U stánků na Štrýclmarktu můžete obchodníkům platit až do Štědrého dne i v tolarech, které se dají předem zakoupit v turistických informačních centrech v Drážďanech.  © Landeshauptstadt Dresden

Také k 585. výročí vánočního trhu Štrýclmarkt (»Striezelmarkt«) si pořadatelé připravili zpestření trhu, kterou je vlastní platidlo. Obchodníci na Štrýclmarktu tak nepřijímají pouze eura, ale i tolary. Chcete-li si zpestřit vánoční nakupování nebo udělat radost dětem, můžete si eura předem „vyměnit“ za tolary »Striezeltaler«. Za 10 eur získáte 11 tolarů, kterými můžete platit u všech obchodníků na Štrýclmarktu. Jeden tolar přitom odpovídá jednomu euru, takže ten jedenáctý dostanete jako pozornost. Tolary jsou k dostání v turistických informacích přímo na Štrýclmarktu na náměstí Altmarkt, na hlavním nádraží a u kostela Frauenkirche.

Pokud hledáte vhodný dárek k Mikuláši nebo pro přátele, příbuzné či zaměstnance, můžete jim zakoupit 11 tolarů v dárkovém balení za cenu 10,50 €. Tolary platí pouze u obchodníku na Štrýclmarktu a jen do 24. prosince 14:00 tj. do doby, kdy letošní vánoční trh končí. Mince jsou vyrobeny z poniklované oceli a jejich počet je omezen. Koupit se dají přímo v drážďanských turistických informacích nebo je můžete předem objednat online a objednávku poté na turistických informacích vyzvednout.

Přijedete-li do Drážďan vlakem, můžete se stavit ve stánku turistických informací v jižním křídle vstupní haly hlavního nádraží (Hauptbahnhof Dresden). Hlavní drážďanské turistické infocentrum se nachází v centru, kousek od kostela Frauenkirche. Přicházíte-li od náměstí Altmarkt, jděte směrem k baroknímu kostelu Frauenkirche. V komplexu domů vlevo (tj. západně) od Frauenkirche je vstup do nákupní galerie QF, kde je v suterénu informační středisko. V adventní době se otevírá třetí informační centrum přímo v centru vánočního dění na trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt v dřevěném srubu ukázkových dílen "Schauwerkstätten" v severovýchodním rohu náměstí (u vstupu je k dispozici i výtah pro vozíčkáře).

KDE: Turistická informační centra na hlavním nádraží, u kostela Frauenkirche a přímo na Štrýclmarktu (na rohu ulice Wilsdruffer Straße u restaurace McDonald's) | platí pouze u stánků na trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt 

KDY: platí do 24.12.2019, 14:00 h

CENA: balení v papírovém sáčku: 10 € / 11 tolarů | dárkové balení: 10,50 € / 11 tolarů

www.striezeltaler.de (DE) | informace o turistických informacích www.drazdany.info/infocentra (CZ) | www.drazdany.info/strycltolar (CZ)

Kompletní vánoční fotogalerie na https://goo.gl/photos/LbtxCx3i2FbtLTvL8.

K dostání je i dárkové reprezentativní balení © Landeshauptstadt Dresden