Mediální zpravodaj – Drážďanský advent (III.)

Dárky na poslední chvíli. Třeba ze Štrýclmarktu trvajícího do 24.12.2013

Dobrý den, drážďanský Štrýclmarkt potrvá až do Štědrého dne. Kromě štoly, o níž jsme psali už častokrát, tu můžete najít mnoho nápaditých a roztomilých dárků. Ale z Drážďan si lze odvést i dárky nemateriální. Například celoroční vstupenku do zdejších uměleckých sbírek. | Hlavní událostí Štrýclmarktu byla Štolová slavnost, které minulou sobotu zúčastnilo přes 150 tisíc návštěvníků. Letošní štola překonala o 46 kg váhu gigantické štoly z roku 2000, jež se pyšní zápisem do Guinessovy knihy rekordů. | Drážďany mají letos 11 vánočních trhů, tři z nich Vám představili v minulém adventním zpravodaji. | Vánoční FOTOGRAFIE v tiskové kvalitě vztahující se k níže uvedeným článkům najdete v zazipovaném souboru (7,3 MB) na http://media.drazdany.info/2013-12-10_Drazdansky-adventni-zpravodaj.zip a obecné vánoční fotografie z Drážďan v samostatném článku (některé fotografie máme k dispozici ve vynikající tiskové kvalitě, ty posíláme ale pouze mailem). | Toto je náš letošní poslední zpravodaj. Rádi bychom Vám tudíž popřáli příjemný advent a krásné pohodové Vánoce. | Příští »Drážďanské café« pro česká média se koná až v únoru v pátek 14.2.2014. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Do té doby si s námi můžete domluvit individuální termín schůzky. Například máte-li zájem navštívit drážďanské vánoční trhy: pořádáme pro novináře a bloggery prohlídky města zdarma. Téma prohlídky si volíte Vy. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v adventních Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 Dresden

FACEBOOKTWITTERGOOGLE+


 

LAST-MINUTE: Dárky na poslední chvíli z drážďanského Štrýclmarktu trvajícího do Štědrého dne

Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt © Sylvio Dittrich, LHD

Kromě štoly, o níž jsme psali ve zvláštním článku, lze na Štrýclmarktu najít mnoho nápaditých a roztomilých dárků. Ale z Drážďan si můžete odvézt i dárky nemateriální. Například celoroční vstupenku do zdejších uměleckých sbírek! Sestavili jsme seznam rychlých »dárků na poslední chvíli« z Drážďan...

10+1 dárek z Drážďan >>


 

Vánoční trhy: příběh vánočních hrníčků na svařené víno

Foto: Hrneček ze Štrýclmarktu © dresden.de

Stejně jako ostatní vánoční trhy, má i Štrýclmarkt každoročně svůj vlastní originální hrníček na svařené víno. Ten používá jednotně většina stánků prodávajících teplé nápoje, tedy především svařák čily »glýwajn« (Glühwein).

O hrníčcích z vánočního trhu >>


 

Vinařství Zámek Wackerbarth: Vánoční trh saských manufaktur

Vánoční trh na zámku. Luxus a exkluzívní dárky ze saských manufaktur  © Manufakturhaus Meißen

Na zámku Wackerbarth se o víkendu 16.–17. prosince 2017 pořádá unikátní vánoční trh s zhruba sedmdesáti stánky saských řemeslníků a manufaktur. Hosté se tu mohou kochat umnými exkluzivními výtvory tradičních saských řemesel. Vánoční trh se za minulá léta stal oblíbeným cílem příznivců ekoproduktů a designových ušlechtilých předmětů i všech, kteří hledají osobité a netradiční vánoční dárky.

Vánoční trh saských manufaktur >>


 

Vánoční výstava v budově Landhaus: Čokoládové Drážďany a 350 let stará čokoláda

Německý leták vánoční výstavy Městského muzea v budově Landhaus v centru Drážďan. © Stadtmuseum Dresden

V městském muzeu v budově Landhaus se koná vánoční výstava o 350leté historii čokolády v Drážďanech nesoucí přesladký titul »Čokoládové Drážďany - sladkosti z Florencie na Labi«.

O 350leté historii čokolády v Drážďanech >>


 

Vánoční výstava v budově Jägerhof (čtvrť Neustadt): lidové umění v současnosti

Vánoční výstava v budově Jägerhof ve čtvrti Neustadt. Muzeum lidového umění v Drážďanech © SKD Dresden

Poblíž malebného vánočního trhu Augustusmarkt se nachází budova Jägerhof s vánoční výstavou Muzea saského lidového umění. Vánoční výstavy se na tomto místě konají z podnětu zakladatele muzea Oskara Seyfferta již od roku 1913. 

Vánoční výstava s ukázkami lidového umění >>


 

Nová fotosoutěž: #go2dresden na sociálních sítích

Výherkyně či výherce soutěže získá dvě přenocování v Hotelu INNSIDE by Mélia v centru Drážďan © Innside Dresden

V současnosti na www.go2dresden.cz probíhá fotosoutěž s názvem #go2dresden o nejlepší foto z Drážďan a okolí. Hraje se o dvě přenocování v předním drážďanském hotelu umístěném přímo v centru Drážďan (Innside by Melia). Veřejné hlasování o nejlepší fotografii proběhne prostřednictvím funce FAVORITE na twitterovém účtu @go2dresden . Do soutěže budou zařazeny všechny fotografie splňující tři následujcí podmínky...

Podmínky soutěže #go2dresden >>


 

Prodejní neděle v centru Drážďan a v Elbeparku 22.12.2013 12-18 h

Prodejní neděle v centru Drážďan a v Elbe-Parku >>


 

z minulých zpravodaje

Adventní koncerty v Kreuzkirche zdarma >>

Štrýclmarkt (historie) >>

O drážďanské štole >>

Jak Drážďanští volili vánoční stromek na Štrýclmarkt >>

Seznam drážďanských vánočních trhů s mapou >>

Vánoční trhy v Drážďanech - letos opět 11 © Google Maps


 

informace o vánočních drážďanech

v češtině

Pravidelně aktualizované vánoční stránky www.drazdany.info/vanoce (CS)

BROŽURA V ČEŠTINĚ: Vánoční Drážďany 2013 www.drazdany.info/vanocni-brozura (CS)

PLÁNEK ŠTRÝCLMARKTU: přehled stánků, dětský koutek, toalety... www.drazdany.info/planek-stryclmarktu (CS) download plánku a českého letáku

SILVESTR: Open-air-show na náměstí Theaterplatz www.drazdany.info/silvestr (CS)

Fotogalerie vánočních trhů http://www.drazdany.info/fotografie/category/52-vanocni-trhy_stolova-slavnost a http://www.drazdany.info/fotografie/category/51-vanocni-trhy

v němčině

Aktuální informace v němčině, úplný program a plánek trhu Štrýclmarkt viz www.dresden.de/striezelmarkt (DE)

Program Štrýclmarktu v němčině (*.pdf, 420 KB) http://www.dresden.de/media/pdf/presseamt/pm_131104_programm-striezelmarkt.pdf (DE)

Plán Štrýclmarktu trhu v němčině (*.pdf, 960 KB) http://www.dresden.de/media/pdf/presseamt/pm_131104-marktplan.pdf (DE)


 

Vánoční fotografie pro tisk

Soubor vánočních fotografií >>


 

Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).