Mediální zpravodaj – Drážďany a SASKO
ČERVEN-1 2014

Dobrý den, FOTOGRAFIE V TISKOVÉ KVALITĚ k níže uvedeným textům si můžete stáhnout jako zazipovaný soubor (cca 7,2 MB) na href="http://de24.cz/pdf/2014-05-27_Drazdansky-zpravodaj-cerven-1.zip. Ještě lepší rozlišení Vám rádi pošleme mailem. Příští Drážďanské café pro česká média se koná 13.06.2014 tradičně v kavárně Borowski. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 DresdenZÁBAVNÍ PARK PLOHN: párty pro malé špunty 31.05.2014

Zábavní park Plohn je zážitkový areál pro celé rodiny. © Freizeitpark Plohn

Zábavní park Plohn zve na Dětský den už o jeden den dříve, aby se děti mohly v neděli vyspat. Na Knirpsenparty - párty pro malé špunty - v sobotu 31. května jsou všechny atrakce parku otevřeny až do 22 h. Mezi 21 a 22 h projde parkem romantický průvod s pochodněmi. Poté následuje velkolepá laserová show na oslavu žabího krále. Na samý závěr je připraven pestrý ohňostroj. "V nočním šeru mají naše atrakce opravdu mimořádné kouzlo", popisuje nadšeně oslavu mluvčí parku Anja Stein.

Celý článek na DRAZDANY.infoZÁMEK WEESENSTEIN: Středověké slavnosti 07.–09.06.2014

Letniční slavnosti na zámku Weesenstein představují programovou nabídku pro celé rodiny a očekává se na 9-10 tisíc návštěvníků © Schloss Weesenstein

Zámek Weesenstein Vás zve v letničním čase 7. – 9. 6. na již 23. ročník Středověkých slavností s rytířským kláním a sokolnickými přehlídkami. Vrcholy slavností představují každodenní turnaj purkrabího z Donína ve stylu vrcholného středověku a raně novověký sokolnický turnaj hraběte z Bünau. Sobotní večer zpestří taneční slavnost a představení jezdců na koních s ohnivými efekty.

Celý článek na DRAZDANY.info

ZÁMEK WACKERBARTH: O letnicích na Dixieland 08.–09.06.2014

Foto: Barokní zahrady zámku Wackerbarth, v pozadí saské vinohrady © Schloss Wackerbarth

Zámek Wackerbarth  zve v neděli 8. 6. a v pondělí 9. 6. 2014 na již tradiční "Letniční výlet za dixielandem". Jazzoví fanoušci tu mohou během obou dnů naslouchat příjemné špičkové hudbě pod širým nebem a vychutnávat si vybraná saská vína.

Celý článek na DRAZDANY.infoSASKÉ ŠVÝCARSKO: jízdy historických tramvají z Bad Schandau do údolí Křinice 08.06.2014

Nejstarší vozidlo na tramvaji v údolí Kirnitzschtal není žluté, je červené a původně jezdilo na tramvajové lince Kreischa – Niedersedlitz (Lockwitztalbahn) na okraji Drážďan © OVPS

O letniční neděli 8.6.2014 se opět koná jízda historických tramvají z Bad Schandau do údolí řeky Křinice. Na trať se nasadí celý vozový park, včetně historické soupravy MAN z roku 1928. Pro jízdy historickými vlaky budou vydávány zvláštní jízdenky vycházející z originálů z roku 1928.

Celý článek na DRAZDANY.infoBAD SCHANDAU: Letní open air festival 13.-15.06.2014 a volba "Miss Sachsen"

Na program volby královny krásy bude navazovat After-Show-Party s taneční zábavou pod noční oblohou © Bad Schandau

Oproti minulým letům, kdy se v Bad Schandau opakovaně volila "Miss Saského Švýcarska", se letos můžeme těšit dokonce na volbu "Miss Saska". Soutěž krásy se bude konat v pátek 13.6.2014 od 19 hod přímo u Labe na Open Air pódiu pod nově otevřenými lázněmi Toskana Therme. V porotě zasedne i vítězka minulého ročníku, přítomny budou i prominentní osobnosti ze světa kultury a politiky. Vítězka této soutěže se přímo kvalifikuje na volbu Miss Germany.

Celý článek na DRAZDANY.info


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).