Drážďanský zpravodaj: 1. Advent 2011

Nejstarší německý vánoční trh Štrýclmarkt začíná!

Dobrý den,

Drážďany se již příští týden převlečou do vánočního. Světla a třpyt vánočních odzdob zaplní střed města. V oknech se rozzáří klasické žluté, bílé či červené ochranovské hvězdy a tradiční krušnohorské obloukové svícny. Nejstarší německý vánoční trh Štrýclmarkt každoročně začíná ve čtvrtek před prvním adventním víkendem. Stoletý a třicetimetrový smrksem již také dorazil, letos z jedné drážďanské předzahrádky, malebné domečky pro nejrůznější vánoční bytosti a hlavně pro děti už všechny stojí na svém místě, vánoční obloukový svícen před vstupem na náměstí Altmart Vám oznamuje že letošní, již 577. drážďanský vánoční trh "Striezelmarkt" začíná již tento týden ve čtvrtek. A zdejší pekařství již začala péct několikatunovou obří štolu na Štolovou slavnost konanou v sobotu 4. prosince.

V prvním vydání našeho adventního zpravodaje se dozvíte program 1. adventního víkendu, prozradíme Vám, proč se Štrýclmarkt jmenuje Štrýclmarkt, a jaké kulinářské a vánoční poklady najdete na jeho 233 vyzdobených stáncích. Součástí zpravodaje je také řada praktických informací, plánek Štrýclmaktu a seznam turistických informačních center. A protože je Štrýclmarkt velmi malebný i z ptačí perspektivy, prozradíme Vám jak se dostanete na věž kostela Kreuzkirche.

Adventní Štrýclmarkt v Drážďanech Foto: Torsten HufskyJednotlivé fotografie adventního zpravodaje si můžete stáhnout v tiskové kvalitě kliknutím na vybraný obrázek.

Máte-li vyhlídnuto nějaké „své“ speciální drážďanské téma, můžete nás kdykoliv kontaktovat, telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály v češtině, včetně fotografií a v případě potřeby Vám zprostředkujeme partnery pro interview či domluvíme termíny schůzek včetně tlumočení. Drážďanský adventní zpravodaj připravuje a vydává Česko německá agentura pro komunikaci z pověření Města Drážďany.

Přejeme Vám krásné dny a těšíme se na shledanou v předvánočních Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká

Foto: Vánoční trh Štrýclmark v Drážďanech © Torsten Hufsky

 

Susanne Gertoberens • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.susanne-gertoberens.de (DE)
mobil +49 172 2876891 • ☎ +49 351 88961071

- - -

Dresden Marketing GmbH • Referent Presse- und Öffentlichkeitsarbeit
Messering 7, 01067 Dresden • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
fax +49 351 50173-137 • ☎ +49 351 50173-130


Drážďanský zpravodaj ke stažení jako PDF soubor (cca 1 MB)


Obsah aktuálního vydání

Hlavní zprávy

ŠTRÝCLMARKT: Zahajovací ceremonie ve čtvrtek 24. listopadu

PROGRAM 1. ADVENTNÍHO VÍKENDU: slavnosti, koncerty, zábava

ZAJÍMAVOST: Proč se Štrýclmarkt jmenuje Štrýclmarkt?

VÁNOČNÍ DOBROTY (I.): Co musíte ochutnat na Štrýclmarktu? Štolu!

ZAJÍMAVOST: Stoletý vánoční strom vyrostl v předzahrádce

DRÁŽĎANY Z VÝŠKY (I.): Věž kostela Kreuzkirche

TURISTICKÉ INFORMACE: 3 informační stánky s materiály v češtině

DÁREK K MIKULÁŠI: Dárkový poukaz do stánků na Štrýclmarktu

PLÁNEK ŠTRÝCLMARKTU: přehled stánků. dětský koutek, toalety...

FOTOGRAFIE PRO TISK: Drážďanský mediální server

Odkazy na další informace

ŠTRÝCLMARKT: Seznam hlavních akcí

BROŽURA: Drážďany o vánoční době 2011

SEZNAM KONCERTŮ: Drážďanský chlapecký sbor Kreuzchor a další

VÁNOČNÍ VÝSTAVY: Městské muzeum, muzeum dopravy …

ADVENTNÍ VLAKY: Z Ústí na Labem do Drážďan na vánoční trhy

PRODEJNÍ NEDĚLE: Druhý a čtvrtý advent 12-18 h

Odkazy na minulé drážďanské zpravodaje

Zkratky a vysvětlivky

Tiráž


Hlavní zprávy

ŠTRÝCLMARKT: Zahajovací ceremonie ve čtvrtek 24. listopadu

ŠTRÝCLMARKT: Zahajovací ceremonie ve čtvrtek 24. listopadu

DE: Eröffnungs-Zeremonie und Ökumenischer Gottesdienst – 577. Striezelmarkt

KDY: začátek: čtvrtek 24. listopad 2011, 15:00 ekumenická bohoslužba v kostele Kreuzkirche, 16:00 oficiální slavnostní zahájení vánočního trhu Štrýclmarkt

KDE: náměstí Altmarkt, Dresden | http://vanoce.drazdany.info (CZ)

Foto: Ekumenická zahajovací bohoslužba v kostele Kreuzkirche, v popředí dvě ústřední drážďanské vánoční bytosti – anděl světla a krušnohorský horník. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio DittrichHlavní drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt každoročně začíná ve čtvrtek před prvním adventem. Letos tento den připadl na 24. listopad, kdy bude zahájen let 577. Štrýclmarkt slavnostní ekumenickou bohoslužbou v drážďanském kostele Kreuzkirche na náměstí Altmarkt. Bohoslužbu již tradičně hudebně doprovází známý chlapecký pěvecký sbor Dresdner Kreuzchor a účastní se jí i ústřední postavy drážďanského Štrýclmarktu – anděl světla a krušnohorský horník. V kostele je místo pro 3.000 hostů, vstup je volný a kostel bývá vždy zaplněn až do posledního místa. Na závěr bohoslužby zahraje hornická kapela z Freibergu.

V 16 hodin proběhne slavnostní ceremonie na náměstí Altmarkt. Roztočí se největší vánoční pyramida světa, která je jedním ze symbolů saských vánoc a se svými 14,62 metry byla v roce 1999 zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Představitelé města nakrojí vánoční drážďanskou štolu. Ta bude letos dlouhá přesně 2011 milimetrů dlouhá a je předzvěstí Štolové slavnosti konané v sobotu 3.12., při níž se po skončení průvodu městem bude na náměstí Altmarkt krájet několikatunová obří štola.

Foto: Ekumenická zahajovací bohoslužba v kostele Kreuzkirche, v popředí dvě ústřední drážďanské vánoční bytosti – anděl světla a krušnohorský horník. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio Dittrich

PROGRAM 1. ADVENTNÍHO VÍKENDU: slavnosti, koncerty, zábava

DE: Pflaumentoffel- und Pfefferkuchenfest

KDY: 1. adventní víkend 26.-27.11.2011

KDE: náměstí Altmarkt, Dresden

http://mesto.drazdany.info/kalendar-program-akci/stryclmarkt

Foto: Nostalgický kolotoč na vánočním trhu Štrýclmarkt © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio DittrichNa první adventní víkend se na Štrýclmarktu a v kostele Kreuzkirche můžete těšit na řadu koncertů a dvě vystoupení drážďanského chlapeckého pěveckého sboru Dresdner Kreuzchor. Pro děti je připraven program v dětském koutku před kostelem Kreuzkirche. U tamějšího adventního kalendáře se v sobotu i v neděli v 15.45 koná loutkové divadelní představení. (německy).

Foto: Nostalgický kolotoč na vánočním trhu Štrýclmarkt © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio Dittrich

ZAJÍMAVOST: Proč se Štrýclmarkt jmenuje Štrýclmarkt?

Foto: Obří klasický krušnohorský obloukový svícen © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio DittrichZačněme třeba germanismem. Možná jste už v Čechách, ale mnohem pravděpodobněji asi spíš na Moravě už někdy slyšeli, jak někdo kupoval či krájel „štlýclu“ nebo „štruclu“ chleba. Toto podivné slovo totiž v němčině znamená cosi jako bochník. Nebo nohavice, jakou má například český štrúdl.

Stroczel, Strutzel či Striezel je staroněmecké slovo, označující podlouhlý bochník, který je většinou upečen z kynutého těsta. Původně byl štrýcl postním pečivem, které se jedlo v adventní době před Štědrým dnem. A právě německé slovo Striezel je synonymem slova Stollen, což je německý výraz pro drážďanskou vánoční štolu, která v historii prošla dlouhým vývojem od onoho postního pečiva bez másla a mléka, místo másla se tehdy používal olej. To se změnilo teprve v 15. století, kdy papež Innocenz VIII. vydal na naléhání saského kurfiřta papežský „List o másle“. Od té doby se recept na drážďanskou štolu změnil ještě mnohokrát.

Ze 140 pekařství a cukrářství, která smějí péct originální drážďanskou štolu, jich dvanáct má prodejní stánek na letošním Štrýclmarktu. U těchto stánků je zvykem zdarma ochutnávat malé kousky štoly, aby návštěvníci mohli porovnat jednotlivé recepty a koupit si tu, jež chutná nejlépe.

Foto: Obří klasický krušnohorský obloukový svícen © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio Dittrich

VÁNOČNÍ DOBROTY (I.): Co musíte ochutnat na Štrýclmarktu? Štolu!

Foto: Stánky na drážďanském Štrýclmarktu. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio DittrichVánoční trh Štrýclmarkt tradičně vábí návštěvníky z celého světa svými jedinečnými specialitami. Procházíte-li pečlivě uspořádanými a bohatě vánočně zdobenými stánky, cítíte vůni svařeného vína, kterému se německy říká "Glühwein", pulznického perníku neboli "Pulsnitzer Pfefferkuchen", sušených švestek a především originální drážďanské štoly. Říká se, že tvar drážďanské vánoční štoly pokryté silnou vrstvou moučkového cukru připomíná narozeného Ježíše zabaleného v šátku. Pravá štola se prodává pod chráněnou známkou „Dresdner Stollen“ a na důkaz, že se jedná o nefalšovanou drážďanskou štolu, je každý její bochánek označen zlatou pečetí se Zlatým jezdcem, který představuje saského kurfiřta a polského krále Augusta Silného. Právě tento panovník nechal jako první v roce 1730 upéct pro jednu z řady svých velkolepých oslav nazvanou „Zeithainer Lustlager“ obří štolu o váze 1,8 tun a zhotovit obrovský nůž na krájení štoly. Tato Augustova štola byla pečena několik dní ve speciální pro štolu zhotovené peci. Touto událostí je inspirována i současná Štolová slavnost, která se tradičně koná v sobotu o druhém adventu (letos 3.12.) a na kterou 140 drážďanských pekařství a cukrářství společně peče ještě větší a těžší obří štolu. Ale nedělají to jako před mnoha lety August Silný tj. nepečou tuto štolu jako jeden velký kus, ale rozdělí si práci a každé pekařství upeče několik plátů, které se pak slepí cukrovou hmotou, takže z nich vznikne několikatunové dílo. Hezký text v češtině o drážďanské štole najdete na webu Štolové slavnosti na adrese: http://cz.stollenfest.com/

Foto: Stánky na drážďanském Štrýclmarktu. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio Dittrich

ZAJÍMAVOST: Stoletý vánoční strom vyrostl v předzahrádce

Foto: Vánoční smrk ozdobený 16 tisíci zářivkami na náměstí Altmarkt. © LHD / Sylvio DittrichS téměř 20denním předstihem, v pondělí 7.11. byl na náměstí Altmarkt, kde 24.11. začíná vánoční trh Štrýclmarkt, přivezen 30metrový smrk, jenž bude přes měsíc jeho hlavní dominantou.

Hvězda drážďanského vánočního stromu je 70 x 70 cm velká a strom letos pochází z předzahrádky manželů Ineborg a Horsta Lauschových z drážďanské čtvrti Bühlau, odkud byl tento zhruba 4tunový drobeček za doprovodu policejních aut převezen do centra Drážďan na nízkopodlažním dopravníku a jeřábem zasazen do dvoumetrového do země zapuštěného stojanu.

Stoletý smrk bude ozdoben 136 světelnými řetězy s více než 16 tisíci zářivkami LED a spotřebuje 1,6 kilowattů za hodinu.

Drážďanský vánoční strom je vždy s napětím očekáván a každý rok má svou zvláštní historii. Ten loňský pocházel z drážďanského městského lesa resp. vřesoviště Dresdner Heide, které je součástí města, a činí tak Drážďany jedním z nejzelenějších měst Německa a současně Drážďany staví na čtvrté místo, co se rozlohy německých měst týče, a to těsně před Mnichov. Větší plochu než Drážďany má jen Berlín, Hamburg a Kolín nad Rýnem.

Foto: Vánoční smrk ozdobený 16 tisíci zářivkami na náměstí Altmarkt. © LHD / Sylvio Dittrich

DRÁŽĎANY Z VÝŠKY (I.): Věž kostela Kreuzkirche

DE: Kreuzkirchenturm

KDY: po-so 10-18 h., ne od 12 h. (při zkouškách pěveckého sboru zavřeno, aktuální otvírací dobu si ověřte na vývěsní tabuli před kostelem), věž nemá výtah

KDE: jihovýchodní roh náměstí Altmarkt, hlavní vchod do kostela Kreuzkirche

VSTUPNÉ: dospělí 3 €, děti 1,00 €, rodinné vstupné: 5,00 €

www.kreuzkirche-dresden.de | Foto: Kostel Kreuzkirche, © LHD / Sylvio Dittrich

Foto: Kostel Kreuzkirche a drážďanský Štrýclmarkt. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio DittrichPrvní díl seriálu o drážďanských věžích, jež jsou přístupné pro veřejnost, bude o věži kostela Kreuzkirche. Další tři díly pojednávají radniční věži, kupoli kostela Frauenkirche na náměstí Neumarkt a věži Dreikönigskirche na pravém břehu Labe ve čtvrti Neustadt.

Kostel svatého Kříže "Kreuzkirche" stojí v jihovýchodním rohu náměstí Altmarkt. Z 92metrové věže tohoto evangelického kostela uvidíte Drážďany jak na dlani. Vchod na věž je v interiéru kostela, kde se také kupují vstupenky a výstup je mírně dobrodružný a vcelku fyzicky náročný. Odměnou za tento výkon ale bude nádherný výhled je především na celý vánoční trh Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt. Věž kostela měla při bombardování Drážďan v únoru 1945 jako jedna z mála památek štěstí a zůstala zachována. Kostel byl zničen, znovu vystavěn a vysvěcen v roce 1955. Jeho vnitřní výzdoba však zůstala velmi strohá. Věž tohoto evangelického kostela zdobí o vánocích svítící kříž a v jejím interiéru můžete spatřit klasickou ochranovskou adventní hvězdu. Tento kostel je domovem církevního chlapeckého pěveckého sboru Dresdner Kreuzchor a pravidelně o vybraných sobotách tu můžete nešpory, které tento sbor hudebně doprovází.

Foto: Kostel Kreuzkirche a drážďanský Štrýclmarkt. © Landeshauptstadt Dresden / Sylvio Dittrich

TURISTICKÉ INFORMACE: 3 informační stánky s materiály v češtině

DE: Tourist-Information

KDE: 1. na hlavní nádraží, 2. na vánočním trhu Striezelmarkt na náměstí Altmarkt, 3. v paláci kultury „Kulturpalast“, Schloßstraße 201067 Dresden | tel. +49 (0) 351 50 160 160

KDY: hl. nádr. denně 9 - 19 h, palác kultury so-ne 10-19 h, po-pá 10-18 h

Foto: Turistické centrum v drážďanském Paláci kultury na náměstí Altmarkt © drazdany.infoPřijedete-li do Drážďan vlakem, můžete se stavit ve stánku turistických informací v jižním křídle vstupní haly hlavního nádraží.

Další informační středisko najdete na vánočním trhu Štrýclmarkt v dřevěném srubu ukázkových dílen "Schauwerkstätten" v severovýchodním rohu náměstí Altmart (u vstupu do manufaktury je k dispozici i výtah pro vozíčkáře). Podle aktuálních údajů by tam měl být k dispozici i jeden česky mluvící zaměstnanec.

Hlavní drážďanské turistické infocentrum se nachází ve středu města, na severní straně náměstí Altmarkt v hnědobílé prosklené funkcionalistické budově kulturního paláce "Kulturpalast".

V informačních centrech dostanete na vyžádání bezplatný malý plánek centra Drážďan (kleiner Stadtplan, Altstadt), českou brožuru s adventními akcemi i další materiály a letáky v češtině. Velkoformátový český leták s turistickými zajímavostmi a malým plánkem stojí cca 80 centů.

Foto: Turistické centrum v drážďanském Paláci kultury na náměstí Altmarkt © drazdany.info

DÁREK K MIKULÁŠI: Dárkový poukaz do stánků na Štrýclmarktu

DE: Striezelmarkt-Gutscheine 2011

KDE: Turistické informační centrum Striezelmarkt, Altmarkt

KDY: platí do 24.12.2011, 14:00

DÁREK K MIKULÁŠI: Dárkový poukaz do stánků na ŠtrýclmarktuHledáte-li vhodný dárek k Mikuláši či pro předvánoční večírek pro přátele, příbuzné nebo zaměstnance, můžete jim zakoupit dárkový poukaz o hodnotě 5, 10 nebo 20 €, který je k dostání v turistických informacích přímo na vánočním trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt. Tyto poukazy platí do 24. prosince 2011 do 14:00 tj. do doby, kdy letošní vánoční trh končí. Poukaz platí na zakoupení čehokoliv v jednom z 233 stánků vánočního trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt.

PLÁNEK ŠTRÝCLMARKTU: přehled stánků. dětský koutek, toalety...

DOWNLOAD: http://dmg.drazdany.info/vanoce2011/2011-11-20_Plan_Striezelmarkt_DE_CZ.pdf

PLÁNEK ŠTRÝCLMARKTU: přehled stánků. dětský koutek, toalety.Kde najdete stánky s pulznickým perníkem? Který obchodník prodává originální ručně ze dřeva soustružené krušnohorské vánoční ozdoby? Jak se dostanete na nejbližší zastávku MHD? Odpovědi na všechny tyto otázky Vám poskytne následující plánek vánočního trhu Štrýclmarkt.

Na Štrýclmarku je letos 233 stánků, na kterých najdete něco na zahřátí, nápady na netradiční dárky či ukázky tradičních krušnohorských a regionálních řemesel, jakými je například dřevořezba, opracovávání kovů, hrnčířství či krajkářství a brašnářství.

Část trhu před kostelem Kreuzkirche je vyhrazena dětem. Ty na tomto místě zajisté potěší pestrobarevné chaloupky, v nichž bydlí různorodé vánoční bytosti, jako například kominík ze sušených švestek Pflaumentofl, vánoční skřítek, či místní pekaři, s nimiž děti mohou zkusit péct saské vánoční cukroví. Součástí dětského koutku je i kino a malá železnice. Většina domečků pro děti je otevřena mezi 11 a 18 hodinou.

FOTOGRAFIE PRO TISK: Drážďanský mediální server

download fotografií vánočních Drážďan v tiskové kvalitě www.mediaserver.dresden.de (DE / EN)

Máte-li zájem od fotografie vánočních Drážďan, můžete se zaregistrovat na oficiálním mediálním serveru.Máte-li zájem od fotografie vánočních Drážďan, můžete se zaregistrovat na oficiálním mediálním serveru.

Registrační formulář na adrese www.mediaserver.dresden.de/register.php je k dispozici v angličtině a v němčině, jazyk se přepíná v horní části stránky. Při registraci je nutné vyplnit jméno, příjmení a adresu, případně i jméno periodika, v němž fotografie budou otištěny a souhlasit s podmínkami používání serveru. Některé fotografie jsou k dispozici i bez registrace, ale je to jen velmi omezený výběr. Po registraci se pomocí uživatelského jména (Username) a hesla (Password) přihlásíte a zadáte slovo „Striezelmarkt“. Zobrazí se Vám dostupné fotografie včetně popisu v angličtině a v němčině a jména autora, které je vždy nutno u fotografií uvádět. Pro snadnější stažení fotografií můžete využít funkci „my collection baskets“, která Vám umožní vybrané fotografie ukládat do složek, které lze posléze najednou stáhnout v jednom komprimovaném souboru zip.

Upozornění:

Jednotlivé fotografie adventního zpravodaje si můžete stáhnout v tiskové kvalitě kliknutím na vybraný obrázek.

Odkazy na další informace

Následující témata byla obsažena v některém z minulých zpravodajů, proto uvádíme jen odkazy:

ŠTRÝCLMARKT: Seznam hlavních akcí

http://mesto.drazdany.info/stryclmarkt-slavnosti (CZ) pouze přehled termínů a akcí

http://mesto.drazdany.info/kalendar-program-akci/stryclmarkt (CZ) včetně podrobnějšího popisu

BROŽURA: Drážďany o vánoční době 2011

http://mesto.drazdany.info/brozura-vanoce (CZ)

SEZNAM KONCERTŮ: Drážďanský chlapecký sbor Kreuzchor a další

http://mesto.drazdany.info/kalendar-program-akci/koncerty (CZ)

VÁNOČNÍ VÝSTAVY: Městské muzeum, muzeum dopravy …

http://mesto.drazdany.info/kalendar-program-akci/vystavy (CZ)

ADVENTNÍ VLAKY: Z Ústí na Labem do Drážďan na vánoční trhy

http://mesto.drazdany.info/adventni-vlaky (CZ)

Upozornění: Regionální jízdenka LABE-ELBE platí také jako jednodenní jízdenka na městskou dopravu v Drážďanech i na tamní příměstské vlaky, jimiž lze podniknout výlet například do Míšně nebo na zámek Moritzburg, kde je v současné době k vidění nová výstava o filmu Tři oříšky pro Popelku. Jízdenka Labe-Elbe neplatí na vlaky EuroCity (EC), ale pouze na regionální dopravu a na mimořádné víkendové adventní vlaky, které jedou o adventních víkendech vždy ráno z Ústí nad Labem do Drážďan a odpoledne zpět.

PRODEJNÍ NEDĚLE: Druhý a čtvrtý advent 12-18 h

http://mesto.drazdany.info/prodejni-nedele (CZ)

Odkazy na minulé drážďanské zpravodaje

Řadu aktuálních prosincových akcí najdete také ve dvou minulých vydáních zpravodaje viz:

http://mesto.drazdany.info/presse/79-dmg/259-drazdansky-zpravodaj-2011-listopad

http://mesto.drazdany.info/presse/79-dmg/276-drazdansky-zpravodaj-2011-prosinec

Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy / originální německý titul • EN - anglicky • RU - rusky • IT – italsky • JA – japonsky • ZH – čínsky • skd - Staatliche Kunstsammlungen Dresden - Státní umělecké sbírky Drážďany

VSTUPNÉ: Je-li vstupné uvedeno s lomítkem např. 10 € / 7,50 € znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)

Tiráž

Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

Skyline

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).