Vytisknout
Kategorie: Infobox

Nejpohodlněji se dostanete na drážďanské městské slavnosti vlakem či autobusem © DRAZDANY.info

Velmi pohodlný způsob dopravy na městské slavnosti může být příjezd vlakem či autobusem. Na regionální příhraniční dopravu i na městskou dopravu v Drážďanech platí přeshraniční síťová jízdenka Labe-Elbe pro jednu nebo pro pět osob. Další možnosti příjezdu vlakem a autobusem a pěší vzálenosti k náměstí Theaterplatz se dozvíte v následujícím textu.

POZOR, naše informace již zahrnují výluky některých spojů z důvodu letních prací na ulici Bautznerstr., která je během léta 2019 rozkopaná. Most Augustusbrücke je z důvodu rekonstrukce otevřen pouze pro pěší.

Příjezd vlakem

Drážďany mají spojení se všemi významnými německými a evropskými městy. Navíc je město připojeno k mezinárodní síti IC, ICE a EC.

Z hlavního nádraží na náměstí Theaterplatz:

Pěšky

Tramvají

Z nádraží Dresden Neustadt:

Pěšky

Tramvají

Z nádraží Dresden Mitte

Pěšky

Tramvají

Více informací na www.drazdany.info/vlaky


Příjezd autobusem

Do Drážďan jezdí mnoho národních i mezinárodních linek. Město je díky tomu dobře dostupné ze všech směrů. Autobusy staví v ulici Bayrische Straße hned vedle vlakového nádraží. Jsou zde také servisní kanceláře autobusových dopravců. Na vánoční trh Striezelmarkt stačí projít halou hlavního vlakového nádraží a dále stejně jako po příjezdu vlakem.

Více informací na www.drazdany.info/regiojet | www.drazdany.info/flixbus


Informace o MHD v Drážďanech

Všeobecná informace o městské hromadné dopravě najdete na naší stránce www.drazdany.info/mhd. Na městskou hromadnou dopravu platí přeshraniční jízdenka Labe-Elbe.


Městské slavnostiPlánek dopravních omezení | Příjezd vlakem nebo autobusem | TIP: Parkhaus Mitte | Parkoviště Strehlener Strasse | Ostatní placená parkoviště | Bezplatná parkoviště P+R | Zájezdové autobusy