Dopravní uzavírky v době Striezelmarktu © DRAZDANY.info

Letošní 583. drážďanský vánoční trh Striezelmarkt začíná ve středu 29. listopadu 2017. Jako každý rok jsou na místě i mobilní policejní stanice. O adventních víkendech budou své německé kolegy podporovat i čeští policisté. U všech vjezdů na náměstí Altmarkt budou umístěny betonové bloky a zábrany budou i podél ulice Wilsdruffer Straße. Co se batohů a tašek týče, neexistují žádná omezení. Nejsou plánovány žádné kontroly tašek a kabelek či jiných zavazadel.

Aby nic nezkazilo požitek z vánočního trhu, mají policisté pro návštěvníky několik rad:

  • Mít u sebe jen tolik peněz, kolik na trzích budete potřebovat.
  • Peníze a cennosti nosit v zapínacích kapsách těsně u těla, příruční tašky a batohy pevně zapnuté a na přední části těla nebo pevně sevřené pod paží.

Dopravní omezení během předvánočního období

Během adventu budou tato následující omezení a uzavírky silnic:

1. Uzavírka silnice Wilsdruffer Straße ze směru od náměstí Postplatz směrem k Pirnaischer Platz o adventních sobotách, 2., 16. a 23. prosince mezi 14–21 hodinou. V sobotu 9. prosince bude uzavřena už od 10 hodin kvůli průvodu Štolové slavnosti. V souvislosti s průvodem je nutné počítat i s dalšími krátkými operativními policejními uzavírkami v centru. V neděli na Štědrý večer tj. 24. prosince potrvá uzavírka od 10 do 15 hodin.

2. Na silnici Reitbahnstraße zůstává uzavřen levý odbočovací pruh na parkoviště Centrum Galerie. Je to nezbytné, aby se netvořila zácpa směrem ke křižovatce Dippoldiswalder Platz. Pro příjezd do Centrum Galerie používejte proto trasu z jihu tj. Budapester Straße – Ammonstraße – Reitbahnstraße. Toto omezení je platné od 29. listopadu do 24. prosince 2016. (viz mapa pod tímto článkem)

3. Kvůli přestavbě je uzavřen most přes řeku Labe Augustusbrücke. Uzávěrka potrvá do 05.03.2018.

MAPA: O Adventu se dá na parkoviště Centrum Galerie odbočit jen zprava

 

Tip: Parkoviště v Centrum Galerii bývá během Adventu plné (především o sobotách a prodejní neděli 10.12.2017). Čím časněji tam budete vjíždět, tím větší je pravděpodobnost, že nebudete muset u vjezdu dlouho čekat. V exponované dny se kapacita pro vjezd do parkoviště naplní již kolem půl desáté ráno. A to znamená delší čekání.