkové poukazy pro své zákazníky a zaměstnance. Připraven je rovněž bohatý zábavní program. Pestrá je i únorová karnevalová oslava a nejen zamilovaným je určena valentýnská párty. 

Pro ty, kteří nestihli vánoční nebo silvestrovský večírek, nabízí Winterzauber tématické párty s kolegy, přáteli a rodinou »Good bye Weihnachtsmann-Party« nebo »GeschenketauschParty« v restaraci GaudiTreff. Místa se dají rezervovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovníček základních pojmů

DE-CZ: Eisstockbahn - dráha na metanou | Eisstockschiessen - metaná na ledě | Eisbahn - lední dráha | Rodelbahn/Winterrutsche - bobová dráha/skluzavka | Mühle - větrný mlýn s venkovním ohništěm a uvnitř s posezením pro 60 osob | Almhütte - dřevěný srub pro 60 osob | Fasching - karneval

Drážďanský WINTERZAUBER (Zimní kouzlo) - základní informace

KDY: 24.1.–8.3.2020 | denně 10–22 h | 13.2. zavřeno
Ledové kluziště: 10:00–12:00, 12:30–14:00, 14:30–16:00, 16:30–18:00, 18:30–20:00, 20:30–22:00

KDE: náměstí Altmarkt v centru Drážďan

VSTUP DO AREÁLU ZDARMA
CENA BRUSLENÍ: 90minutový interval bruslení 3,50 €/ 2,50 € | zapůjčení bruslí: 3 € | zapůjčení opory tzv. »pinquin« (tučňák) pro začínající bruslaře a bruslařky 3 € | CENA SKLUZAVKY: 1 jízda 1,50 € | 5 jízd 6 € | 10 jízd 10 €

Aktuální program na www.dresdner-winterzauber-2019.de (DE)

www.dresdner-winterzauber-2019.de (DE) | www.drazdany.info/winterzauber (CZ) | video www.dresdner-winterzauber-2018.de/media/video/dresden_winterwelt_480.mp4

Vedle bruslení si návštěvníci mohou vychutnat i pestrou gastronomickou nabídku. Patrový mlýn pojme 60 hostů © Bergmann eventgastronomie

O zábavu se postará i velká skluzavka © Bergmann eventgastronomie

Bruslení na Altmarktu denně až do 22 h večer © Bergmann eventgastronomie

Místo akce na mapě

Pravidla a historie metané

Německý text

DE: Vom  25. Januar bis zum 10. März 201 öffnet der Dresdner Winterzauber seine Pforten. Eisbahn, Eisstockbahn, Winterrutsche, gemütlichem GaudiTreff und Stiegl Alm werden wieder zum Anziehungspunkt des winterlichen Vergnügens auf den Altmarkt mitten in der schönen Stadt Dresden. Zur Eröffnung wird August der Starke mit seinem Hofstaat wieder das Zepter schwingen und den närrischen Winterzauber einläuten. Die Mostviertler Königsperchten aus Österreich vertreiben böse Geister und bekannte Künstlerinnen und Künstler sorgen für musikalische Unterhaltung. An den Wochenenden präsentieren Dresdner Eissportclubs ihr Können und erfahrene Eislauftrainer werden wieder den Kleinsten die ersten Schritte auf dem Eis zeigen. Eisfasching, Kinderfasching und Tanz zum Valentinstag sind schon ein Muss für alle Gäste des Dresdner Winterzaubers. Keine Zeit für Weihnachtsfeier oder Silvesterparty? Dann haben wir die Lösung für ihr Team: Feiern Sie mit Kollegen, Freunden oder Familie eine »Good bye Weihnachtsmann-Party« oder eine »GeschenketauschParty« in unserem GaudyTreff. Reservieren Sie jetzt schon Plätze unter Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.