Veletrhy room+style a NEUE ArT na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Na druhý víkend roku 2020, od pátku 10. do neděle 12. ledna, připravilo drážďanské výstaviště MESSE DRESDEN současně veletrh životního stylu room+style a veletrh umění Neue ArT. Hlavními tématy room+style 2020 je zařízení interiéru, móda, kulinářství a stylové doplňky. Tato událost se pyšní výjimečností, kreativitou a vysokou kvalitou prezentovaných produktů. NEUE ArT 2020 nabízí výběr ze soudoubého umění a dává možnost i přímo sledovat, jak se díla tvoří a diskutovat o nich přímo s jejich tvůrci.

Návštěva veletrhu room+style se již dávno stala nezbytností pro každého, kdo chce poznat individualitu a exkluzivitu 120 vystavovatelů ve stylovém prostředí haly 3 a 4. Veletrhu room+style dodává atmosféru citlivě zvolené osvětlení, příjemné salónky s klavírní a živou jazzovou hudbou, speciální kulinářské nabídky a módní přehlídky. Otevřeno je až do večerních hodin, takže veletrh nabízí dostatek času strávit pohodový a zábavný večer.

Výstaviště MESSE DRESDEN dává prostřednictvím veletrhu NEUE ArT v Drážďanech prostor pro současné umění různých žánrů. Inspiraci tomuto veletrhu přináší asi 100 umělců, kteří návštěvníkům zprostředkují osobní prožitek a ukáží nové perspektivy. Galerie Vito von Gaudlitz na veletrhu představuje svůj nový umělecký talent, malířku Lee D. Böhm. Umělkyně si získala nezaměnitelné místo v Nové Lipské škole. Vedle vybraných děl malých a středních formátů zde na prostorné výstavní ploše budou zastoupeny také práce významných představitelů Nové Lipské školy ze soukromých sbírek umění Dr. med. Marwana Nuwayhida, obsahující originály umělců jako Hans Aichinger, Tilo Baumgärtel, Rosa Loy a Kristina Schuldt. V sálech Rotterdam a St. Petersburg je k vidění mimořádná výstava „Kunstspuren Radebeul“.

Vstupné na room+style platí také na NEUE ArT.


room+style

Veletrh »room+style« na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Veletrh room+style vyniká výzdobou, stylem, estetikou a exkluzivním prostředím. Také v roce 2020 se věnuje nápadům na bydlení, designu, umění a životnímu stylu, ale i módě, šperkům a doplňkům. Exkluzivní a kvalitní nábytek, efektní dekorace a stylové doplňky lze na místě také přímo zakoupit nebo objednat.

Na veletrh room+style nechodí návštěvníci s jasnou představou, co chtějí nebo potřebují, ale častokrát zde objeví něco, co prostě musí mít. Tomu všemu jistě dopomáhá i atmosféra room+style. Tento veletrh je už dlouho tradicí.


NEUE ArT 

Veletrh »NEUE ArT« na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Současně s veletrhem room+style se uskuteční také veletrh umění NEUE ArT 2020. Pořadatelé vytvořili v Drážďanech nové vzrušující místo pro soudobé umění. Návštěvníci mají možnost se bez hranic zabývat uměním různých žánrů. Přibližně 100 umělců, bez ohledu na vzdělání nebo akademický titul, bude návštěvníkům interpretovat své osobní umění a prezentovat svůj pohled na svět. Očekáváním jsou emoce bez předsudků, které odrážejí myšlenky a pocity lidí.


O výstavišti MESSE DRESDEN

Výstaviště Messe Dresden bylo v roce 1999 nově vybudováno z historického a památkově chráněného komplexu budov historických jatek architekta Hanse Erlweina. V drážďanském areálu zvaném Ostragehege tak vzniklo z nejhezčích výstavišť v Evropě. V první fázi výstavby 17. září 1999 byly vystavěny haly 2, 3 a 4. Hala 1, největší ze čtyř hal s více než 6300 m², byla otevřena ve druhé fázi výstavby, 23. února 2001, je dimenzována až pro 10 000 návštěvníků při konání rockových a popových koncertů a zábavních show, jež zde kromě veletrhů a kongresů rovněž našly své stálé místo. 

Hlavní informace o veletrzích

KDY: 10.–12.1.2020 | pátek 15–22 h, sobota 11–21 h, neděle 11–19 h

KDE: výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden | Na mapě https://goo.gl/maps/YZ2bF4eG8Mr

DOPRAVA: tramvaj č. 10 zastávka „Messering, HALLE 1“ | možnost parkování u areálu výstaviště na parkovacích plochách P1, P2 a P7 (parkovací místa pro postižené osoby jsou vyhrazena přímo před hlavním vchodem - Hauptfoyer- a před halou HALLE 1), parkovné 7 €/den (platí se při vjezdu)

VSTUPNÉ: 12 €/9 €, děti od 7 do 14 let 5 €, děti do 6 let zdarma

www.messe-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/room-style (CZ) | www.room-style-messe.de (DE) | www.neue-art-dresden.de (DE)

MAPA: výstaviště MESSE DRESDEN

Fotografie

Venkovní pohled na areál Výstaviště Drážďany © MESSE DRESDEN