Informační a návštěvnické středisko Národního parku Saské Švýcarsko ©

Informační a návštěvnické středisko Národního parku Saské Švýcarsko pořádá mimo jiné také vzdělávací výlety. Přihlásit se na ně mohou školy všech stupňů, gymnázia, ale i školky a jiné dětské či studentské skupiny.

Pro střední školy a gymnázia

DOWNLOAD: Středisko národního parku nabízí pro školní a gymnaziální třídy rovněž vzdělávací výlety s německým průvodcem. Jejich kompletní seznam najdete jako soubor PDF (0,5 MB) na https://www.lanu.de/media/tyfd8983-ae06e2a38e18e2c60bce92009954663b/2016_Flyer_Bildungsprogramme_OS_GYM.pdf

Po stopách národního parku (okruh č. 1)

Co to znamená Národní park a co se nachází za jeho pomyslnými branami? Jaké prostředí rostlinám a zvířatům nejvíce vyhovuje a jak citlivě reagují na změny?

Prohlídka zdarma v úterý 8:30–14:30 (nutná rezervace)

Život v lese (okruh č. 2)

Výlet Vás pozve pod koruny lesních stromů. Exkurze otvírá oči a bystří smysly při pozorování přírody. Ukáže rozdíl mezi udržovanými lesy pro hospodářské využití a divokým přírodním lesem.

Prohlídka zdarma ve středu 8:30–14:30 (nutná rezervace)

Vznik Labských pískovců (okruh č. 3)

Okružní výlet na téma vznik Země. Na pár minut se vrátíte o miliony let zpět v čase. Žáci a studenti si prohloubí své znalosti živou zkušeností přímo v krajině Labských pískovců.

Prohlídka zdarma ve čtvrtek 8:30–14:30 (nutná rezervace)

Procházka po mořském dně (okruh č. 5)

Na skalních vrcholcích je třeba popustit uzdu vlastní představivosti. Na tomto místě totiž bývalo mořské dno, které je částečně zvěčněno i v pískovcových skalách.

Pro školky, družiny a skupiny dětí

DOWNLOAD: Středisko národního parku nabízí pro školní třídy a skupiny dětí (věk zhruba do deseti let) rovněž vzdělávací výlety s německým průvodcem. Jejich kompletní seznam najdete jako soubor PDF (0,5 MB) na  https://www.lanu.de/media/tyfd8982-e58707a4ff96dd46d1a6549a5d19a5d8/2016_Flyer_Bildungsprogramme_GS_Hort.pdf

Po stopách národního parku (okruh č. 1 - jen pro školní družiny)

Co to znamená Národní park a co se nachází za jeho branami? Zjistíte zde jaké prostředí rostlinám a zvířatům nejvíce vyhovuje a jak citlivě reagují na změny životního prostředí.

Prohlídka zdarma v úterý 8:30–14:30 (nutná rezervace)

Život v lese (okruh č. 2)

Výlet Vás pozve pod koruny lesních stromů. Exkurze otvírá oči a bystří smysly při pozorování přírody. Ukáže rozdíl mezi udržovanými hospodářsky využívanými lesy a divokým lesem přírodním.

Prohlídka zdarma ve středu 8:30–14:30 (nutná rezervace)

Po rysí stezce (okruh č. 3)

Od Informačního a návštěvnického střediska Národního parku až k rysímu výběhu vede rysí stezka, na které se děti dozvědí spoustu zajímavých informací o kočkách domácích, ale především o rysu ostrovidu a jeho životním prostředí.

Skály, jeskyně a čisticí písek (okruh č. 5 - jen pro školní družiny)

V jeskyních u skály Kleinhennensdorfer Stein se dostanete s baterkou a v odolném oblečení pískovci nejblíže, jak je to jen možné.

Informace o těchto i dalších okruzích pro školní skupiny naleznete na www.lanu.de/de/NationalparkZentrum/Angebote-rund-um-die-Natur/Bildungsprogramme-fuer-Kinder-und-Jugendliche.html, s českým průvodcem jsou však jen ty, které jsou uvedeny výše v tomto článku.

Hlavní informace o výletech do přírody pro školní skupiny

INFORMACE: otevřeno v pracovní dny | trvání cca 4,5 h | přihlášení minimálně 3 týdny předem | velikost skupiny do 25 dětí

Kontaktní informace viz níže