Slavnost vlny představuje naprosto ideální program pro rodiny s dětmi © NPZ Bad Schandau

V neděli 29. dubna 2018 se v zahradě Centra Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau koná tradiční »Slavnost vlny / Wollfest«. I během již 15. ročníku se vše bude točit kolem stříhání oveček a toho, co je možno z vlny vyrobit. Očekávají se stovky návštěvníků. Slavnost vlny je jednou z největších a zároveň nejoblíbenějších akcí Centra Národního parku. Na české návštěvníky se těší čeští zaměstnanci centra.

Na slavnost nedorazí jen lidé, ale samozřejmě i ovečky. Návštěvníci tu budou moci spatřit několik plemen, převážně vzácných druhů domácích ovcí. Hlazení je povoleno. Jedna z oveček bude odpoledne za odborného výkladu ostříhána. V průběhu celého dne se bude ostříhaná vlna, česat, filcovat a spřádat do vláken. Zájemci si mohou i tyto činnosti vyzkoušet. Slavnost vlny představuje naprosto ideální program pro rodiny s dětmi.

Po celý den probíhá na zahradě Centra národního parku trh s prodejními stánky s ručně vyráběnými produkty z ovčí vlny. Na odpoledne je připravena módní přehlídka zaměřená na vlněné oděvy. Užitečné tipy na zpracování vlny dostanou zájemci v rámci výtvarných dílen.

Slavnost vlny v Bad Schandau - hlavní informace

KDY: 29.04.2018 10–18 h | po celý den trh výrobků z ovčí vlny a výstava vzácných ovčích plemen, program pro děti

KDE: V zahradě Centra Národního parku Saské Švýcarsko | Dresdner Straße 2b, 01814 Bad Schandau | V Centru národního parku (Nationalparkzentrum) je kromě toho otevřena stálá expozice o Saském Švýcarsku. Na rozsáhlé výstavní ploše tří poschodí se seznámíte s vývojem Saského Švýcarska, poznáte jeho historii, bohatou flóru i faunu. Na návštěvníky tu mimo jiné čeká i formikárium neboli terárium pro mravence, audiovizuální projekce a reliéfní model místní krajiny. Na rozdíl od konvenčních muzeí se tu mohou návštěvníci téměř všech exponátů dotýkat. Texty k výstavě jsou kromě německého a anglického jazyka i v češtině. Přístup do všech částí je bezbariérový.

DALŠÍ INFORMACE: stránky Centra a Národního parku Saské Švýcarsko www.lanu.de (DE) | www.drazdany.info/saske-svycarsko (CZ) | www.drazdany.info/saske-svycarsko/slavnost-vlny (CZ)

VSTUP NA SLAVNOST VLNY ZDARMA

Stánky s výrobky z ovčí vlny  © NPZ Bad Schandau

BAD SCHANDAU: Slavnost vlny již po dvanácté  © NPZ Bad Schandau, Marko Förster

Slavnosti vlny: uplstěno, upleteno, obarveno, upředeno  © NPZ Bad Schandau

Slavnost vlny: Kdo si nikdy nevyzkoušel práci s kolovrátkem, bude tak moci © NPZ Bad Schandau

Německý text o Slavnosti vlny

Zum Sehen, Staunen und Mitmachen: Schafwolle als Mittelpunkt eines bunten Reigens aus Wollprodukten, seltenen Landschafrassen, Schafschur, Filzkursen, Puppenspiel, Woll-Modenschau, Live-Musik mit BUCKIJIT und anderem mehr. In Kooperation mit NLP-Verwaltung Sächsische Schweiz, AWO -„Stellwerkstatt“ und Wollscheune am Lilienstein | 29. April 2018 10:00 - 18:00