Dopravní muzeum Drážďany

Zpět na přehled článků

Muzeum dopravy v budově Johanneum na náměstí Neumarkt | foto © Verkehrsmuseum Dresden, Igor Semechin

Nejstarší drážďanskou budovou, která slouží k výstavám, je »Johanneum« na náměstí Neumarkt a v současnosti se v ní nachází Dopravní muzeum »Verkehrsmuseum Dresden«. Můžete se vydat do světa unikátních dopravních prostředků. V muzeu jsou zastoupena všechna odvětví dopravy. Budova Johanneum, kde již před více než 400 lety „parkovali“ saští kurfiřté své kočáry a koně, poskytuje muzeu nádhernou architektonickou kulisu.

Dopravní muzeum

OTEVŘENO: út–ne 10–18 h | pondělí zavřeno | Velikonoční a Svatodušní pondělí otevřeno | Muzeum bude zavřené 24., 25., 31. prosince a 1. ledna.

ADRESA: Augustusstraße 1, 01067 Dresden

DOPRAVA: tramvajové linky č. 1, 2, 3, 4, 7 a 12 až k zastávce "Pirnaischer Platz" nebo autobusové linky č. 62 a 75 až k zastávce "Pirnaischer Platz" nebo tramvajové linky č. 1, 2 a 4 k zastávce "Altmarkt"

VSTUPNÉ 9 € / 4 € | skupinové slevy | rodinná vstupenka 9 € / 18 € (jeden dospělý a až 2 děti / dva dospělí a až 4 děti) | roční vstupenka 30 € / 14 € | děti do 5 let a skupiny z mateřských škol zdarma | školní třídy 1 € za osobu

SERVIS: český audioguide na stálé výstavy v ceně | BEZBARIÉROVOST: přístup vhodný pro postižené ve všech prostorách, WC pro postižené | Wi-fi zdarma | www.verkehrsmuseum-dresden.de (DE | EN | CZ) | www.drazdany.info/dopravni-muzeum (CZ)

DE: Verkehrsmuseum Dresden

Verkehrsmuseum Dresden Straßen- und Eisenbahnen, Autos, Zweiräder, Luftfahrzeuge und Schiffe: Alles was Menschen bewegte, ist im Verkehrsmuseum zu entdecken und zu erleben. Ältestes Ausstellungsstück ist eine Sänfte aus dem Jahr 1705. Legendär ist die Muldenthal, Deutschlands älteste, original erhaltene Dampflok von 1861, kurios das dreirädrige Phänomobil von 1924 und das dreisitzige Motorrad Böhmerland von 1927. Wie nur wenige Museen vereint das 1952 gegründete Dresdner Verkehrsmuseum alle Verkehrszweige unter einem Dach. Das Johanneum, in dem schon vor über 400 Jahren die Kurfürsten Sachsens Kutschen und Pferde "parkten", bietet dafür einen prächtigen architektonischen Rahmen. Öffnungszeiten: täglich 10–18 Uhr, Montag geschlossen (außer Oster- und Pfingstmontag) Eintrittspreise: Erwachsene 4,50 Euro, ermäßigt 2,50 Euro, betreute Schülergruppen 1 Euro pro Person, Gruppentarife auf Anfrage, Familienkarte 10 Euro, Jahreskarte 15/7,50 Euro, Kinder bis 5 Jahre und Kindergartengruppen Eintritt frei Verkehrsanbindung: Straßenbahnlinie 1, 2, 3, 4, 7 und 12 bis Haltestelle Pirnaischer Platz Buslinie 62 und 75 bis Haltestelle Pirnaischer Platz Straßenbahnlinie 1, 2 und 4 bis Haltestelle Altmarkt Extras/Angebote: Ferienprogramm, Führungen, Museumsshop, Sonderausstellungen, Vorträge Sonstige Extras: Katalog und Kurzführer, Kindergeburtstag im Museum, Mi/Sa/So: Modelleisenbahnbetrieb auf der 325 Quadratmeter großen Spur-0-Anlage, Di-So 11-16 Uhr (jeweils zur vollen Stunde): Filmvorführung "Dresden - Alte Pracht und neuer Glanz. Bewegte Stadtgeschichte von 1913 bis 2007" (Dienstag bis Sonntag 11 bis 17 Uhr; im Museumseintritt enthalten), neu ab 8. Juni 2011: Verkehrsgarten für Kinder Behindertengerecht: behindertengerechter Zugang in allen Bereichen, behindertengerechtes WC Stand: 13.2.2012 Verkehrsmuseum Dresden Augustusstraße 1 01067 Dresden - Altstadt Tel. +49 (0)351 86 44 - 0 Fax +49 (0)351 86 44 - 110


Oddělení dopravního muzea

Železniční doprava

Silniční doprava

Lodní doprava

Letecká doprava

Modelová železnice


Audioguide v češtině

Stažení je možné buď doma přes internet, nebo přímo v muzeu přes bezplatné wifi připojení

Každý český návštěvník Muzea dopravy Drážďany si může stáhnout do svého smartphonu zvukového průvodce na objevitelskou výpravu do historie dopravy.

Další informace


Pro malé děti

Tady se děti učí pravidla silničního provozu hrou © Verkehrsmuseum Dresden

Zde mají přednost děti! Nová zábavní dopravní zahrada je otevřena s novým silničním rozvržením a dalšími vozidly jako dětské autíčko, vláček nebo motorka.

Další informace


Hits for kids

V dětském koutku je vysvětlen technický obsah tak, aby mu porozuměly snadno i děti © Verkehrsmuseum Dresden

Staňte se strojvůdcem! Buďte kapitánem! V muzeu můžete řídit parní stroj či letadlo.

Další informace


Unikátní exponáty

Na

Dopravní muzeum má také rozsáhlou sbírku unikátních exponátů.

Další informace


Tramvaj dopravního podniku VVO © Jonas Kürten

Jedna jízdenka pro všechno

V Drážďanech a regionu Horní Polabí platí jednotná sazba na všechny dopravní prostředky bez ohledu na to, kde si jízdenku koupíte. Tramvaje, autobusy, regionální vlaky (Trilex, DB Regio, Städtebahn), příměstské vlaky S-Bahn i labské přívozy mají vzájemně koordinované jízdní řády a krátké přestupní trasy. Nabízí rychlé a pohodlné cestování novými vozy s moderními zastávkami. Koordinovat jízdní řády místních dopravců, nabízet jednotné ceny jízdného a zajišťovat integrovanou dopravu v Drážďanech a okolí je úlohou Dopravního svazu Horní Polabí (Verkehrsverbund Oberelbe, zkratka VVO).

Doporučujeme síťovou jízdenku Elbe-Labe-Ticket

S jízdenkou Elbe-Labe-Ticket se pohodlně dostanete přímo z Ústeckého kraje. Například na vánoční trhy na Königstein, do Pirny, Radebeulu, Míšně nebo na nákupní výlet do Drážďan. Jízdenka je platná po celé síti VVO a pro většinu autobusů a železnic v Ústeckém kraji. 

Ceny jízdenky Elbe-Labe-Ticket © VVO

Tip: Jednodenní rodinná jízdenka (Familientageskarte)

Pokud se Vás na cestu vydá více, doporučujeme jednodenní rodinnou jízdenku. K dispozici je jako jízdenka pro jednu tarifní zónu (např. pro výlety po Drážďanech), pro dvě tarifní zóny (např. pro výlety z Drážďan do Pirny nebo z Drážďan do Radebeulu) nebo v celé oblasti integrované dopravy VVO. Jízdenka platí pro dvě dospělé osoby a až 4 děti do 15 let. Platí od doby označení až do 4 hodin ráno následujícího dne.

Ceny rodinného jízdného © VVO


Důležité odkazy


Vánoční speciál 🎄

Příjezd autobusem nebo vlakem do Drážďan a okolí v období vánoc 

Vánoční výlet do Drážďan a okolí mohou zpříjemnit vlaky a autobusy VVO. Nabízí posílené linky, více míst k sezení a krátké čekací doby na zastávkách. Dostanete se tak pohodlně přímo až k drážďanským vánočním trhům. Na okraji Drážďan se nacházejí bezplatná parkoviště P+R, kde se dá odstavit auto a dále se dostat jednoduše hromadnou dopravou. 

Speciální vlak a jízdní řád

O adventních sobotách jezdí speciální vánoční vlak WeihnachtsExpress RE 20 v 9:19 přímo z Ústí nad Labem přes Děčín a Bad Schandau. Do Drážďan dorazí v 10:21. Zpět vyjíždí z Drážďan v 15:35 směr Ústí nad Labem. Aktuální jízdní řády najdete na www.vvo-online.de/cs.

Přehled vánočních trhů a akcí

Kompletní německý 80-ti stránkový průvodce „Mit Bus &Bahn unterwegs, Weihnachten 2018“ o vánočních trzích, koncertech, divadelních představeních a výstavách je zdarma k dostání online na www.vvo-online.de nebo telefonicky na + 49 351 852 65 55. Brožuru naleznete zde: https://www.vvo-online.de/de/shop/weihnachtsbroschuere-3551.cshtml.

Zde všude platí jízdenka Elbe-Labe-Ticket © VVO