Wanderbus

Společnost OVPS provozuje linky veřejné autobusové dopravy v těch nejkrásnějších výletních oblastech Saského Švýcarska. 11 mimořádně atraktivních linek nese označení „Wanderbus“ (Výletní autobus), a měly by výletníkům umožnit co nejsnazší dopravu do kýžených destinací.

 

Linka 219 vede z Pirny přes Bad Gottleuba do české obce Tisá. S 217 se dostanete z Bahrtal přes Tisou a Jílový Sněžník do Rosenthalu. Vyhlídka na Bastei je dostupná z Pirny nebo Sebnitz linkou 237 a z Bad Schandau autobusovou linkou 253/237. Autobusové linky 242 a 245 jezdí z Pirny nebo Königsteinu do výletního a lezeckého ráje Rosenthal/Bielatal a na Vysoký Sněžník. Do území stolových hor na pravém břehu Labe nás dopraví regionální autobusy linek 244 a 252. Autobusová linka 241 propojuje Pirnu, Königstein a Bad Schandau s divoce romantickým údolím řeky Křinice, kde je v provozu i Křinická tramvaj Kirnitzschtalbahn. Linky 260/268/269 procházejí z Bad Schandau po náhorní rovině ve směru na Sebnitz a Hinterhermsdorf.

JÍZDNÍ ŘÁD: http://www.ovps.de/Service/Liniennetzplan/Fahrplan-Regionalverkehr/4161/ | nový jízdní řád Bahrtal - Rosenthal ke stažení

Německý text

Mit einer Vielzahl von öffentlichen Buslinien verkehren die Busse der OVPS in die schönsten Wandergebiete der Sächsischen Schweiz. 11 touristisch besonders attraktive Linien sind mit dem Namen "Wanderbus" versehen und sollen den Ausflüglern die Suche nach der passenden Verbindung zu ihrem Ausflugsziel vereinfachen. | Die Linien 219 und 217 führen von Pirna über Bad Gottleuba zum tschechischen Tisá. Die Aussicht Bastei kann der Fahrgast ab Pirna oder Sebnitz mit der Linie 237 und ab Bad Schandau mit der Buslinie 253/237 erreichen. Die Buslinien 242 und 245 fahren von Pirna oder Königstein in das Wander- und Kletterparadies Rosenthal/Bielatal und zum Hohen Schneeberg. In der rechtselbische Gebiet der Tafelberge "Gebiet der Steine“ kommt man mit den Regionalbuslinien 244 und 252. Die Buslinie 241 verbindet Pirna, Königstein und Bad Schandau mit dem wildromantischen Kirnitzschtal, wo auch die Kirnitzschtalbahn verkehrt . Die Linien 260/268/269 verlaufen auf dem Höhenrücken von Bad Schandau in Richtung Sebnitz und Hinterhermsdorf.