Mediální zpravodaj – Drážďany a okolí
VELIKONOCE 2014

Dobrý den, fotografie v tiskové kvalitě k níže uvedeným textům si můžete stáhnout jako zazipovaný soubor (cca 6,7 MB) na href="http://de24.cz/pdf/2014-04-10_Drazdansky-zpravodaj-velikonoce.zip. Ještě lepší rozlišení Vám s radostí pošleme maillem. Příští Drážďanské café pro česká média se koná 11.4.2014 a další 09.05.2014 klasicky v kavárně Borowski. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 DresdenZÁMEK PILLNITZ: Nově zrekonstruovaná fontána v »Rozkošné zahradě« 13.04.2014

Historická pohlednice s pillnitzkou »Rozkošnou zahradou« © Schloss Pillnitz

Na zámku Pillnitz, přesněji v pillnitzké zahradě »Lustgarten« bude v neděle 13. dubna 2014 poprvé spuštěna 15metrová nově zrekonstruovaná historická fontána. Návštěvníci mají v tento den resp. před začátkem letní sezóny do zámeckého parku vstup zdarma. Od 14. dubna 2014 stojí vstup do parku 2 euro. S trochou štěstí bude ještě možné zahlédnout poslední květy známé obří kamélie, která letos díky slunečnému počasí rozkvetla již v únoru.

Celý článek na DRAZDANY.infoPRO DĚTI: Malá železnice ve Velké zahradě v roce 2014

O víkendech a svátcích jsou v provozu také parní lokomotivy z roku 1925

Na začátku Velikonoc, přesně na Zelený čtvrtek dne 17. dubna 2014 v 15 hodin začíná provoz malé parkové železnice »Parkeisenbahn« v drážďanském parku »Grosser Garten/Velká zahrada«. Sezóna bude slavnostně zahájena na hlavním nádraží malé železnice tj. ve stanici »An der Gläsernen Manufaktur«. Výjezd prvního vláčku se očekává kolem tři čtvrtě na čtyři (15:45).

Celý článek na DRAZDANY.infoBAD SCHANDAU: Toskana Therme opět otvírají! Od 17.04.2014

TOSKANA THERME V BAD SCHANDAU: Koupání v hudbě a svetle

Lázně Toskana Therme v Bad Schandau se 17.4.2014 dočkají nového otevření. Povodeň na Labi způsobila, že lázně musely zůstat téměř deset měsíců zavřené. V červnu 2013 pronikla voda i přes protipovodňová opatření do sklepů. Axel Hausmann, manažer lázní, bojoval se svým týmem po několik dlouhých dní proti vodní mase. Bohužel nakonec byly sklepní prostory i s veškerým technických zázemím lázní kompletně zatopeny a voda dosahovala ještě i v přízemí dvaceti centimetrů. Na zrekonstruování wellness-lázní bylo vynaloženo 7 milionů EUR, z čehož 5 milionů bylo nutných pro kompletní obnovu veškeré techniky nezbytné pro chod lázní, a která se nalézala v zatopených podzemních prostorách.

Celý článek na DRAZDANY.infoBAD SCHANDAU: Slavnost vlny v Centru národního parku 27.04.2014

Slavnost vlny představuje naprosto ideální program pro rodiny s dětmi

V neděli 27. dubna 2014 se v zahradě Centra Národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau koná tradiční »Slavnost vlny / Wollfest«. I během již 11. ročníku se vše bude točit kolem stříhání oveček a toho, co je možno z vlny vyrobit. Očekávají se stovky návštěvníků. "Slavnost vlny je naše největší a zároveň nejoblíbenější akce.", říká Stefanie Engelbrecht z Centra Národního parku.

Celý článek na DRAZDANY.infoBAD SCHANDAU: Jóga na břehu Labe 12.-15.5.2014

Jóga na břehu Labe (kurs jógy v angličtině)

12. května začíná v Bad Schandau speciálně zaměřený týden jógy. Cvičení se bude konat venku na břehu Labe. A bude to vůbec poprvé, co se takový kurs povede v Bad Schandau v němčině a v angličtině. "Rádi bychom oslovili i zahraniční zájemnce o kurs, především pak naše české sousedy", říká Gundula Strohbach ze společnosti Kur- und Tourismusgesellschaft v Bad Schandau. Cvičení bude probíhat od pondělí do čtvrtka v podvečer vždy od 18 hod. Kurs povede zkušený indický cvičitel jógy Sandeep Singh.

Celý článek na DRAZDANY.infoLETIŠTĚ DRÁŽĎANY: Nové spojení z Drážďan do Curychu a Salcburku od 05.05.2014

InterSky nasazuje letadla typu Dash 8-300 s kapacitou 50 míst ©Michael Weimer, Dresden Flughafen

Od 5. května mají Drážďany letecké spojení s Curychem a Salcburkem. Drážďany opět získaly přímou leteckou linku do Curychu a odtud dál do Salcburku. Letecká společnost InterSky zajišťuje od 5. května letecké spojení mezi oběma metropolemi Drážďany a Curychem, a to denně kromě neděle.

Celý článek na DRAZDANY.info


vstupenky pro novináře a média

Pevnost Königstein

PEVNOST KÖNIGSTEIN: »Pevnost v zrcadle umění« nová výstava historických obrazů 11.04.–02.11.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na novou výstavu na pevnosti Königstein, kde právě začala nová výstava s dvěma Canalettovými obrazy, dejte nám prosím vědět.

Velký Westernový festival

RADEBEUL U DRÁŽĎAN: Westernový festival Karla Maye 31.05.–01.06.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na festival Karla Maye v Radebeulu u Drážďan, dejte nám prosím vědět.

Zámek Weesenstein

ZÁMEK WEESENSTEIN: »Pomněnky« výstava historických suvenýrů a návštěvních knih 12.04.–02.11.2014

Máte-li zájem o TISKOVÉ VSTUPENKY na zámek Weesenstein, kde právě začala nová výstava o suvenýrech, dejte nám prosím vědět.


KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).