V centru národního parku v Bad Schandau se v polovině října konají slavnosti jablek © Nationalparkzentrum, Foto Marko Förster

Centrum národního parku v Bad Schandau zve v neděli 8. října 2017 na 13. ročník Slavností jablek. Na české návštěvníky tu budou čekat čeští zaměstnanci. Slavnost jablek vzdává hold nejuniverzálnějšímu domácímu ovoci. Návštěvníci se zde dozví mnoho zajímavostí o jeho historii i současnosti, naučí se rozpoznávat jednotlivé odrůdy a zjistí, co všechno dobrého a lahodného se dá z jablek vykouzlit.

Centrum Národního parku Saské Švýcarsko © Nabídky pro skupiny na rok 2016 © NationalparkZentrum

Výstava věnovaná světu zvířat, rostlin a historii krajiny Labských pískovců a Národního parku Saské Švýcarsko. S modely, které se zde nachází, si lze doslova "vyhrát". Mají tu dokonce opravdové mraveniště či úplně tmavou místnost simulující bujarý noční život zvířectva ve volné přírodě. Expozice zabírá všechna tři patra budovy střediska Národního parku v Bad Schandau. Zabaví se tu malí i velcí milovníci přírody. Texty k výstavě, popisky exponátů a filmy jsou v češtině i v němčině. Skupinové prohlídky jsou taktéž v češtině, vedené přímo českými průvodci.

Plch zahradní je maskotem Střediska národního parku v Bad Schandau. A nyní se stal i průvodcem výstavou. V bohatě ilustrované publikaci doprovází rodiny s dětmi po celé budově také v češtině. Na sedmdesáti stránkách je spousta otázek, podnětů, úkolů a dětem srozumitelných vysvětlení pro celkem 31 expozic stálé výstavy o divoké přírodě Saského Švýcarska. Každé expozici je věnována dvoustránka, jedna strana je určena pro dospělé, druhá pro děti.

Na destičkách naleznete tipy na výlety

Středisko národního parku v Bad Schandau zřídilo novou odpočinkovou chill-out zónu s »objevitelskými tipy« pro Sasko-České Švýcarsko v češtině, němčině a angličtině. Třicet tipů na výlet je ve třech jazycích (česky, anglicky a německy) na destičkách ve velkých dřevěných bednách v přízemí informačního centra pro návštěvníky. Sedací pytle a pohodlné lavičky svádí k odpočinu, při němž mohou návštěvníci plánovat svůj příští výlet. Malé děti zabaví dětský koutek s německo-českou hrou, jejíž hlavním hrdinou je malá okatá myška plšík lískový.