Od 27. do 29. září 2019 se na historické romantické návsi (tzv. Dorfanger) v Radebeulu-Altkötzschenbroda, přímo před branami Drážďan, koná již 29. ročník Slavností vína a podzimu. A již 24 let doprovází zdejší slavnost i Mezinárodní festival kočovných divadel. Letos je vše věnováno tématu "Viva la Fantasia!". Fantazie byla vždy hnací silou všech akcí, zdrojem myšlenek a možností ponořit se do svého nitra. Bez fantazie by bylo těžké si představit nejen divadlo, ale i veškerý lidský pokrok. Návštěvníci si mohou užít tři dny plné saského vína, mezinárodního divadla a hudby z celého světa. 16 divadelních skupin a umělců z celé Evropy představí své impozantní, nápadité a humorné inscenace. Od dramatických a klaunovských až po figurální a maskové divadlo. Divadla hrají převážně představení beze slov. Proto jsou scény srozumitelné i pro zahraniční hosty. Místa, kde kočovná divadla na festivalovém areálu hrají jsou na festivalovém plánku označena symbolem tváře.

Za doprovodu kejklířů, umělců a hudebníků budou v pátek zahájeny slavnosti vína na náměstí Kirchplatz naražením prvního sudu radebeulského burčáku tzv. Federweißer. Ve vinařských obcích, zahradách a dvorech nabídne přes 25 saských vinařství svá kvalitní vína a pozve k odpočinku a poslechu živé hudby.

Nad festivalovou základnou tzv. Streuobstwiesen-Lounge vznáší magické "papilóny", jež zvou návštěvníky i za bílého dne ke snění.

Na louce Elbwiese na nábřeží Labe vytváří umělec Richard von Gigantkow svůj LABYSTAN, jenž tvoří jeho velmi zvláštní a pomíjivá díla. Ve spletitých cestičkách bludiště objeví návštěvníci podivné sochy z dřevěných trámů.

Vrcholem festivalového víkendu je Finale Grande, tj. Velké finále, v neděli večer (od 20 hodin na nábřeží Labe - na plánku viz LABYSTAN). Za velké ohnivé, hudební a divadelní show vzplane dřevěný labyrint v plamenech. Při této působivé kulise oslaví společně umělci a návštěvníci závěr festivalu.

Hlavní informace

KDY: 25.–27.9.2020

KDE: čtvrt Altkötzschenbroda (na cyklostezce Elberadweg)

DOPRAVA: nejlépe veřejnou dopravou, kvůli omezeným parkovacím místům | příměstským vlakem S-Bahn S-1 z Dresden do Radebeul Kötzschenbroda | tramvajová linka 4 do Moritzburger Straße nebo Gradsteg | bezplatné parkování na nádraží Bahnhof Radebeul Ost | autobusové skupiny prosím hlaste předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VSTUPNÉ: pátek zdarma | sobota 9 € / 5 €; rodina 19 € | neděle 7 € / 4 €; rodina 15 € | víkendové (pouze v předprodeji) 10 € / 5 €; rodina 22 € | do pěti let zdarma, od 6 do 18 snížené vstupné | předprodej vstupenek - např. knihkupectví Thalia v Drážďanech, kompletní seznam míst viz soubor PDF www.weinfest-radebeul.de (DE) 

www.weinfest-radebeul.de (DE) | www.drazdany.info/radebeul (CZ) | Program festivalu (DE) | Událost na fb www.facebook.com/events/265325234191869/

Poloha na mapě

Plánek festivalového areálu

Plánek festivalového areálu - Slavnosti vína a festival kočovných divadel v Radebeulu

Fotogalerie

Německý text

29. Herbst- und Weinfest Radebeul-Altkötzschenbroda mit Internationalem Wandertheaterfestival