Drážďanský zpravodaj. Červenec 2011

Úvod

Prázdniny jsou v plném proudu, Drážďany lákají atraktivními akcemi!

Dobrý den,

další vydání zpravodaje, který vydává Česko německá agentura pro komunikaci z pověření Města Drážďany, je tu. V červenci Vám přinášíme zbrusu nové tipy na prázdninové akce v Drážďanech.

Největší akcí letošních prázdnin jsou zajisté drážďanské Městské slavnosti, které se konají v o víkendu druhé polovině srpna a které slibují řadu nevšedních zážitků, od zábavy pro děti po večerní diskotéky či bohatou nabídku kulinářských specialit a saských vín, která bude nalévat její veličenstvo sama královna saského vína. Z nových výstav Vám doporučujeme dočasnou výstavu v Mědiryteckém kabinetu, která přináší jedinečnou privátní sbírku Kokoschkových kreseb.

A pro zkušené turisty a znalce jsou tu menší drážďanské "uliční" slavnosti - v polovině srpna ostrovní slavnost v Laubegastu s řadou místních kapel a s již tradičním závodem v běhu pozadu a poslední víkend v srpnu pak velmi poetická a milá Štičí slavnost v drážďanské čtvrti Hechtviertel, která je jen krátce zmíněna až na konci našeho zpravodaje v oddíle "Další termíny".

A chcete-li zažít něco velmi nevšedního, kupte si vstupenky na Noc na zámku Pillnitz, což je velmi nákladně provedená akce, nabízející mnoho krásných a estetických zážitků, poetické momenty v netradiční společnosti.

Za povšimnutí také stojí, že průběžně doplňujeme náš INFOBOX, v němž nyní přibyli další zámky nabízející české audioprůvodce, letáky či internetové stránky

Pokud Vás nějaké z témat zaujalo, nebo zajímají-li Vás jiné aktuální události v souvislosti se Saskem či městem Drážďany a rádi byste se dozvěděli více, kontaktujte nás telefonicky či mailem. Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká Vám s radostí připraví podkladové materiály včetně fotografií a v případě potřeby Vám doporučí partnery pro interview a domluví termíny schůzek.

Přejeme Vám mnoho skvělých zážitků v Drážďanech!

Susanne Gertoberens • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.susanne-gertoberens.de (DE)
mobil +49 172 2876891 • ☎ +49 351 88961071

- - -

Dresden Marketing GmbH • Referent Presse- und Öffentlichkeitsarbeit
Messering 7, 01067 Dresden • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
fax +49 351 50173-137 • ☎ +49 351 50173-130


Drážďanský zpravodaj ke stažení jako PDF soubor (cca 600 KB)


Obsah červnového vydání

Úvod

Prázdniny jsou v plném proudu, což takhle zajet si na výlet do Drážďan?

Hlavní zprávy

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI: Drážďany očekávají půl miliónu návštěvníků

V rámci městských slavností: Přehlídka historických parníků

KONCERT: Classic Open Air Dresden

CYKLOBUSY: Jako každoročně jezdí v Horním Polabí i tuto sezónu

ZÁŽITKY: Noc na zámku Pillnitz

TIP NA VÝLET: Ostrovní festival v Laubegastu a plavba parníkem

APPLE-STORE: aneb kde v Drážďanech nakoupit nejen jablka

VÍNO: Dny otevřených vinařství podél Saské vinné stezky

DOČASNÁ VÝSTAVA: Kokoschka a jeho kresby

ZVLÁŠTNÍ VÝSTAVA: Obrazy lidského ducha v umění a vědě

Další termíny

SLAVNOSTI: Moritzburgský festival

ZÁBAVA: MDR Musiksommer

SLAVNOST: Štičí slavnost v drážďanské Štičí čtvrti

DIVADELNÍ SLAVNOSTI: "Zwingerfestspiele"

LETNÍ KINO A KONCERTY: Filmové noci na břehu Labe

Infobox

Seznam saských zařízení poskytujících informace či služby i v češtině


Hlavní zprávy

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI: Drážďany očekávají půl miliónu návštěvníků

DE: 13. Dresdner Stadtfest

KDY: pá 19.08.2011 - ne 21.08.2011

KDE: Centrum Drážďan, oba břehy Labe, most Augustusbrücke

www.dresdner-stadtfest.com/ (DE)

http://mesto.drazdany.info/mestske-slavnosti (CZ)

Drážďanské městské slavnostiHlavním sloganem letošních slavností je "Setkání a pohyb na Labi" a v tomto duchu je na programu i řada doprovodných akcí.

Slavit se bude na obou březích Labe ve 14 různých tématických areálech a na 4 pódiích. Na pravém břehu v Neustadtu půjde o Drážďany multikulturní, zastoupeni jsou umělci a umělkyně různých národností a ochutnat tu můžete rozličné mezinárodní kulinářské speciality. Nábřeží Königsufer bude reprezentovat barokní tvář Drážďan. Na náměstí Theaterplatz půjde o zábavu, pódiová vystoupení a koncerty. Zde budou slavnosti v pátek večer zahájeny (19 hodin). Podél Knížecího průvodu (Fürstenzug) letos vystavují malíři a karikaturisté a gurmáni tu najdou stánky s opravdovými lahůdkami. Na Neumarktu bude hlavním tématem víno a vinařství a s letošní královnou vína tu můžete slavit 850 let vinařství v Sasku. Na náměstí Altmarkt si přijdou na své především děti a na náměstí Postplatz půjde hlavně o dopravu a mobilitu a v neděli zde můžete spatří Coca-Cola Show-Truck.

Slavnosti Saské paroplavby - přehlídka parníkůPořadatelé očekávají 500 tisíc návštěvníků. Slavností se zúčastní i odpovídající počet obchodníků, bavičů a umělců. Od začátku do poloviny července probíhalo na Facebooku hlasování o výběru přihlášených umělců, kteří vystoupí v hlavním programu. Výsledky hlasování budou zveřejněny 20. července.

Součástí městských slavností je letos i happening "saxx life – BABYPARADE" upozorňující na skutečnost, že v Drážďanech přišlo loni na svět 5941 dětí, což je více než v jakémkoliv jiném německém městě. To oslaví Drážďany průvodem těch nejmenších, který startuje v neděli 21. sprna 2011 v 11 hodin v Neustadtu u sochy Zlatého jezdce (Goldener Reiter) a za hudebního doprovodu se průvod vydá přes most Augustusbrücke, náměstí Schloßplatz a ulici Schloßstraße až na náměstí Altmarkt, kde je připraven bohatý program pro děti.

V rámci městských slavností: Přehlídka historických parníků

DE: Dampfschiff-Fest, Dresdner Stadtfest

KDY: pá 19.08.2011 - ne 21.08.2011

KDE: nábřeží Terassenufer

www.dampfschiff-fest.de (DE)

V místě přístaviště Saské paroplavby na silnici pod Brühlovou terasou hraje v rámci městských slavností řada různých kapel od jazzu pře funky a soul až po taneční disco-hudbu. Program bude znám později. V sobotu po návratu lodí bude zahájen velký ohňostroj. Nejlepší výhled je z mostu Augustusbrücke, z Brühlovy terasy a z nábřeží Terassenufer.

KONCERT: Classic Open Air Dresden

DE: Classic Open-Air Dresden

KDY: 21.07.2011 - Pá 22.07.2011, začátek vždy 20 h, vstup od 19 h

KDE: náměstí Neumarkt v Drážďanech

Ceny vstupenek: 25 - 65 €, VIP 125 €

www.classicopenair-dresden.de/ (DE)

KONCERT: Classic Open Air DresdenV rámci benefičního koncertu pod širým nebem vystoupí umělci z ruského Petrohradu, jenž je partnerským městem Drážďan. Pod taktovkou dirigenta Alexandra Chernushenka bude hrát petrohradská státní kapela.

První koncertní večer nazvaný "Bílé Noci" je věnován ruské klavírní hudbě. Vystoupí sólista Arkadi Zenziper, který je znám svým pozoruhodným talentem a coby absolvent leningradské konservatoře reprezentuje slavnou ruskou klavírní školu. V jeho podání zazní známé klavírní skladby Sergeje Rachmaninova a Petra Iljiče Čajkovského.

Druhý koncertní večer se ponese ve znamení zpěvu. V rámci velkého operního galapředstavení za doprovodu symfonického orchestru petrohradské státní kapely zazní oblíbené árie a duety ze známých operních skladeb. Vystoupí sólisté Barbara Krieger (soprán), Vsevolod Grivnov (tenor) a Petr Migunov (bass). Na výše uvedené stránce je možné rezervovat i ubytování v hotelu.

CYKLOBUSY: Jako každoročně jezdí v Horním Polabí i tuto sezónu

DE: FahrradBus (VVO Verkehrsverbund Oberelbe - Dopravní svaz Horní Polabí)

KDY: od 2. dubna do 31. října 2011 o víkende, a je-li v Sasku svátek

KDE: Saské Polabí, Drážďany, Saské Švýcarsko, Lužice/Lausitz

Předchozí rezervace nutná: heslo: "FahrradBus", tel.: +49 351 492 13 57, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://vvo-online.de/de/news_und_presse/meldungen/4014.aspx (DE, část webu i CZ)

Cyklobusy - autobusy na přepravu kol - Saské Polabí, Saské Švýcarsko, DrážďanyAutobusy pro cyklisty s přepravou jízdních kol jezdí každou letní sezónu také v Drážďanech, Saském Švýcarsku, Polabí a na Lužici. Cyklobusy jezdí pouze o víkendech resp. také o saských svátcích. Některé linky jezdí standardně bez přívěsů, proto je nutné se předem objednat. Také skupiny větší než 5 osob je třeba objednat dopředu. Při rezervaci uveďte termín a počet přepravovaných kol. Německé informační brožury je možné objednat na internetové stránce Dopravního svazu Horní Polabí (VVO) a nebo je lze si je stáhnout tady: www.vvo-online.de/de/vvo-shop/broschueren_downloads/fuer_touristen/index.aspx?product_id=3597&uk_id=1300440142

Jízdní řád cyklolinek: www.vvo-online.de/download/Fahrplan_Fahrradbus_2011.pdf (1,1 MB)

Detailní popis tras, včetně mapek, cen jízdenek a schematických přehledů autobusových linek:

www.vvo-online.de/download/shop/Fahrradbus_2011.pdf (2,8 MB)

ZÁŽITKY: Noc na zámku Pillnitz

DE: Pillnitzer Schlossnacht

KDY: so 13.08.2011 (začátek 18 h, vstup od 17 h)

KDE: zámek a zámecký park - Schloss & Park Pillnitz

Vstupné: 35 - 42 €, děti do 14 let zdarma, předprodej v Drážďanech v Schinkelwache

www.pillnitzer-schlossnacht.de/ (DE)

Noc na zámku PillnitzJedna noc v roce je na zámku Pillnitz zcela zvláštní. Kouzelně osvětlená zámecká zahrada skýtá mnohá překvapení. Bohatý program, umělci v nákladných kostýmech předvedou své dovednosti, všude spousta barev světel a záhad, jako byste se octli na jedné z bujných barokních oslav známého saského panovníka Augusta Silného. Jeho zalíbení v orientu, čínském porcelánu a drahocennostech všeho druhu bylo tehdy proslulé po celém světě. Na slavnosti tedy potkáte spoustu postav a kostýmů inspirovaných touto dávnou slávou, ale i novější fantastické bytosti, například Malého prince, mimy, básníky i kejklíře. Dějištěm jednotlivých představení a performancí se stanou jednotlivé pavilony, například ten, v němž je umístěna ona proslulá nejstarší evropská kamélie. A samozřejmě nebudou chybět ani kulinářské speciality, perlivý sekt a podle libosti i grilovaný steak tu najdete.

Formulář na akreditaci pro novináře najdete na výše uvedeném webu v nabídce "Presse".

TIP NA VÝLET: Ostrovní festival v Laubegastu a plavba parníkem

DE: 9. Inselfestival Laubegast

KDY: 12.-14 srpna 2011

KDE: Podél břehu Labe v drážďanské čtvrti Laubegast

Vstupné: pátek 4 €, sobota 5 €, neděle 4 €, celý víkend 7 €, děti do 14 let zdarma

http://inselfest-laubegast.in-dresden.info/ (DE)

Ostrovní festival v Laubegastu a plavba parníkemLaubegast je malebná drážďanská čtvrť. Dříve to byla samostatná osada a charakter původní rybářské vesničky jí zůstal dodnes. Ve dvacátých letech se tu stavěly parníky pro Saskou paroplavební společnost. Laubegast leží těsně u labského břehu, a prochází jím známá labská cyklistická stezka (Elberadweg). Ta odtud vede jedním směrem k mostu Modrý zázrak (Blaues Wunder) a pak dál do centra Drážďan a opačným směrem k malebnému zámku Pillnitz. a pak dál k české hranici Letos v polovině srpna se tady již podeváté koná Laubegastská ostrovní slavnost. V rámci všeobecného veselí je její součástí i kostýmovaný závod v běhu pozadu trase 1, 4 a 10 kilometrů a výstupy celé řady místních kapel. Z "přespolních" dorazí i Tom Kay & The Young Freaks z České republiky. Kompletní seznam kapel a program jednotlivých vystoupení najdete na webu festivalu.

U příležitosti festivalu pořádá Saská paroplavba tři zvláštní plavby historických parníků na trase Laubegast - Pillnitz - Blaues Wunder - Laubegast. Kombinovaná jízdenka opravňující k účasti na jedné plavbě a zahrnující i sobotní vstupenku na festival stojí 13,50 € (jen plavba 9,50 €, děti do 14 let zdarma, přístup k nalodění přes firemní areál Autohaus Zobjack). Plavba trvá cca 70 minut a časy odjezdů lodí v sobotu 13.8. jsou 16:30, 19:10 a 20:40. Charakter festivalu vám přiblíží následující videa: www.youtube.com/watch?v=tJQNOyNDUQ8 www.youtube.com/watch?v=bEK7noN-r3U

APPLE-STORE: aneb kde v Drážďanech nakoupit nejen jablka

DE: Apple Store, Altmarkt-Galerie

KDY: otevřeno po-so 09:30 - 21:00, neděle zavřeno

KDE: Altmarkt 25 01067 Dresden, tel. +49 351 49774 000

www.apple.com/de/retail/altmarkt-galerie/ (DE)

Apple Store, Altmarkt-GalerieSkutečná jablka v Drážďanech asi opravdu kupovat nechcete. I když desítka drážďanských farmářských trhů by byla zajímavým tématem sama o sobě. Například ten na náměstí Altmarkt se koná od úterka do pátku (9-18 h) a v sobotu (10-16 h).

Zamíříte-li však do nenápadného průchodu v podloubí západní strany náměstí Altmarkt nadepsaného ALTMARKT-GALERIE, dostanete se do obrovského nákupního centra, jehož komplex zastřešil celé tři původní drážďanské ulice a architektonicky velmi zdařile se ukryl v útrobách historického jádra města. Leč architektura Altmarkt-Galerie by bylo tématem samo o sobě.

Naším dnešním tématem jsou ale velké obchody s elektronikou v tomto nedávno stavebně rozšířeném nákupním centru. Před zhruba třemi měsíci zde byl otevřen první APPLE-STORE v Drážďanech, kde si můžete prohlédnout a zakoupit veškeré novinky, po nichž příznivci uživatelsky přátelské elektroniky touží.

Dalším spektakulárním obchodem s elektronikou v Altmarktgalerie je SATURN. Najdete tam vcelku všechno od barvy do tiskáren přes nejnovější hudební nabídku, až po obrovskou nabídku fotoaparátů a objektivů. Můžete si zde vyzkoušet nové verze videoher a sledovat 3D televize s nasazenými polarizačními brýlemi. Pro technicky nadšené lidi každopádně zážitek minimálně na jedno dopoledne. Elektronika se dá v centru nakupovat také v obrovském obchodu MEDIAMARKT ve velké nákupní Galerii Centrum ležící uprostřed známé nákupní třídy Prager Strasse.

VÍNO: Dny otevřených vinařství podél Saské vinné stezky

DE: Tage des offenen Weingutes entlang der sächsischen Weinstraße

KDY: 27. 08. - 28. 08. 2011 (10–18 h)

KDE: vinice podél Labe, např. ve vinařstvích v Radebeulu či v Pillnitzu

http://cms.elbland.de/ (program, včetně mapky vinařství, soubor pdf 2MB, DE)

Dny otevřených vinařství podél Saské vinné stezkyNa konci srpna je každoročně na Saská vinařské stezce jeden víkend věnován vínu a vinařství. Je to příležitost k příjemné procházce podél vinic, k posezení ve dvorech vinařů a k ochutnávce saských vín. Letos se tato akce koná již po dvanácté. O tomto víkendu jsou otevřena vinařství na pravém (Pillnitz, Diesbar-Seußlitz), jakož i na levém (Cossebaude, Pesterwitz) břehu Labe, takže si můžete prohlédnout jejich vinice a výrobní prostory. Mezi Radebeulem a Diesbar-Seußlitz pedlují autobusy, které Vás dovezou na místa doprovodných akcí, jimiž vinaři oslavují výročí 850 let Saského vinařství. Na výše uvedené adrese najdete přehlednou mapku s adresami zúčastněných vinařství a s seznamem akcí.

FOTO: Saská královna vína Juliane Kremtz, autor: Kahle

DOČASNÁ VÝSTAVA: Kokoschka a jeho kresby

DE: Kokoschka als Zeichner. Die Sammlung Willy Hahn

KDY: 9.7.2011 - 3.10.2011

KDE: Mědirytecký kabinet v 3. p. Rezidenčního zámku (Kupferstich-Kabinett, Residenzschloss)

otevřeno st - po 10–18 h, úterý zavřeno, bezbariérový přístup

www.skd.museum/ (DE)

Foto: Oscar Kokoschka. Sedící dívka (Gitta Wallenstein?), 1921. © DACS, Foto: Markus Hawlik.Jedná se o mimořádně hodnotnou soukromou sbírku kreseb Oskora Kokoschky. Do součastosti byly hlavní kresby této sbírky vystaveny na různých mezinárodních výstavách. Nyní je sbírka poprvé prezentována jako celek.

Oskar Kokoschka (1886–1980) se věnoval kreslení po celou dobu své umělecké činnosti. Mnohotrvárnost jeho uměleckého stylu je obdivuhodná. Je zastoupena celá řada technik - tužka, uhel, křída, barevné tužky, jakož i štětec, ptačí pero a tuš či akvarel - a u všech těchto technik je zřetelný suverenita a um, s nímž je Kokoschka ovládal.

Na výstavu Kokoschkových kreseb se nedá zakoupit zvláštní vstupenka, proto se tuto výstavu se vyplatí spojit s návštěvou ostatních stálých expozic tj. s prohlídkou Nové Zelené klenby, Turecké komory (český audioguide v ceně vstupného), Mincovního kabinetu a zámecké Hausmannovy věže (Hausmannsturm - nádherný výhled na Drážďany). Vstupné 10 € / 7,50 €. Do 16 let zdarma.

Foto: Oscar Kokoschka. Sedící dívka (Gitta Wallenstein?), 1921. © DACS, Foto: Markus Hawlik.

ZVLÁŠTNÍ VÝSTAVA: Obrazy lidského ducha v umění a vědě

DE: Images of the Mind

KDY: so 23.07.2011 - ne 30.10.2011

KDE: Německé muzeum hygieny, Deutsches Hygiene-Museum

Vstupné: do 16 let zdarma, rodinné vstupné 11 €, dospělí 7 €, v pátek od 15 hod. zdarma

http://dhmd.de (CZ)

Obrazy lidského ducha v umění a věděNěmecké muzeum hygieny připravilo ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně velkou tématickou výstavu "Images of the Mind - Obrazy lidského ducha". Na rozhraní mezi uměleckým a přírodovědným zobrazováním nabízí výstava pestrý portrét těžko uchopitelných mentálních fenoménů. Návštěvníci dostanou jedinečnou příležitost nahlédnout do topografie lidských duševních schopností.

Historická i novodobá, umělecká i přírodovědná vyobrazení dokládají, jak se v průběhu staletí proměňovaly naše představy o vědění. Jak ovšem na jejich pozadí máme hodnotit obrazy, vyvolané moderními zobrazovacími metodami?

Výstava kriticky přehodnocuje obecně tradovaný rozpor mezi "vědeckými" a "uměleckými" obrazy a hodnotami. Zároveň vykresluje mnohovrstevný obraz člověka a jeho chápání sebe sama.

Od konce listopadu 2011 do konce února 2012 bude výstava k vidění v Moravské galerii v Brně.

V drážďanském muzeu hygieny mají i velmi zajímavé stálé expozice a v současnosti také dočasnou výstavu o sportu "Na místa, připravit...".Český audioguide na stálou výstavu zdarma, ke zvláštním výstavám jsou k dispozici české texty

Další termíny

SLAVNOSTI: Moritzburgský festival

DE: Moritzburger Festival

KDY: ne 07.08.2011 - ne 21.08.2011

KDE: Zámek a kostel v Moritzburgu

www.moritzburgfestival.de (DE/EN)

ZÁBAVA: MDR Musiksommer

DE: MDR Musiksommer

KDY: 22. 07. 2011

KDE: Zámek Schloss Wackerbarth, Radebeul

Jazz ovlivněný popem zazní v jedinečném ambiente zámku Wackerbarth

www.schloss-wackerbarth.de/ (DE)

SLAVNOST: Štičí slavnost v drážďanské Štičí čtvrti

DE: HechtFest im Hechtviertel

KDY: 26.-28. srpen 2011

KDE: Hechtstrasse, Hechtviertel, Drážďany

Veselá a již kultovní uliční slavnost se spoustou doprovodných akcí s rybím jménem. Kromě štiky v názvu a v logu slavnost ale nemá s rybami mnoho společného. Hecht sice v němčině znamená štika, ale ulice, čtvrť i slavnost je nazvána podle Augusta Hechta, dávného zdejšího obyvatele, majitele vinice a hospody.

www.hechtfest.hecht-viertel.de/hechtfest.html (DE)

DIVADELNÍ SLAVNOSTI: "Zwingerfestspiele"

DE: Zwingerfestspiele

KDY: pá 05.08.2011 - ne 21.08.2011

KDE: nádvoří barokního komplexu Zwinger, Dresden

www.zwinger-festspiele.de/ (DE)

LETNÍ KINO A KONCERTY: Filmové noci na břehu Labe

DE: Filmnächte am Elbufer

KDY: 22.06.-22.08.2011

KDE: nábřeží Königsufer, Drážďany

Letní kino a koncerty s překrásnou kulisou historického centra Drážďan. Letos zde vystoupí např. OMD – Orchestral Manoeuvres In The Dark či Deep Deep Purple & Orchestra.

Joe Cocker Tour, pátek 12. srpen · 20:00 - 23:00

www.filmnaechte-am-elbufer.de/

Infobox


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy / originální německý titul • EN - anglicky • RU - rusky • IT - italsky

skd - Staatliche Kunstsammlungen Dresden - Státní umělecké sbírky Drážďany

Tiráž

Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

www.dresden.de/tourismus
Skyline

Rádi bychom náš zpravodaj zasílali pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí. V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, nám prosím odpovězte na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, nás můžete kdykoliv kontaktovat, chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky. Budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete na začátku tohoto e-mailu).