Mediální zpravodaj – Drážďany a okolí
PROSINEC 2013

Dobrý den, již tuto neděli se na drážďanském výstavišti koná »montáž« více jak 3tunové obří štoly (na akci se ještě u nás můžete akreditovat). Vybrané FOTOGRAFIE v tiskové kvalitě si můžete stáhnout jako soubor .zip, cca 4,9 MB href="http://de24.cz/pdf/2013-11-28_Drazdansky-zpravodaj-prosinec.zip (zpravidla máme k dispozici větší rozlišení, které posíláme mailem). Vánoční fotografie najdete ve zvláštním článku. www.ddin.cz/presse/1176 | POZOR ZMĚNA: Prosincové Drážďanské café pro česká média se koná JIŽ v pátek 06.12.2013, a tentokrát ne v kavárně Borowski, ale přímo na Štrýclmarktu. Podrobnosti najdete na adrese www.ddin.cz/presse/cafe. Prosíme o předchozí přihlášení. | Máte-li zájem o zprostředkování volných vstupenek na jakoukoliv akci v Drážďanech či Sasku, dejte nám vědět. | Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se na shledanou v Drážďanech!

Susanne Gertoberens a Pavla Kopecká
Česko německá agentura pro komunikaci • Deutsch -Tschechische Agentur für Kommunikation


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071
Sankt Petersburger Str. 28/312 ("Prager Zeile") | D-01069 DresdenSASKO: Vánoční trhy na hradech a zámcích

Víkendový vánoční trh na hradě Scharfenstein má jen necelou desítku stánků. © ASL Schlossbetriebe gGmbH

Na řadě saských hradů a zámků mají adventní víkendové trhy již dlouholetou tradici. V následujícím textu přinášíme informace o vánočních trzích na jedenácti z nich

Celý článek na DRAZDANY.infoZÁMEK WACKERBARTH: Adventní prohlídky vinařství denně v 17:30 do 23.12.2013

 Adventní prohlídky vinařství s ochutnávkou štoly a bílého svařeného vína © Schloss Wackerbarth

Na zámku Wackerbarth se od 25. listopadu 2013 pořádají adventní prohlídky vinařství, a to každý den v 17:30. Při prohlídkách návštěvníci ochutnají originální drážďanskou vánoční štolu a bílé svařené víno z vlastní produkce vinařství. Prohlídky jsou v němčině, čeští návštěvníci mají k dispozici audioguide se sluchátkem. 

Celý článek na DRAZDANY.infoZÁMEK WEESENSTEIN: Vánoční trh již o prvním adventním víkendu 30.11.–01.12.2013

Vánoční trh na zámku Weesenstein o prvním adventním víkendu © Schloss Weesenstein

Weesensteinský adventní trh se rozzáří odpoledne, hned o prvním adventním víkendu. Jde o tradiční vánoční trh na romanticky nasvícených zámeckých nádvořích a s adventními koncerty v zámecké kapli. Vánoční trh má zhruba 30 stánků a milý kulturní program s kostýmovanými umělci a kejklíři.

Celý článek na DRAZDANY.infoVánoční Drážďany: Štrýclmarkt trvá do 24.12.2013

Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt © Sylvio Dittrich, LHD

Štrýclmarkt již začal, 14metrová krušnohorská pyramida se točí a všech 233 slavnostně vyzdobených stánků na náměstí Altmarkt prodává vánoční dobroty a regionární řemeslnické výrobky, mj. krušnohorské řezbářské umění, plavenskou krajku či svítící moravské resp. ochranovské hvězdy. Štrýclmarkt potrvá až do Štědrého dne do 14 h, každý den od 10 do 21 hodin.

Celý článek na DRAZDANY.infoOPEN-AIR-SHOW: Silvestr na náměstí Theaterplatz před Semperovou operou 31.12.2013

Foto: Světelná show na náměstí Theaterplatz před budovou Semperbau © silvester-theaterplatz.de

Máte-li chuť strávit letošního Silvestra pod širým nebem a se spektakulárně nasvícenou kulisou historické části města a půlnočním ohňostrojem, vydejte se slavit Silvestra třeba do Drážďan.

Celý článek na DRAZDANY.info


PŘEHLED mediálně zajímavých AKCÍ

01.12.2013 Montáž 3-4tunové obří štoly (neveřejný termín, akreditace zástupců médií u nás)

07.12.2013 Štolová slavnost »Dresdner Stollenfest« na vánočním trhu Štrýclmarkt na drážďanském náměstí Altmarkt

Pro média můžeme domluvit také individuální termín na pečení štoly v opravdové štolové pekárně se štolovou dívkou Friederike Pohl

28.11.–24.12.2013 Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt

VÁNOČNÍ DRÁŽĎANY:  ŠTRÝCLMARKT A ŠTOLOVÁ SLAVNOST --- FOTOGRAFIE pro tisk

Vánoce v Drážďanech (český pravidelně aktualizovaný vánoční portál)

ČESKÁ VÁNOČNÍ BROŽURA - seznam vánočních trhů, adventních koncertů a slavností

BRUSLENÍ V DRÁŽĎANECH: Lední stadion EnergieVerbund Arena 31.10.2013–30.03.2014

PEVNOST KÖNIGSTEIN: Historický vánoční trh o všech adventních víkendech 2013 | ZIMNÍ FOTOGRAFIE PEVNOSTI pro tisk

ZÁMEK WACKERBARTH: Vánoční trh na zámku. Luxus a exkluzívní dárky ze saských manufaktur 14.–15.12.2013


KOMPLETNÍ KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na DRAZDANY.info


Seznam saských zařízení poskytujících služby i v češtině

Seznam najdete na DRAZDANY.info


Mediální zpravodaj – servis a podmínky zveřejnění textů

Drážďanský mediální servis informuje o kulturních a společenských událostech v Drážďanech a okolí. Zpravodaj vzniká ve spolupráci se společností Dresden Marketing GmbH, která oficiálně zajišťuje propagaci města Drážďany.
Zajímají-li Vás konkrétní aktuální události v Sasku a Drážďanech, kontaktujte nás telefonicky či mailem. S radostí Vám připravíme podkladové materiály včetně fotografií, v případě potřeby Vám zprostředkujeme povolení k natáčení či fotografování a domluvíme termíny schůzek i partnery pro interview včetně tlumočení. Pro tištěná média, internetové noviny, rozhlas a televizi poskytujeme veškeré služby bezplatně. Velmi nás potěší, když nám zašlete odkazy na články, které jste napsali či uveřejnili na základě našich informací.

Pro komerční internetové portály poskytujeme výše uvedený servis jen po předchozí dohodě a s podmínkou umístění aktivního odkazu (URL s atributem follow) na www.drazdany.info.


Zkratky a vysvětlivky

CZ - česky • DE - německy | originální německý titul • EN - anglicky • online-prodej print@home - vstupenky je možné koupit přes internet, zaplatit kreditní kartou a vytisknout na vlastní tiskárně, DD – Drážďany, MHD – městská hromadná doprava

VSTUPNÉ: 10 €/ 7,50 € Je-li vstupné uvedeno s lomítkem, znamená druhé číslo zlevněné vstupné (podmínky pro zlevněné vstupné se u jednotlivých akcí liší, většinou jsou slevy poskytované studentům, zdravotně postiženým, nezaměstnaným, výjimečně také seniorům – nárok na slevy je zpravidla nutné doložit průkazem)


Drážďanský zpravodaj - tiráž

Vychází pravidelně. Přímá distribuce.

Vydavatel a redakce

Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing DrážďanyTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany

Kooperační partneři

Dresden Marketing GmbH • Messering 7 • 01067 Dresden | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.marketing.dresden.de (DE | EN) | Geschäftsführerin: Dr. Bettina Bunge | Aufsichtsratsvorsitzender: Dirk Hilbert | Amtsgericht Dresden HRB 27229

 

 

NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat náš mediální zpravodaj pouze redakcím a novinářům, kteří o něj mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Chcete-li napsat obsažnější zprávu či reportáž nebo máte-li nějaké otázky, budeme velmi rádi, pokud se na nás obrátíte a vynasnažíme se Vám sehnat potřebné kontakty, informace či materiály (kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu).