Informační a návštěvnické středisko Národního parku Saské Švýcarsko ©

Informační a návštěvnické středisko Národního parku Saské Švýcarsko pořádá mimo jiné také vzdělávací výlety. Přihlásit se na ně mohou školy všech stupňů, gymnázia, ale i školky a jiné dětské či studentské skupiny.

V centru národního parku v Bad Schandau se v polovině října konají slavnosti jablek © Nationalparkzentrum, Foto Marko Förster

Centrum národního parku v Bad Schandau zve v neděli 14. října 2018 na 14. ročník Slavností jablek. Na české návštěvníky tu budou čekat čeští zaměstnanci. Slavnost jablek vzdává hold nejuniverzálnějšímu domácímu ovoci. Návštěvníci se zde dozví mnoho zajímavostí o jeho historii i současnosti, naučí se rozpoznávat jednotlivé odrůdy a zjistí, co všechno dobrého a lahodného se dá z jablek vykouzlit.

Slavnost vlny představuje naprosto ideální program pro rodiny s dětmi © NPZ Bad Schandau

V neděli 29. dubna 2018 se v zahradě Centra Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau koná tradiční »Slavnost vlny / Wollfest«. I během již 15. ročníku se vše bude točit kolem stříhání oveček a toho, co je možno z vlny vyrobit. Očekávají se stovky návštěvníků. Slavnost vlny je jednou z největších a zároveň nejoblíbenějších akcí Centra Národního parku. Na české návštěvníky se těší čeští zaměstnanci centra.

Centrum Národního parku Saské Švýcarsko © Nabídky pro skupiny na rok 2016 © NationalparkZentrum

Informační středisko národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau poskytuje českým skupinám a školním třídám rozsáhlou vzdělávací nabídku v češtině. V češtině je kompletní stálá výstava včetně multimediálních exponátů. Čeští zaměstnanci centra navíc nabízí komentované prohlídky stálé výstavy i exkurze do přírody. Na stálé výstavě dostanou žáci české pracovní listy s úkoly a hádankami. V následujícím textu přinášíme praktické informace spojené s návštěvou centra a informace k organizaci výletu.

Plch zahradní je maskotem Střediska národního parku v Bad Schandau. A nyní se stal i průvodcem výstavou. V bohatě ilustrované publikaci doprovází rodiny s dětmi po celé budově také v češtině. Na sedmdesáti stránkách je spousta otázek, podnětů, úkolů a dětem srozumitelných vysvětlení pro celkem 31 expozic stálé výstavy o divoké přírodě Saského Švýcarska. Každé expozici je věnována dvoustránka, jedna strana je určena pro dospělé, druhá pro děti.

Na destičkách naleznete tipy na výlety

Středisko národního parku v Bad Schandau zřídilo novou odpočinkovou chill-out zónu s »objevitelskými tipy« pro Sasko-České Švýcarsko v češtině, němčině a angličtině. Třicet tipů na výlet je ve třech jazycích (česky, anglicky a německy) na destičkách ve velkých dřevěných bednách v přízemí informačního centra pro návštěvníky. Sedací pytle a pohodlné lavičky svádí k odpočinu, při němž mohou návštěvníci plánovat svůj příští výlet. Malé děti zabaví dětský koutek s německo-českou hrou, jejíž hlavním hrdinou je malá okatá myška plšík lískový.