Mediální zpravodaj – Drážďanský advent  (II.)

štolová slavnost hlavní událostí Štrýclmarktu

Dobrý den, nejstarší německý vánoční trh - drážďanský Štrýclmarkt - bude slavnostně zahájen již tuto středu odpoledne. O průběhu zahájení a programu Štrýclmarktu jsme Vás informovali již v minulém adventním zpravodaji. | Hlavní událostí Štrýclmarktu je Štolová slavnost, o níž přinášíme podrobné informace. | Drážďany mají letos 11 vánočních trhů, tři z nich Vám ve zpravodaji blíže představíme. | Vánoční FOTOGRAFIE v tiskové kvalitě najdete v samostatném článku (některé fotografie máme k dispozici ve vynikající tiskové kvalitě, ty posíláme ale pouze mailem). | Prosincové »Drážďanské café« pro česká média se koná v pátek 13.12.2013. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v adventních Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 Dresden

FACEBOOKTWITTERGOOGLE+


 

HLAVNÍ UDÁLOST DRÁŽĎANSKÉHO ŠTRÝCLMARTKU: Štolová slavnost 07.12.2013

Jedním z vrcholů slavností drážďanské štoly v sobotu 7. prosince 2013 je průchod štolového procesí ulicí Augustusstrasse. Procesí letos vychází v 11:05 z náměstí Schlossplatz a končí na vánočním trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt. © ZZDD

Hlavní událost Štrýclmarktu, Štolová slavnost, přitáhla o druhé adventní sobotě 07.12.2013 do centra Drážďan přes 150 tisíc návštěvníků. Letošní obří štola překonala o 46 kg váhu gigantické štoly z roku 2000, jež se pyšní zápisem do Guinessovy knihy rekordů.

Program Štolové slavnosti >>


 

PRODEJNÍ NEDĚLE: Druhý a čtvrtý advent 8. a 22.12. (12-18 h)

Prodejní neděle v centru Drážďan a v Ebe-Parku >>


 

Drážďany mají letos 11 vánočních trhů - čím jsou pozoruhodné?

Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt © Sylvio Dittrich, LHD

Rozmanitá jedenáctka drážďanských vánočních trhů nabízí kromě vánoční klasiky jeden trh středověký, avšak vůbec ne ukrutný, zato nad očekávání útulný. Ve čtvrti Neustadt na pravém břehu Labe najdete barokní vánoční trh Augustusmarkt či malebný trh u klubu Scheune.

Drážďanská vánoční jedenáctka >>


 

Drážďany mají letos 11 vánočních trhů, tři z nich Vám blíže představíme:

středověk ve stallhofu: Středověký vánoční trh na zámeckém nádvoří

Středověké vánoce na zámeckém nádvoří © Sündenfrei

Drážďany mají letos jedenáct vánočních trhů. Mezi ty nejkrásnější patří středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stallhof s nádhernou kulisou klasických historických nástěnných maleb zámecké fasády. Vchod je hned za budovou Muzea dopravy Johanneum, v blízkosti kostela Frauenkirche a možná již z dálky uslyšíte trumpety a středověké hudební nástroje, na které tam denně vyhrávají muzikanti.

Středověký vánoční trh na nádvoří Stallhof >>


 

romantika na Neumarktu: Vánoční trh ve stylu 19. století

Romantické Vánoce jako před sto lety na náměstí Neumarkt © NeulandZeitreisen

Jen několik kroků od vánočního trhu Štrýclmarkt se nachází malebný vánoční trh, který návštěvníky zavede o sto let zpátky, na přelom 19. a 20. století. V blízkosti kostela Frauenkirche na náměstí Neumarkt se návštěvníci ocitnou jak mávnutím kouzelného proutku někdy v roce 1900.

Vanočni trh na náměstí Neumarkt >>


 

Augustusmarkt ve čtvrti Neustadt: Vánoční trh ve stylu augusta silného

Barokní a internacionální vánoční trh »Augustusmarkt« na pravém břehu Labe ve čtvrti Neustadt © ZZDD.de

Z nejstaršího německého vánočního trhu Štrýclmarkt se můžete vydat na příjemnou pěší procházku na nejnovější drážďanský vánoční trh kurfiřta Augusta Silného, který na jeho počest dostal jméno Augustusmarkt.

Vánoční trh ve čtvrti Neustadt >>


 

z minulého zpravodaje

Adventní koncerty v Kreuzkirche zdarma >>

Štrýclmarkt (historie) >>

O drážďanské štole >>

Jak Drážďanští volili vánoční stromek na Štrýclmarkt >>

Seznam drážďanských vánočních trhů s mapou >>

Vánoční trhy v Drážďanech - letos opět 11 © Google Maps


 

informace o vánočních drážďanech

v češtině

Pravidelně aktualizované vánoční stránky www.drazdany.info/vanoce  (CS)

HLAVNÍ UDÁLOST: Štolová slavnost a průvod městem 7.12.2013 www.drazdany.info/stolova-slavnost  (CS)

BROŽURA V ČEŠTINĚ: Vánoční Drážďany 2013 www.drazdany.info/vanocni-brozura (CS)

PLÁNEK ŠTRÝCLMARKTU: přehled stánků, dětský koutek, toalety... www.drazdany.info/planek-stryclmarktu (CS) download plánku a českého letáku

SILVESTR: Open-air-show na náměstí Theaterplatz www.drazdany.info/silvestr (CS)

Fotogalerie vánočních trhů http://www.drazdany.info/fotografie/category/52-vanocni-trhy_stolova-slavnost a http://www.drazdany.info/fotografie/category/51-vanocni-trhy

v němčině

Aktuální informace v němčině, úplný program a plánek trhu Štrýclmarkt viz www.dresden.de/striezelmarkt (DE)

Program Štrýclmarktu v němčině (*.pdf, 420 KB) http://www.dresden.de/media/pdf/presseamt/pm_131104_programm-striezelmarkt.pdf (DE)

Plán Štrýclmarktu trhu v němčině (*.pdf, 960 KB) http://www.dresden.de/media/pdf/presseamt/pm_131104-marktplan.pdf (DE)


 

Vánoční fotografie pro tisk

Soubor vánočních fotografií >>


 

Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).