Drážďanské městské slavnosti CANALETTO očekávají od 17. do 19. srpna 2018 více jak půl milionu návštěvníků. Při hudebních a divadelních show zde vystoupí kolem tisícovky umělců. Gastronomie regionální i světová, devět pódií v centru a patnáct různých tématických areálů, od vína, přes sport, zábavu pro děti, prezentaci záchranářské techniky a sponzorů slavností až po koncerty všech stylů a žánrů a večerní diskotéky. Slavnosti se konají u příležitosti 812. výročí založení Drážďan. Letos kvůli přestavbě historického mostu Augustusbrücke ale jen na levém břehu Labe. Areál slavností se zvětší směrem po proudu Labe, nově se bude slavit i kolem saského Landtagu a kongresového centra. Nově bude i letos možné zaparkovat u drážďanského výstaviště MESSE DRESDEN, odkud pendluje autobus (SHUTTLE). Parkovací lístek slouží současně jako jízdenka tímto autobusem do centra. Slavnost zakončí oblíbený velký ohňostroj v neděli večer (s největší pravděpodobností ve 22 hodin). Víno a kultura jsou hlavními tématy u kostela Frauenkirche, hry pro děti a sport najdeme na náměstí Altmarkt a slavnost parních pohybovadel pod Brühlovou terasou. Součástí slavností je tradičně i přehlídka flotily Saské paroplavby s devíti historickými parníky. Přehlídka začíná v sobotu v 18:30 na nábřeží Terassenufer a plavba trvá čtyři a půl hodiny.

Hlavní informace

KDY: pátek – neděle 17.8.–19.8.2018 | neděle 22 hodin závěrečný ohňostroj

KDE: Centrum Drážďan

PARKOVÁNÍ - Nově bude letos možné zaparkovat u drážďanského výstaviště MESSE DRESDEN, odkud pendluje autobus (SHUTTLE). Parkovací lístek slouží současně jako jízdenka tímto autobusem do centra. 

VSTUP VOLNÝ | Jízdenky na parníky Saské paroplavby stojí 35 €/20 € a lze ji koupit online na https://mc.sds-dd.de/onlinetickets-start-de/?d=2017-08-19&v1=7&l1=530 (DE). Přehlídka má podobný průběh jako ta prvomájová.

program bude k dispozici od srpna na www.dresdner-stadtfest.com (DE) | www.drazdany.info/stadtfest (CZ)

Plánek tématických areálů

Drážďanské městské slavnosti CANALETTO ©  LHD

Mapa centra Drážďan

...

Německý text

Dresdner Stadtfest CANALETTO