Veletrh »spielraum« nabídne možnost hrát si a stavět © MESSE DRESDEN, Marko Kubitz

O víkendu  9.–10. listopadu 2019, se znovu sejdou nadšenci do her a hraček na veletrhu »spielraum« na drážďanském výstavišti MESSE DRESDEN. Přibližně 300 vystavovatelů předvede ve všech obrovských halách výstaviště nové i osvědčené hry. Veletrh »spielraum« je určený pro děti od 4 do 12 let, ale i menší děti se zde skvěle zabaví. Rodiče a prarodiče zase mohou vybírat a rovnou také nakoupit vánoční dárky. Každoročně se očekává kolem 20 tisíc návštěvníků.

Každá ze čtyř veletržních hal je věnovaná jinému tématu. V hale 4 se dají vyzkoušet deskové hry, Playmobil, Lego, Herpa 3D-puzzle atd. V herním světě Brio-Spieleland si vyhrají i ti nejmenší a mohou si vyzkoušet s panenkami od Zapf Creation, jaké je to být maminkou nebo tatínkem.

Kromě toho se v hale 4 mohou děti vydat po stopách řidiče lokomotivy Jima Knopfa a Lukase v nadživotní velikosti (z příběhu německého spisovatele Michaela Ente »Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema«).

Všechny hráče přiláká digitální herní svět v hale 2. Veškeré hry jsou nenásilné a přátelské k dětem. K objevování jsou zde herní konzole i nově vyvinuté příslušenství. Návštěvníci dostanou možnost vlastnoručně si vyzkoušet dálkové ovládání dronů a kvadrokoptér.

A kdo by měl nedostatek sportu a pohybu v halách 2 a 4, ten se může vydovádět v hale 1, kde je připraven velký akční svět a indoorové hřiště. Na druhou stranu klidněji bude v hale 3. Zde bude postaven kromě jiného populárně vědecký areál, který dokáže vzbudit zájem o přírodovědecké obory i u těch nejmenších.

Na výstavišti jsou také připraveny odpočinkové a přebalovací koutky.

Hlavní informace o veletrhu »spielraum«

KDY: 9.–10. 11. 2019 | sobota 10–20 h, neděle 10–18 h

KDE: výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden | Veletrh se koná ve všech halách, na výstaviště jsou otevřené dva vchody - Hauptfoyer a Foyer HALLE 1.

DOPRAVA: tramvaj č. 10 zastávka „MesseringMessering, HALLE 1“ (vchod přes Foyer HALLE 1) nebo MESSE DRESDEN (vchod přes Hauptfoyer) | možnost parkování u areálu výstaviště na parkovacích plochách P1, P2 a P7 (parkovací místa pro postižené osoby jsou vyhrazena přímo před hlavním vchodem - Hauptfoyer- a před halou HALLE 1), parkovné 5 €/den (platí se při vjezdu)

PARKOVÁNÍ PRO ZÁJEZDOVÉ AUTOBUSY: parkoviště 2 / 2a Pieschener Allee | celodenní tarif 7 € (POZOR! Při placení je třeba u parkomatu stisknout ŽLUTÉ TLAČÍTKO pro volbu tarifu pro autobusy. K placení potřebujete euro-mince. Parkomat nevrací drobné!

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 €, děti do tří let zdarma, děti 3-6 let 4 € | rodinná vstupenka pro dva dospělé a dvě děti do 14 let 25 € | rodinná vstupenka single pro jednoho dospělého a dvě děti do 14 let 15 €

www.messe-dresden.de (DE | EN) | www.spielraum-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/spielraum (CZ) | www.drazdany.info/vystaviste (CZ) | Událost na FB: www.facebook.com/events/2141279795952298/

Mapa: výstaviště MESSE DRESDEN

Fotogalerie

Rodiče mohou nakoupit dárky na vánoce © MESSE DRESDEN, Daniel Gammert

K vidění budou i nové technologie © MESSE DRESDEN, Daniel Gammert

Děti se zde vyřádí pod dohledem instruktorů © MESSE DRESDEN, Daniel Gammert