Od 28 do 30. září se na historické romantické návsi (tzv. Dorfanger) v Radebeulu-Altkötzschenbroda, přímo před branami Drážďan, koná již 28. ročník Slavností vína a podzimu. A již 23 let doprovází zdejší slavnost i Mezinárodní festival kočovných divadel. Návštěvníci si mohou užít tři dny plné saského vína, mezinárodního divadla a hudby z celého světa. Divadla hrají převážněl představení beze slov. Proto jsou scény srozumitelné i pro zahraniční hosty.

Kromě lukostřelby a rýžování zlata si děti mohou vyzkoušet jízdu na oslíku © André Wirsig

Od 11. do 13. května 2018 se uskuteční každoroční festival Karla Maye. Na tři dny se promění údolí Lößnitzgrund u Radebeulu v krajinu Divokého západu jako v příbězích Old Shatterhanda a jeho rudého bratra Vinnetou, jak je známe z příběhů Karla Maye. Úzkokolejka Lößnitzgrundbahn jezdí o víkendu jako „Santa-Fé-Express“ a bude pravidelně "přepadena", zatímco děti mohou rýžovat zlato z potoka Lößnitzbach. Slavnosti vyvrcholí nedělní jezdeckou přehlídkou tzv. "Sternreiterparade" s 200 jezdci z celého Německa i ze zahraničí. Každý rok slavnosti přitáhnou kolem 30 000 návštěvníků.

Letošní program zatím není k dispozici. Ale protože festival mívá každoročně podobný průběh, můžete se orientačně informovat v loňském článku.