Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Máte-li chuť strávit letošního Silvestra pod širým nebem a se spektakulárně nasvícenou kulisou historické části města a půlnočním ohňostrojem, vydejte se slavit Silvestra třeba do Drážďan.

Před silvestrovskou párty se tu koná dětský Silvestr, a to od 19 hodin. O zábavu dětí se bude starat klaun Theo. Přímo před jevištěm je pro děti připraven zábavní dětský koutek s veselými hrami a atrakcemi jako např. obří kostky či stolní fotbálek. Jsou k dispozici i lehátka a plocha s kobercem. Úderem osmé začne dětský ohňostroj.

Vlastní silvestrovská párty bude zahájena ve 20:20. Vystoupí skupina Achim Petry & Band a kromě ní se o zábavu bude starat Partypilot, a to až ranních hodin Nového roku.

Do celého ohraničeného areálu silvestrovské oslavy není dovoleno vnášet nápoje, žádnou vlastní zábavní pyrotechniku, žádné ostré či nebezpečné předměty a žádné sklo. Na všech vstupech do areálu musí návštěvníci projít bezpečnostní kontrolou.

Sponzorem a spoluorganizátorem celé akce je pivovar Radeberger, což Vám tak trochu napoví, v jakém duchu se celý večer nese. Abyste si dokázali udělat představu o celé této spektakulární akci, pročtěte si níže uvedené často kladené otázky a podívejte se na video na stránce pořadatele této silvestrovské oslavy pod širým nebem. Loňského Silvestra oslavilo na náměstí Theaterplatz společně dvacet tisíc lidí.

Silvestr na náměstí Theaterplatz - hlavní informace

KDE: náměstí Theaterplatz přímo před Semperovou operou a barokním Zwingerem

KDY: 31.12.2015 | vstup od 18 h, dětský Silvestr 19 h, dětský ohňostroj 20:00 | velký půlnoční ohňostroj

VSTUPNÉ 9 €, děti do 12 let zdarma, vstupenky je možno zakoupit i v předprodeji nebo s kreditní kartou online a vytisknout doma  www.etix.com/ticket/online/venueSearch.jsp?venue_id=9060

www.silvester-theaterplatz.de (CZ | DE | EN | RU) 

DE: Silvester Open Air auf dem Theaterplatz

Program 31.12.2015

18:00 | Vstup
19:00 | Dětský Silvestr s klaunem Theem
20:00 | Ohňostroj pro děti
20:20 | Michael Heinemann finalista soutěže  "The Voice of Germany"
21:15 | Partypiloten
21:45 | Achim Petry & Band
22:30 | Partypiloten
23:00 | Achim Petry & Band
23:40 | Partypiloten
23:57 | Radebergský půlnoční countdown | Radeberger Mitternachtscountdown
00:00 | Půlnoční ohňostroj - vítěz soutěže Pyrogames v Drážďanech a Rostocku Firma Feuerwerk Mathias Kürbs
00:15 | Achim Petry & Band
01:00 | Partypiloten
Potom můžete slavit až do ranních hodin.

Video

Osmiminutové video, dobře charakterizující atmosféru Silvestru. Rozhodně si jej před koupí vstupenek přehrajte, abyste zjistili, zda je to Silvestr dle vašich přestav...

{youtube}JO6I8HBP_xI{/youtube}

Otázky a odpovědi k silvestrovské open-air-show na náměstí Theaterplatz

Jak se dostanu na místo akce?

Do silvestrovského areálu se dostanete veřejnými dopravními prostředky, taxíkem. V okolí náměstí Theaterplatz nejsou žádná parkoviště. Spoje si můžete vyhledat na adrese www.dvb.de (DE) nebo www.vvo-online.de (CZ | DE)

Nejbližší tramvajové zastávky jsou "Postplatz" (tramvajové linky 1, 4, 8, 9, 11, 12), "Altmarkt" (tramvajové linky 1, 4 ) a "Dresden Mitte" (vlak S-Bahn na trase Bad Schandau - Meissen).

Co si s sebou nesmíte přinést do zábavního areálu?

Z bezpečnostních důvodů je zakázáno přinést do vyhrazeného areálu jakoukoli zábavní pyrotechniku. To je část naší bezpečnostní koncepce. Na vstupech se budou provádět kromě kontrol vstupenek také kontroly donesených předmětů, zbraní, špičatých předmětů, sprejových dóz, skla atd.

Smím si s sebou přinést do zábavního areálu nápoje?

Ne, v zábavním areálu však máme velký výběr stánků, u kterých si můžete koupit jídla a nápoje. Také o šumivé víno o půlnoci je postaráno. To všechno lze zakoupit v zábavním areálu za ceny, které jsou v místě obvyklé.

Jsou k dispozici místa k sezení a zastřešená plocha?

Silvestrovské město je čistou open-air akcí. K dispozici jsou pouze místa k stání. Výjimku tvoří naše VIP oblast, pro kterou lze zakoupit vstupenky zvlášť. Tato oblast je vyhřívaná.
Vstupenka do této oblasti stoji cca 139 eur a obsahuje nápoje a buffet. Další informace o VIP-nabídce najdete v němčině na www.silvester-theaterplatz.de/vip/.

Pamatujte prosím na teplé oblečení dobře chránící proti nepříznivému počasí. Jedno je však jisté – při náladě na náměstí Theaterplatz se teplo dostaví rychle zevnitř!

Kolik stojí vstupenky na tuto akci a kde si je můžu zakoupit?

V předprodeji stojí vstupenka 9 € plus příslušný poplatek na předprodej. U večerní pokladny jsou vstupenky dražší a musíte navíc počítat s delšími čekacími dobami u pokladen. Zajistěte si proto vstupenku předem za předprodejní cenu. Vstupenky jsou k dostání ve všech známých předprodejních místech v Německu a online na adrese www.konzertkasse-dresden.de nebo velmi pohodlně k vytisknutí doma tzv. (print@home). Vstupenku je možné koupit pouze s platnou kreditní kartou: www.etix.com/ticket/online/venueSearch.jsp?venue_id=9060

Jsou na náměstí veřejné záchody?

Ano, budou k dispozici vytápěné sanitární jednotky s dámskými a pánskými toaletami.

V případě dalších otázek se prosím obraťte přímo na organizátora akce Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plánek silvestrovského areálu

Plánek silvestrovského areálu (sice je již z roku 2011, ale k hrubé orientaci snad stačí)

Náměstí Theaterplatz na mapě

{mosmap address='Theaterplatz, Dresden, Deutschland'| zoom='15'}

Fotografie - Silvestr na náměstí Theaterplatz v Drážďanech

Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Foto: Silvestr na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © Radeberger, silvester-theaterplatz.de