Veletrh »spielraum« nabídne možnost hrát si a stavět © MESSE DRESDEN

Veletrh hraček a her »spielraum« zve herní nadšence každého věku o prvním listopadovém víkendu (5.–6. 11.2016) do prostor drážďanského výstaviště Messe Dresden o ploše více než 8 000 metrů čtverečních. Na dva dny ovládne výstaviště kreativita a radost z objevování, stejně jako nepřeberné množství hraček, konzolových a počítačových, ale i deskových her. Na návštěvníky, kteří dostanou chuť si nabízené věci sami vyzkoušet, čeká spousta výtvarných dílen a workshopů. Hry je možné i na místě koupit.

Velkým lákadlem je především oblast Hry pro rodiny tzv. »GAMES FOR FAMILIES«. Jedinečný svět her od tvůrců jako Disney, Nintendo, Activision, Purple Hills, Astrogon nebo Acer se představí v podobě dětských a rodinných her pro konzole, počítače či jako deskové společenské hry. Příjemnou zvláštností je přitom bezpochyby fakt, že se vystavované hry obejdou bez zobrazování násilí.

V tomto obrovském prostoru si můžete vyzkoušet přes 350 deskových a rodinných her od všech velkých vydavatelství. K dispozici budou jak nejžhavější novinky, tak i typické klasiky jako Osadníci z Katanu, Carcassonne nebo Člověče, nezlob se. "Živé herní návody" rády návštěvníkům na přání vysvětlí jakoukoli hru, poradí s výběrem a pomohou v průběhu hraní. Kromě toho budou k vidění a hraní připraveny také oblíbené hry v "nadživotních" verzích.

Akce bude doplněna o speciální hřiště "LEGO-Spielwiese" s více než 300 000 kostkami LEGA připravenými k vytváření a stavění. Do oblíbeného světa Playmobilu se mohou s chutí ponořit jak malí, tak velcí objevitelé na hřišti Playmobil.

Každou hodinu se budou konat workshopy bicích nástrojů od profesionálů z Drum olé, na kterých se můžete dozvědět o všemožných tónech, které se dají "vyloudit" z hudební bedýnky Cajon.

A ti, kteří (dosud) neumí rozlišit Ollie od Hang-Upu, by určitě neměli chybět na skateboardovém workshopu, který se uskuteční několikrát za den. Na zdejší "akční plochu" si sem mohou pro radu dojít i zkušení skateboardisté.

Pro rodiče či prarodiče, kteří zde hledají ideální dárky pro své ratolesti, jsou připraveny také užitečné výukové hry, stejně jako hry pro ty nejmenší. A nabídku na tomto místě doplňují rovněž modely s dálkovým ovládáním.

Podzim je navíc ideálním časem pro všechny kutily! Zájemci zde dostanou příležitost sami něco vytvořit, objevit nové trendy nebo věnovat se svým osvědčeným koníčkům.

Současně s veletrhem her a hraček »spielraum« se koná rovněž již pátý ročník literárního veletrhu »schriftgut« s napínavými akcemi a přednáškami (v němčině). Vstupenka platí na oba veletrhy.

Hlavní informace o veletrhu ze světa her »spielraum«

KDY: 05.–06.11.2016 | sobota 10–20 h | neděle 10–18 h

KDE: výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden

DOPRAVA: tramvaj č. 10 zastávka „Messering, HALLE 1“ | možnost parkování u areálu výstaviště na parkovacích plochách P1, P2 a P7 (parkovací místa pro postižené osoby jsou vyhrazena přímo před hlavním vchodem - Hauptfoyer- a před halou HALLE 1), parkovné 5 €/den (platí se při vjezdu)

PARKOVÁNÍ PRO ZÁJEZDOVÉ AUTOBUSY: parkoviště 2 / 2a Pieschener Allee | celodenní tarif 7 € (POZOR! Při placení je třeba u parkomatu stisknout ŽLUTÉ TLAČÍTKO pro volbu tarifu pro autobusy. K placení potřebujete euro-mince. Parkomat nevrací drobné!

VSTUPNÉ: 10 €/7,50 €* | *Důchodci, handicapovaní, nezaměstnaní, školáci a studenti s platným průkazem | rodinné 25 € (2 dospělí a 2 děti do 14 let), rodinné 15 € (1 dospělý a 2 děti do 14 let), děti od 4 do 6 let 4 €, děti do 3 let zdarma

www.messe-dresden.de (DE | EN) | www.spielraum-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/spielraum (CZ) | www.drezno.info/spielraum (PL)

Fotografie

Veletrh »Spielraum« nabídne možnost hrát si a stavět © MESSE DRESDEN

Veletrh »Spielraum« nabídne možnost hrát si a stavět © MESSE DRESDEN

Na veletrhu »Spielraum« budou k vidění herní novinky pro děti i rodiny z oblasti počítačových her a herních konzolí © MESSE DRESDEN

Na veletrhu »Spielraum« budou k vidění herní novinky pro děti i rodiny z oblasti počítačových her a herních konzolí © MESSE DRESDEN

Mapa: výstaviště MESSE DRESDEN

Německý text o veletrhu Spielraum

Die spielraum lockt Spielwütige jeglichen Alters am ersten Novemberwochenende (5.–6.11.2016) auf rund 8.000 Quadratmeter des Dresdner Messegeländes. Kreativität und Entdeckerlust werden an zwei Messetagen ganz groß geschrieben. In den Fokus rücken Spielwaren, PC-, Konsolen- und Brettspiele sowie Kreativbereiche. Auf die Besucher warten viele Mitmach-Aktionen und Workshops. Der Bereich von GAMES FOR FAMILIES lässt Besucherherzen höher schlagen. Kind- und familiengerechte PC-, Konsolen- und Brettspiele bilden eine einzigartige Spielewelt mit bekannten Herstellern wie Disney, Nintendo, Activision, Purple Hills, Astrogon und Acer. Das Besondere: Es werden nur Spiele ohne exzessive Gewaltdarstellung angeboten. Auf einer riesigen Fläche können über 350 Brett- und Familienspiele von allen großen Verlagen getestet werden. Dazu zählen viele Neuigkeiten, aber auch Klassiker, wie „Die Siedler von Catan“ und „Carcassonne“, „Mensch ärgere dich nicht“ & Co. „Lebende Spieleanleitungen“ erklären den Besuchern auf Wunsch jedes Spiel, helfen bei der Auswahl und beraten rund um alle Spiele. Darüber hinaus laden Großversionen bekannter Spiele zum Mitmachen ein. Ergänzt wird das Familien-Event durch eine LEGO-Spielwiese mit über 300.000 Legosteinen zum Bauen und Gestalten. Eintauchen in die beliebte Welt von Playmobil können große und kleine Entdecker auf dem Playmobil-Spielplatz. In den stündlich stattfindenden Trommelworkshops von Drum olé lässt sich erfahren, welche Klänge dem Musikhocker Cajon zu entlocken sind. Wer beispielsweise einen Ollie (noch) nicht von einem Hang-Up unterscheidet, ist genau richtig beim Skateboard-Workshop. Diese finden mehrmals täglich statt und auch erfahrene Skateboarder sind am Stand und der Aktionsfläche bestens beraten. Für Eltern und Großeltern, die auf Geschenkesuche sind, halten Aussteller lernpädagogisch wertvolles Spielzeug bereit, auch für Kleinkinder. Ferngesteuerter Modellbau ergänzt diesen Bereich. Herbstzeit ist Bastelzeit! Alle Kreativen können auf der spielraum selbst gestalterisch tätig werden, neue Trends entdecken bzw. ihrem bewährten Hobby nachgehen. Zusätzlich zur spielraum lassen sich die spannenden Lesungen und Aktionsmöglichkeiten auf der 5. Lesemesse schriftgut zu einem gemeinsamen Eintrittspreis genießen.