Tramvaj dopravního podniku VVO © Jonas Kürten

Jedna jízdenka pro všechno

V Drážďanech a regionu Horní Polabí platí jednotná sazba na všechny dopravní prostředky bez ohledu na to, kde si jízdenku koupíte. Tramvaje, autobusy, regionální vlaky (Trilex, DB Regio, Städtebahn), příměstské vlaky S-Bahn i labské přívozy mají vzájemně koordinované jízdní řády a krátké přestupní trasy. Nabízí rychlé a pohodlné cestování novými vozy s moderními zastávkami. Koordinovat jízdní řády místních dopravců, nabízet jednotné ceny jízdného a zajišťovat integrovanou dopravu v Drážďanech a okolí je úlohou Dopravního svazu Horní Polabí (Verkehrsverbund Oberelbe, zkratka VVO).

Doporučujeme síťovou jízdenku Elbe-Labe-Ticket

S jízdenkou Elbe-Labe-Ticket se pohodlně dostanete přímo z Ústeckého kraje. Například na vánoční trhy na Königstein, do Pirny, Radebeulu, Míšně nebo na nákupní výlet do Drážďan. Jízdenka je platná po celé síti VVO a pro většinu autobusů a železnic v Ústeckém kraji. 

Ceny jízdenky Elbe-Labe-Ticket © VVO

Tip: Jednodenní rodinná jízdenka (Familientageskarte)

Pokud se Vás na cestu vydá více, doporučujeme jednodenní rodinnou jízdenku. K dispozici je jako jízdenka pro jednu tarifní zónu (např. pro výlety po Drážďanech), pro dvě tarifní zóny (např. pro výlety z Drážďan do Pirny nebo z Drážďan do Radebeulu) nebo v celé oblasti integrované dopravy VVO. Jízdenka platí pro dvě dospělé osoby a až 4 děti do 15 let. Platí od doby označení až do 4 hodin ráno následujícího dne.

Ceny rodinného jízdného © VVO


Důležité odkazy


Vánoční speciál 🎄

Příjezd autobusem nebo vlakem do Drážďan a okolí v období vánoc 

Vánoční výlet do Drážďan a okolí mohou zpříjemnit vlaky a autobusy VVO. Nabízí posílené linky, více míst k sezení a krátké čekací doby na zastávkách. Dostanete se tak pohodlně přímo až k drážďanským vánočním trhům. Na okraji Drážďan se nacházejí bezplatná parkoviště P+R, kde se dá odstavit auto a dále se dostat jednoduše hromadnou dopravou. 

Speciální vlak a jízdní řád

O adventních sobotách jezdí speciální vánoční vlak WeihnachtsExpress RE 20 v 9:19 přímo z Ústí nad Labem přes Děčín a Bad Schandau. Do Drážďan dorazí v 10:21. Zpět vyjíždí z Drážďan v 15:35 směr Ústí nad Labem. Aktuální jízdní řády najdete na www.vvo-online.de/cs.

Přehled vánočních trhů a akcí

Kompletní německý 80-ti stránkový průvodce „Mit Bus & Bahn unterwegs, Weihnachten 2019“ o vánočních trzích, koncertech, divadelních představeních a výstavách je zdarma k dostání online na www.vvo-online.de nebo telefonicky na + 49 351 852 65 55. Brožuru naleznete zde: https://www.vvo-online.de/de/shop/weihnachtsbroschuere-3551.cshtml.

Zde všude platí jízdenka Elbe-Labe-Ticket © VVO