Prohlídky sklepů s ochutnávkami vína a sektu se konají denně. Zámek Wackerbarth je připraven na návštěvu zahraničních hostů a disponuje audioprůvodci v řadě jazyků, i v češtině © Schloss Wackerbarth, Oliver Killig

Zámek Wackerbarth je připraven i na návštěvu zahraničních hostů a disponuje audioprůvodci v řadě jazyků a návštěvníci tak mohou paralelně s německým výkladem slyšet výklad ve svém jazyce. Návštěva je tedy možná i v češtině, a to bez nutnosti předchozího nahlášení. Prohlídky sklepů s ochutnávkami vína i sektu se konají denně.

Na Štrýclmarktu můžete ochutnat i saské bílé svařené víno, třeba z vinařství zámku Wackerbarth © Schloss Wackerbarth

Asi každý má vánoční trhy spojené i s vůní svařeného vína. Většinou se nám sice vybaví hrneček horkého červeného vína. Saskou adventní klasikou je však i bílé svařené víno. Tuto vánoční specialitu nabízí na Štrýclmarktu u svého stánku vinařství Wackerbarth, které své horké víno s názvem »Weiß & Heiß« připravuje dle originálního receptu z roku 1834.

Dny otevřených vinařství v Sasku © Tourismusverband Saechsisches Elbland, Rainer Weisflog

Saští vinaři zvou všechny zájemce na Dny otevřených vinic, které se konají 26. a 28. srpna. Tento rok se akce zúčastní na 43 vinařů, vinařských podniků i zástupců koštýren nacházejících se přímo na vinohradech podél Labe v úseku mezi Diesbar-Seußlitz, Míšní, Radebeul, Drážďany a Pillnitz. Každé vinařství nabízí trojitou ochutnávku (sklenky po 1 dcl) za jednotnou cenu 7 EUR a představí své zvláštnosti.