informace pro cestovní kanceláře – Zajímavé termíny 2015 V Drážďanech a Sasku

Dobrý den,

Drážďany navštíví každý rok kolem deseti miliónů turistů. Město má i v roce 2015 opravdu co nabídnout. Připravili jsme pro Vás přehled důležitých a zajímavých termínů akcí a výstav Drážďanech a Sasku. Aktuální informace o parkování autobusů najdete na www.drazdany.info/parkovani-autobusu. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se Drážďan a Saska, neváhejte nás kontaktovat.

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Gertoberens


Susanne Gertoberens • Agentura pro mezinárodní komunikaci • Agentur für internationale Kommunikation • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.susanne-gertoberens.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


DRÁŽĎANY: Významné akce roku 2015

Drážďany v roce 2015 nabídnou mnoho zajímavých akcí, oslav a festivalů © Dresden Marketing, Sylvio Dittrich

Drážďany nabídnou v roce 2015 spoustu zajímavých, zábavných i inspirativních akcí. Ty nejsou určeny jen pro místní, či německy mluvící návštěvníky. Zde najdete přehled zajímavých a důležitých akcí v Drážďanech plánovaných na rok 2015.

Celý článek na DRAZDANY.info


Státní umělecké sbírky Drážďany: přehled nových výstav pro rok 2015

Výstava „Dahl a Friedrich, romantické krajiny“  je v Drážďanech v roce 2015 tou nejvýznamnější. Caspar David Friedrich: Dva muži pozorující měsíc, olej na plátně, kolem 1819/20 © Staatliche Kunstsammlungen Dresden, Jürgen Karpinski

Návštěvníky muzeí Státních uměleckých sbírek Drážďany potěší v roce 2015 několik nových výstav. Tou nejvýznamnější bude výstava Galerie Noví mistři v drážďanském Albertinu „Dahl a Friedrich - romantické krajiny“, která představí díla dvou významných protagonistů severské krajinomalby období romantismu. U příležitosti pětistého výročí reformace bude ve městě Torgau představena mimořádná výstava s tématem „Luther a knížata. Sebeprezentace a sebepochopení panovníka v období reformace“. V Rezidenčním zámku bude v červnu otevřena nová stálá výstava v Kabinetu mincí, který vlastní jednu z největších a nejstarších univerzálních sbírek mincí v Německu. 

Celý článek na DRAZDANY.info


Země zámků Sasko: přehled výstav a akcí v roce 2015

Sasko je zemí hradů a zámků. Na snímku zámek Albrechtsburg v Míšni, kde se bude v roce 2015 konat mimořádná výstava o tisíci letech piva v Sasku © Schlösserland Sachsen

„Země zámků Sasko“ (Schlösserland Sachsen) je se svými více než 40 zámky, hrady a zahradami pravým královstvím výletů. I v nadcházejícím roce bude opět pořádat mnoho výstav, představení i trhů. Na úvod alespoň jedna perlička (či snad lépe oříšek): o adventu 2015 se na zámek Moritzburg vrátí výstava o Popelce. Zahájení výstavy „Tři oříšky pro Popelku“ je naplánováno na 7. listopadu 2015 - sice na menší výstavní ploše než dosud, za to v novém pojetí. 

Celý článek na DRAZDANY.info


DRÁŽĎANY: překvapivě jiné

Drážďany se v kampani v roce 2015 představí jako překvapivě jiné město © Dresden Marketing

Jako téma každoroční kampaně, při které se saské hlavní město prezentuje svým návštěvníkům, si Drážďany na rok 2015 zvolily kreativitu a otevřenost. V Drážďanech se toho od převratu roku 1989 mnoho změnilo. Znovuobnovený kostel Frauenkirche  patří i pro české návštěvníky deset let po svém vysvěcení opět neodmyslitelně k siluetě města. Za to například Rezidenční zámek (»Rezidenzschloss«) je tajným tipem pro mnohé, kteří si město pamatují ještě ze svých školních let.

Celý článek na DRAZDANY.info


POZOR ZMĚNA! OBRAZÁRNA STAŘÍ MISTŘI: Z důvodu rekonstrukce uzavřena od 4.1. do 25.2.2016

 Obrazárna Staří mistři prochází rekonstrukcí | foto © SKD

Obrazárna Staří mistři se začátkem roku 2016 přesune ze západního do východního křídla budovy Semperbau. Od 26. února 2016 se celá expozice bude prezentovat v novém rozvěšení. Kvůli přesunutí obrazů a jejich nové instalaci bude Obrazárna Staří mistři od 4.1. do 25.2.2016 kompletně uzavřena. Během této doby bude otevřen Rezidenční zámek každý den, tedy i v úterý, a to od 10 do 18 hodin.

POZOR AKTUALIZACE: Uzavření Obrazárny se tedy posouvá na začátek roku 2016 (od 4.1. do 25.2.2016). V říjnu 2015 je Obrazárna Staří mistři otevřena jako normálně!

Celý článek na DRAZDANY.info


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu.