informace pro cestovní kanceláře – Zajímavé termíny 2015/16 V Drážďanech a Sasku

Dobrý den,

Drážďany navštíví každý rok kolem deseti miliónů turistů. Město má i v roce 2016 opravdu co nabídnout. Připravili jsme pro Vás přehled důležitých a zajímavých termínů akcí a výstav Drážďanech a Sasku. Aktuální informace o parkování autobusů najdete na www.drazdany.info/parkovani-autobusu. Informace určené cestovním kancelářím vypravujícím zájezdové skupiny shromažďujeme na www.ddin.cz/cestovky. Informace k Vánocům a vánočním trhům naleznete na www.drazdany.info/vanoce. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se Drážďan a Saska, neváhejte nás kontaktovat.

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká


Susanne Gertoberens • Agentura pro mezinárodní komunikaci • Agentur für internationale Kommunikation • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.susanne-gertoberens.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


Státní umělecké sbírky Drážďany: přehled nových výstav pro rok 2016

Rezidenční zámek hostí v roce 2016 novou výstavu o světonázoru a vědění kolem roku 1600 © Frank Exß

Drážďanské Státní umělecké sbírky otevírají v březnu 2016 v Rezidenčním zámku novou stálou výstavu věnovanou rozvoji vědění kolem roku 1600. V uměleckoprůmyslovém muzeu na zámku Pillnitz se od května 2016 vše točí okolo kola a milovníci bicyklů, velocipedů a jejich nejmodernějších forem mohou s jiskrou v oku pohlédnout na současný design i na historický vývoj kola. A z »balkonu Evropy«, tedy z Brühlovy terasy, lze od října 2016 spatřit »Ráj na Zemi«, a to hned po překročení prahu výstavní síně v budově Lipsiusbau.

Celý článek na DRAZDANY.info


POZOR ZMĚNA! OBRAZÁRNA STAŘÍ MISTŘI: Z důvodu rekonstrukce uzavřena od 4.1. do 25.2.2016

 Obrazárna Staří mistři prochází rekonstrukcí | foto © SKD

Obrazárna Staří mistři se začátkem roku 2016 přesune ze západního do východního křídla budovy Semperbau. Od 26. února 2016 se celá expozice bude prezentovat v novém rozvěšení. Kvůli přesunutí obrazů a jejich nové instalaci bude Obrazárna Staří mistři od 4.1. do 25.2.2016 kompletně uzavřena. Během této doby bude otevřen Rezidenční zámek každý den, tedy i v úterý, a to od 10 do 18 hodin.

POZOR AKTUALIZACE: Uzavření Obrazárny se tedy posouvá na začátek roku 2016 (od 4.1. do 25.2.2016). V říjnu 2015 je Obrazárna Staří mistři otevřena jako normálně!

Celý článek na DRAZDANY.info


Památník obětí justičních zločinů Münchner Platz - výstava na historickém místě

Památník obětí justičních zločinů Münchener Platz © GMPD

Památník obětí justičních zločinů je umístěn v komplexu budov na náměstí Müncherner Platz drážďanské čtvrti Südvorstadt. Během druhé světové války tu bylo popraveno přes 1300 osob, dvě třetiny české národnosti. Napřiklad tu byla vězněna Milada Horáková či Josef Skupa. K výstavě je k dispozici tištěný český průvodce. Skupiny si mohou předem rezervovat prohlídku s českým výkladem. 

Celý článek na DRAZDANY.info


ZÁMEK PILLNITZ: Výstava »Máháradžův zahradník« aneb Ze Saska až do Indie | od 30.04.2016

 Sas, jenž se stal mahárádžovým zahradníkem © Schlösserland Sachsen

Výstava inspirovaná sice skutečným, avšak takřka pohádkovým, příběhem pillnitzkého zahradníka Gustava Hermanna Krumbiegela (1865-1956), jenž okouzlil svým uměním samotného máháradžu v indickém Bangalore. V zámeckém parku Pillnitz se na jeho počest během letních měsíců rozvine »indický koberec« z květinových instalací a cizokrajně koncipovaných záhonů. A dvě nové výstavy k tomu.

Informace o dalších saských hradech a zámcích naleznete na www.drazdany.info/zeme-zamku.

Celý článek na DRAZDANY.info


INFORMAČNÍ A NÁVŠTĚVNICKÉ STŘEDISKO NÁRODNÍHO PARKU SASKÉ ŠVÝCARSKO: Nabídky pro skupiny na rok 2015/16

Centrum Národního parku Saské Švýcarsko © Nabídky pro skupiny na rok 2016 © NationalparkZentrum

Výstava věnovaná světu zvířat, rostlin a historii krajiny Labských pískovců a Národního parku Saské Švýcarsko. S modely, které se zde nachází, si lze doslova "vyhrát". Mají tu dokonce opravdové mraveniště či úplně tmavou místnost simulující bujarý noční život zvířectva ve volné přírodě. Expozice zabírá všechna tři patra budovy střediska Národního parku v Bad Schandau. Zabaví se tu malí i velcí milovníci přírody. Texty k výstavě, popisky exponátů a filmy jsou v češtině i v němčině. 

Celý článek na DRAZDANY.info


BRUSLENÍ V DRÁŽĎANECH: Zimní radovánky na náměstí Altmarkt | 15.01.–28.02.2016

Bruslení na Altmarktu. Svařené víno i něco dobrého na zub. © Bergmann eventgastronomie

Ani ne měsíc po skončení vánočního trhu Štrýclmarkt, se na drážďanském náměstí Altmarkt objeví další příležitost k posezení u svařeného vína i jiným zimním radovánkám. Od pátku 15. ledna do neděle 28. února 2016 tu vyroste bruslařská dráha, bobová skluzavka, lední dráha na metanou, několik dřevěných srubů a větrný mlýn s restaurací, ze kterého bude dokonce sněžit. Vedle sportovního vyžití, se tu lze dobře najíst dále i u různých stánků s občerstvením či ve vyhřátých srubech. Do zábavního areálu na Altmarktu je vstup zdarma.

Celý článek na DRAZDANY.info


VÝSTAVIŠTĚ DRÁŽĎANY: Velikonoční zahradní veletrh »DRESDNER OSTERN« s výstavou orchidejí | 17.–20.03.2016

Veletrh »Dresdner Ostern« na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN

Jarní veletrh »DRESDNER OSTERN« zve tradičně před Velikonocemi od 17. do 20. března 2016 na výstaviště Drážďany. Je to jeden z největších a nejoblíbenějších drážďanských veletrhů. Kolem 350 vystavovatelů z oblasti zahrady, zvířat, řemesel, rodiny a volného času  navodí návštěvníkům již po 23. jarní náladu. Vrcholem je jedna z největších evropských výstav orchidejí s 60 vystavovately od Ekvádoru po Japonsko.

Celý článek na DRAZDANY.info


Informace pro zájezdové autobusy cestující do Drážďan

Parkování autobusů v Drážďanech - místa a ceny

Řídíte autobus? Organizujete školní výlet? Vysíláte zájezdový autobus do Drážďan? V následujícím textu Vám poradíme, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

POZOR UZAVÍRKA --- Od roku 2018 je most Augustusbrücke v centru Drážďan pro zájezdové autobusy trvale uzavřený.


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů

Kde zaparkovat zájezdový autobus? © DRAZDANY.info

Drážďany přivítají od května až do září zhruba 100 a v době vánočních trhů až 800 autobusů denně. V následujícím textu se dočtete, kde a jak nejlépe zaparkovat v centru města a kde vyzvednout cestující, tak aby Váš příjezd a odjezd proběhl bez problémů.

Parkování autobusů v Drážďanech


DRÁŽĎANY: Parkování autobusů během vánočních trhů

Značky ukazující směr zastávky pro výstup a nástup návštěvníků Striezelmarktu.

Následující informace se vztahují k roku v 2018. Letošní informace se s největší pravděpodobností nebudou lišit. Vše upřesníme na podzim letošního roku.

V době adventu přijíždí do Drážďan kolem 150 zájezdových autobusů denně. V bezprostřední blízkosti vánočního trhu Štrýclmarkt zřídilo město Drážďany autobusové zastávky sloužící pro výstup a nástup cestujících. Navíc je odtud speciálně vyznačena cesta k záchytným autobusovým parkovištím, které se nachází poblíž centra.

| AKTUÁLNÍ VERZE PLÁNKU BUDE K DISPOZICI V PRŮBĚHU LISTOPADU 2018 (není však počítáno s většími změnami oproti stavu v roce 2017).

Parkování autobusů během Štrýclmarktu


DRÁŽĎANY: Vánoční brožura 2019/20 ke stažení

Obsah letošní vánoční brožury již najdete v tomto článku

Drážďany pamatují každoročně na české návštěvníky vánočních trhů a přináší českou verzi oblíbené vánoční brožury. Ta je již nyní k dostání v obou drážďanských turistických infocentrech »Dresden Information«, a to v češtině, angličtině, němčině, ruštině a polštině.

Vánoční Drážďany - česká brožura


DRÁŽĎANY: Vánoční informace pro cestovní kanceláře

Drážďanský vánoční trh na náměstí Neumarkt © Landeshauptstadt Dresden | Jörg Schöner

Parkování autobusů a seznam nejdůležitějších informací o vánočních Drážďanech.

Vánoce v Drážďanech - soubor odkazů


Drážďany od Albertina až po Zwinger se zábavným výkladem

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Steffi Uhlig a web drazdany.info pořádá české prohlídky Drážďan. Více informací na www.drazdany.info/ceska-prohlidka-drazdan.

O vybraných sobotá provází české návštěvníky Steffi Uhlig rovněž po Obrazárně Staří mistři (Zwinger). Více informací na www.drazdany.info/skd-ceske-prohlidky.

V češtině a slovenštině představuje drážďanská průvodkyně a členka Asociace průvodců SRN Steffi Uhlig každodenně "své" město návštěvníkům Drážďan. Ať už Zwinger, Obrazárna Staří mistři, Rezidenční zámek či Albertinum, Steffi Uhlig má licenci pro všechny věhlasné drážďanské sbírky.

Průvodkyně Steffi Uhlig


POZOR! TYTO INFORMACE JSOU POUZE ORIENTAČNÍ!!!Před každou cestou se VŽDY informujte o aktuálních změnách na www.dresden.de/reisebus

Celý článek na DRAZDANY.info


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu.