Vodní zábava a koupání © Dirk Brzoska

Kolem Lipska se rozprostírají fascinující jezerní scenérie, Lipský Neuseeland. K jezeru Cospudener zve mořská přístavní atmosféra nebo písečná pláž ke koupání a stavění hradů z písku. Nejsou tu jen výletní lodě, ale také restaurace a jedinečné prázdninové příbytky přímo nad hladinou jezera. Jezero Cospudener je ale jen jedno z dvaceti dalších, které se staly z bývalých hornických oblastí kolem Lipska.

Je to tu pravé místo pro ty, který hledají zábavu a akci. Na celkové vodní ploše kolem 70 km² a různých vodních tocích je vše pro aktivní sportovce: v letní sezóně je v kurzu plachtění, potápění, surfing a wakeboarding. Každé z jezer v lipské oblasti Neuseeland má jedinečnou charakteristiku a nabízí speciální zážitky. Ať jste aktivní vodní sportovci nebo raději podnikáte koupací výlet s přáteli a rodinou, najdete své oblíbené jezero. Potápěče nadchne podvodní pozorování v Kulkwitzském jezeře a pro rodiny, které hledají přírodu a odpočinek je jezero Naunhofer. Lodí, pěšky nebo na kole – k sousednímu jezeru Störmthaler to není daleko. Známe je toto jezero kvůli svému plovoucímu kulturnímu ostrovu VINETA a v Německu jedinečnými obojživelnými zájezdy. U Schladitzského jezera, severně od Lipska, vás čeká kemp David Sport Resort by ALL-on-SEA. Tady se provozuje windsurfing, plachtění kitesurfing, potápění a volné potápění. Také Stan up paddling - perfektní kombinace mezi surfem, kánoí a tréninkem pro celé tělo. V zábavním vodním parku Wasser Fun Park se mohou návštěvníci těšit na jedinečnou překážkovou dráhu na vodě. A na pláži si můžete užívat slunce. Ve všech jezerech Neuseelandu je bezpečné koupání, kvalita vody je výborná.

Hlavní informace

KDY: Highfield-Festival 19.-21. Srpen 2016

KDE: Großpösna, Highfield-Festival u jezera Störmthaler See

www.highfield.de (DE | EN)

Mapa

{mosmap lat='51.2252224'|lon='12.4417045'|centerlat='51.2252224'|centerlon='12.4417045'|zoom='10'|text='Störmthaler See'|marker='0'}

Německý text:

Rund um Leipzig erstreckt sich eine faszinierende Seenlandschaft, das Leipziger Neuseenland. Am Cospudener See laden maritimes Hafenflair und ein Sandstrand zum Baden und Sandburgenbauen ein. Hier startet nicht nur das Fahrgastschiff zu seinen Rundfahrten, auch Restaurants und kleine Ferienkajüten direkt über dem Wasser machen den See unverwechselbar. Der Cospudener See ist aber nur einer von über 20 Seen, die aus den ehemaligen Tagebaugebieten rund um Leipzig entstanden sind.

Wer Spaß und Action sucht, ist hier genau richtig. Auf einer Gesamtwasserfläche von 70 km² und unterschiedlichen Wasserkursen kommen Aktivsportler voll auf ihre Kosten: Segeln, Tauchen, Surfen und Wakeboarden stehen in der Sommersaison hoch im Kurs. Jeder einzelne See im Leipziger Neuseenland hat seine ganz eigene Charakteristik entwickelt und bietet besondere Erlebnisse. Wer aktiver Wassersportler ist oder lieber mit Freunden und Familie einen gemütlichen Badeausflug plant, findet mit Sicherheit seinen „Lieblingssee“. So schwärmen Tauchsportler von der guten Unterwasser-Sicht im Kulkwitzer See und Familien, die naturnahe Erholungsmöglichkeiten suchen, von den Naunhofer Badeseen. Ob mit dem Schiff, zu Fuß oder per Rad – zum benachbarten Störmthaler See ist es nicht weit. Bekannt ist der See durch seine schwimmende Kulturinsel VINETA und die in Deutschland einzigartigen Amphibientouren. Am Schladitzer See, nördlich von Leipzig gelegen, erwartet Sie das Camp David Sport Resort by ALL-on-SEA. Hier kann man Windsurfen, Segeln, Kitesurfen, Tauchen und Apnoetauchen. Auch Stan up paddling - die perfekte Kombination aus Wellenreiten, Kanusport und Ganzkörperworkout - ist möglich. Im Wasser Fun Park erwartet die Besucher ein einzigartiger Hindernisparcours auf dem Wasser. Auf dem hauseigenen Strand können Sie dann die Sonne genießen. In allen Seen des Leipziger Neuseenland kann man bedenkenlos schwimmen, die Wasserqualität ist hervorragend.

WANN: Highfield-Festival 19.-21. August 2016

WO:  Großpösna, Highfield-Festival am Störmthaler See

www.highfield.de (DE | EN)