Mediální zpravodaj – Drážďany a okolí
Květen 2014

Dobrý den, FOTOGRAFIE v tiskové kvalitě k níže uvedeným textům si můžete stáhnout jako zazipovaný soubor (cca 14,2 MB) na href="http://de24.cz/pdf/2014-04-28_Drazdansky-zpravodaj-kveten.zip. Ještě lepší rozlišení Vám s radostí pošleme maillem. Příští Drážďanské café pro česká média se koná 09.05.2014 klasicky v kavárně Borowski. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 DresdenDRÁŽĎANSKÉ ALBERTINUM: Vzhůru do Egypta! Cesty Maxe Slevogta a Paula Klee 30.04–03.08.2014 | Výstavá prodloužen do 10.08.2014

Max Slevogt, Písečná bouře v Libyjské poušti, 1914, olej na plátně, Galerie Neue Meister © Staatliche Kunstammlungen Dresden, Elke Estel, Hans-Peter Klut

Drážďanské Albertinum zve od 30. dubna do 3. srpna 2014 na objevitelskou výpravu do Egypta: Po staletí mnozí malíři v Egyptě hledali a nacházeli inspiraci - a mezi nimi i Max Slevogt (1868 - 1932) a Paul Klee (1879 - 1940). Oba umělci se inspirovali tisíciletou kulturou k působivým obrazům, které jsou nyní poprvé konfrontovány v rámci jedné výstavy.

Celý článek na DRAZDANY.infoZÁMEK ROCHLITZ: dočasná výstava o vlivných ženách v době reformace 01.05.–31.10.2014

 V den zahájení v 1. května je zámek je vstup volný

S prvním májovým dnem se na zámku Rochlitz otevírá velká výstava „Příběhy silných žen – 500 let reformace“ (eine STARKE FRAUENgeschichte - 500 Jahre Reformation). Ve středu zájmu této výstavy jsou ženy, které se odvážně a aktivně podílely při obnově církve. Výstava vypráví příběh reformace zcela jinak a nově prostřednictvím nového chápání role žen.

Celý článek na DRAZDANY.infoSASKÉ ŠVÝCARSKO: jízdy historických tramvají z Bad Schandau do údolí Křinice 01.05.2014

Historický vůz křinické tramvaje na trati v Saském Švýcarsku

1. května se uskuteční tradiční májové jízdy historických tramvají z Bad Schandau do údolí řeky Křinice. Tento den se na trať nasadí celý vozový park, včetně historické soupravy MAN z roku 1928. Pro jízdy historickými vlaky budou vydávány zvláštní jízdenky vycházející z originálů z roku 1928.

Celý článek na DRAZDANY.infoDRÁŽĎANY mají nové nákupní centrum na hlavním nádraží

Do prostor nádraží se nastěhovalo na 43 obchodů s nejrůznějším sortimentem © DB Station&Service/Christian Bedeschinski

Ve dnech 9. - 11.5. 2014  proběhne slavnostní otevření nádražního nákupního centra EINKAUFSBAHNHOF. Obchody mají díky svému umístění v prostorách nádraží otevřeno 365 dní v roce až do 21 h.

Celý článek na DRAZDANY.infoMORITZBURG: outdoorový testival GlobeBoot 10./11.05.2014

GlobeBoot je současně i festivalem s pestrou nabídkou aktivit pro malé i velké © Globetrotter

V bezprostřední blízkosti Drážďan, v krajině rybníků kolem Moritzburgu, se koná ve dnech 10. - 11.5. outdoorový testival GlobeBoot. Tato víkendová akce je zaměřena na více než 80 modelů člunů, které mohou zájemci otestovat podle libosti přímo na rybníku Dippelsdorfer Teich.

Celý článek na DRAZDANY.infoDIXIELANDOVÝ FESTIVAL: Když městu vládne Oldtime Jazz 11.–18.05.

Dixielandový festival vyvrcholí o letničním víkendu 17.–18.05.2014 řadou koncertů a nedělní dixielandovou přehlídkou. © Hauffe

S více než 40 koncerty a vystoupením třiceti kapel z devíti zemí oslaví Drážďany ve dnech 11.–18.5. již 44. ročník mezinárodního dixieladového festivalu. Po týdnu koncertů známých kapel konaných na různých místech Drážďan, a to i na palubách historických parníků Saské paroplavební společnosti, vyvrcholí celý festival o letničním víkendu 17.–18.5.2014. V sobotu dixielandovou mílí na bulváru Prager Strasse a v neděli tradiční přehlídkou hudebních souborů. I tento rok se předpokládá účast na festivalu okolo půl miliónu návštěvníků.

Celý článek na DRAZDANY.infoRADEBEUL U DRÁŽĎAN: Westernový festival Karla Maye 30.05.–01.06.2014

Jako speciální dárek k dětskému dni, mají všechny děti, které přijdou v indiánském převleku dne 1. června vstup zdarma © André Wirsig

Od 30. května do 1. června 2014 se v Radebeulu u Drážďan uskuteční již 23. ročník Slavností Karla Maye, známého autora dobrodružných románů o statečných činech Old Shatterhanda a jeho rudého bratra Vinettoua. Letošní heslo festivalu zní „Indian Spirit“.

Celý článek na DRAZDANY.info


vstupenky pro novináře a média

Velký Westernový festival

RADEBEUL U DRÁŽĎAN: Westernový festival Karla Maye 31.05.–01.06.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na festival Karla Maye v Radebeulu u Drážďan, dejte nám prosím vědět.

Pevnost Königstein

PEVNOST KÖNIGSTEIN: »Pevnost v zrcadle umění« nová výstava historických obrazů 11.04.–02.11.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na novou výstavu na pevnosti Königstein, kde právě začala nová výstava s dvěma Canalettovými obrazy, dejte nám prosím vědět.

Zámek Weesenstein

ZÁMEK WEESENSTEIN: »Pomněnky« výstava historických suvenýrů a návštěvních knih 12.04.–02.11.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na zámek Weesenstein, kde právě začala nová výstava o suvenýrech, dejte nám prosím vědět.KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).