Drážďany, 23.10.2018


Dobrý den,

přinášíme informace o letošní novince, která se koná v oblíbeném zámeckém parku drážďanského zámku Pillnitz. Po úspěchu ve vánočním Londýně a Berlíně přišla vánoční zahrada »Christmas Garden« i do německých Drážďan. Zámecký park Pillnitz se promění díky milionům světýlek a barevných iluminací v zářící pohádkovou krajinu plnou světelných efektů.

Máte-li zájem o tomto tématu napsat článek či natočit reportáž, můžete se přes nás akreditovat. Zprostředkujeme Vám volné vstupenky.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/gR4nQcEDcPnXKZ4p9.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Drážďany se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


ZÁMEK PILLNITZ: Vánoční zahrada Christmas Garden | 14.11.2018 – 6.1.2019

Vánoční zahrada na zámku Pillnitz © Christmas Garden Deutschland GmbH

Po velkém úspěchu v anglickém Kew a v německém Berlíně, přichází vánoční zahrada Christmas Garden také do Drážďan. Fantastická zimní procházka v kouzelném prostředí zámku a parku Pillnitz. Zámek a park Pillnitz se tuto zimu promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel a působivou architekturou a světelnými postavami. Od 14. listopadu 2018 otevírá drážďanský zámecký park Pillnitz každý večer svou bránu. Pod heslem „Se soumrakem začíná magická cesta …“  se návštěvníci mohou vydat na  procházku vánoční zahradou Christmas Garden.

Na přibližně dvoukilometrové stezce mohou rodiny, přátelé a páry strávit krásný večer v kouzelném prostředí plném klidu i objevování. Zámecké prostředí v čínském architektonickém stylu se miliony zářících světýlek a barevných iluminací zahalí do předvánočního třpytivého moře, jaké tu ještě nebylo.

Aby byla procházka ještě pohodovější, jsou připraveny kulinářské speciality i teplé nápoje pro malé i velké. Christmas Garden se na Pillnitzu koná osm předvánočních týdnů po setmění i mimo pravidelný provoz zámku a je skvostem, který ještě nikdo neviděl.

Na rozdíl od mnoha přeplněných vánočních trhů, zve Christmas Garden k vydechnutí během předvánočního shonu a užít si skutečné očekávání Vánoc. Obecně se předvánoční období vyznačuje nákupy, vybíráním dárků a vánočním shonem. Zahrada Christmas Garden však nabízí přestávku od tohoto předvánočního shonu a umožňuje rozjímat v nejkrásnějším období roku. Zámek a park Pillnitz dodává krásné motivy, jako jsou kratochvilná zahrada, čínské jezírko nebo anglická zahrada. Do vánočních motivů bude dokonce ve svém skleníku zahalena legendární 230 let stará kamélie.

„Jsme potěšeni, že Vám můžeme představit vánoční zahradu Christmas Garden na zámku Pillnitz. Smím-li být upřímný, už od léta se nemůžeme dočkat, až uvidíme rozzářený vánoční Pillnitz. Je pěkné, že můžeme Pillnitzu v zimní sezóně dát jeho zasloužené místo.“, těší se Christian Striefler, generální ředitel Státních hradů, zámků a zahrad Sasko, resp. společnosti Schlösserland Sachsen gGmbH), pod níž zámek a park Pillnitz spadá.

„Po obrovském úspěchu Christmas at Kew v botanické zahradě Kew Gardens u Londýna, nastal v roce 2016 čas přinést tento úžasný zážitek také do Německa. Při realizaci vánoční Christmas Garden v Berlíně jsme se inspirovali vánocemi v Kew a mohli jsme proto v krátkém čase nabídnout alternativu k předvánočnímu ruchu. Veliké a velmi pozitivní reakce v Berlíně v posledních dvou letech nás přesvědčily, abychom se pokusili přenést tento koncept i do jiných měst. Drážďanský zámek Pillnitz je se svou architekturou a zahradnickým uměním atraktivním cílem pro turisty z celého světa a ideálním místem, kam se mohou návštěvníci nechat v předvánočním čase bezstarostně unést jeho inspirativní atmosférou.“, vysvětluje Prof. Peter Schwenkow, předseda představenstva DEAG Deutsche Entertainment AG. Tuto novou vánoční atrakci pro celou rodinu už v Anglii a Německu za uplynulé zimy navštívilo přes 700 tisíc návštěvníků.

Vánoční zahrada Christmas Garden je otevřena od 14. listopadu 2018 do 6. ledna 2019 denně 16:30 až 22:00 (kromě 24. a 31. prosince). Vstupenky jsou k dostání v předprodeji nebo přímo na místě. Jsou vystaveny na určitý čas vstupu, aby mohl každý návštěvník v klidu projít (doba pobytu v parku je až do konce ve 22 hodin neomezená). Zkušenosti z Berlína ukázaly, že určité časové intervaly o víkendech a ve všední dny (16:30–19:30) mají vysokou poptávku, proto pořadatelé doporučují zajistit si vstupenky s požadovaným časem vstupu raději předem. K dispozici jsou také slevy na vstupenky pro rodiny nebo zájezdové skupiny. Děti do 5 let mají vstup zdarma.

Hlavní informace

KDY: 14.11.2018–6.1.2019 denně 16:30–22:00 (kromě 24. a 31. prosince)

KDE: August-Böckstiegel-Straße 2, 01326 Dresden 

PARKOVÁNÍ: zhruba 5 minut pěšky od hlavního vchodu do zámku se nachází Parkoviště "Parkplatz Pillnitz" pro autobusy a automobily v ulici Lohmener Straße (poplatek za auto 3 € na den) - poloha na mapě goo.gl/maps/LGaSH2PDFsN2 | Parkoviště v ulici Leonardo-da-Vinci-Straße (rovněž za poplatek)

VSTUPNÉ: po–čt 15 € / 12,50 €, rodinná vstupenka 42 € | pá, so, ne 17 € / 14,50 €, rodinná vstupenka 48 € | děti do 5 let vstup zdarma.  Vstupenky jsou k dispozici na místě nebo v předprodeji online na https://christmas-garden.de/dresden/tickets (Přes službu www.myticket.de k vytištění doma tzv. print@home - pozor, při zadávání data narození při kupování vstupenky online je třeba uvádět dny a měsíce s nulou, např. 02.08.).

www.drazdany.info/christmas-garden (CZ) | www.drazdany.info/pillnitz (CZ) | https://christmas-garden.de/dresden (DE | EN) | www.schlosspillnitz.de/cs (CZ | DE)

PRO ZÁJEZDOVÉ AUTOBUSY: rezervační formulář ke stažení | ceník pro skupiny ke stažení 


Plánek Christmas Garden v zámeckém parku Pillnitz

Hlavní vstup je "Eingang Alte Wache". V jeho blízkosti se nachází zastávka autobusové linky číslo 63 "Pillnitzer Platz".

Plánek Christmas Garden v zámeckém parku Pillnitz


Zámek a park Pillnitz | Drážďany

 Zámek a park Pillnitz © Schloesserland-Sachsen.de

V době baroka, takříkajíc před branami Drážďan, zakoupil zámek Pillnitz saský kurfiřt August Silný, aby jej věnoval své nejoblíbenější metrese, hraběce Anně Constancii von Cosel. Poté, co hraběnka Coselová upadla v nemilost saského dvora, nechal August v letech 1720 až 1724, zámek kompletně přestavět. Podle návrhu architekta Daniela Pöppelmanna byly postaveny dva reprezentativní paláce,  »Wasserpalais« (Vodní palác) přímo u řeky Labe a »Bergpalais« (Horní palác) směrem k slunným labským svahům. Tím vznikl základ největšího zámeckého komplexu v Evropě, vytvořeném v čínském stylu, tzv. »Chinoiserie«. Později, za Friedericha Augusta Spravedlivého se zámek Pillnitz se stal letní rezidencí saského královského rodu (r. 1868).

Německý text

DE: Nach dem gigantischen Erfolg von Christmas at Kew in England und dem Christmas Garden Berlin: Christmas Garden Dresden Fantastischer Winterspaziergang in traumhafter Kulisse in Schloss & Park Pillnitz „Mit der Dämmerung beginnt die magische Reise …“ Unter diesem Motto öffnet das Dresdner Schloss Pillnitz ab dem 14. November 2018 jeden Abend seine Pforten für einen ganz besonderen Spaziergang im Christmas Garden Dresden. In England seit 2014 berühmt unter dem Titel Christmas at Kew und in Deutschland im Botanischen Garten Berlin seit 2016 als Christmas Garden Berlin mit allein über einer Viertelmillion Besuchern in den vergangenen zwei Jahren wurden bereits überwältigende Erfolge gefeiert. Schloss & Park Pillnitz verwandelt sich in diesem Winter in eine leuchtende Märchenlandschaft mit atemberaubenden Lichtspielen, beeindruckend inszenierter Architektur und Leuchtfiguren. Auf einem etwa zwei Kilometer langen Rundweg können Familien, Freunde und Pärchen einen wunderbaren und besinnlichen Abend in zauberhafter Umgebung voller Entdeckungen verbringen. Millionen von Lichtpunkten und bunte Illuminationen tauchen die chinoise Schlossanlage in ein vorweihnachtliches Glanzmeer, das es so hier noch nicht gegeben hat. Im Unterschied zu den vielen dicht gedrängten Weihnachtsmärkten lädt der Christmas Garden Dresden dazu ein, durchzuatmen und auf gut begehbaren Wegen und in aller Ruhe die wahre Vorfreude auf Weihnachten zu genießen. Generell ist die (Vor-)Weihnachtszeit von Geschenkekauf und Hektik geprägt – der Christmas Garden hingegen bietet eine entschleunigte Auszeit vom Trubel und lenkt den Blick auf das Besinnliche in der schönsten Zeit des Jahres. Die einzigartige Kulisse von Schloss & Park Pillnitz liefert dazu die schönsten Motive wie beispielsweise den Lustgarten, den chinesischen Teich oder den Englischen Garten. Auch das Glashaus der legendenumwobenen, über 230 Jahre alten Kamelie wird im atemberaubenden Weihnachtsglanz erstrahlen. Wer den Spaziergang noch gemütlich ausklingen lassen möchte, kann kulinarische Köstlichkeiten und heiße Getränke für Groß und Klein genießen. Schloss & Park Pillnitz präsentiert sich seinen Gästen mit dem Christmas Garden Dresden während acht vorweihnachtlicher Wochen nach Einbruch der Dunkelheit und außerhalb des regulären Schlossbetriebs so, wie man dieses Kleinod noch nie erlebt hat! „Wir freuen uns, den Christmas Garden Dresden in Schloss & Park Pillnitz präsentieren zu können. Um ehrlich zu sein: Für uns hat in diesem Jahr die Vorfreude auf Weihnachten nun schon im Hochsommer begonnen, wir können es kaum erwarten, Pillnitz im Glanz des Christmas Garden strahlen zu sehen. Es ist schön, dass wir nun auch in der Wintersaison Pillnitz angemessen in Szene setzen können.“ freut sich Dr. Christian Striefler, Geschäftsführer der Staatliche Schlösser, Burgen und Gärten Sachsen gGmbH, zu denen auch Schloss Pillnitz gehört. „Nach den Riesenerfolgen von Christmas at Kew in den Kew Gardens bei London war es 2016 an der Zeit, dieses wunderbare Erlebnis auch nach Deutschland zu bringen. Bei der Realisierung des Christmas Garden Berlin hatten wir uns eng an Christmas at Kew orientiert und konnten deshalb mit dem Christmas Garden innerhalb kürzester Zeit die Alternative schlechthin zum schrillen Rummel im heutigen Weihnachtsbetrieb anbieten. Die enorme und durchweg positive Resonanz in Berlin in den vergangenen zwei Jahren überzeugte uns, das Konzept in weiteren Städten etablieren zu wollen. So nun auch am Schloss Pillnitz, das mit seinem Ensemble aus Architektur und Gartenkunst Touristen aus aller Welt nach Dresden lockt und sich mit der Weitläufigkeit der Parkanlage perfekt dafür anbietet, die Besucher in eine unbeschwerte, inspirierende Welt zu entführen.“, erklärt Prof. Peter Schwenkow, Vorstandsvorsitzender der DEAG Deutsche Entertainment AG, die neue Attraktion für die ganze Familie. Der Christmas Garden Dresden ist vom 14. November 2018 bis zum 6. Januar 2019 täglich von 16:30 bis 22:00 Uhr geöffnet (außer 24. und 31. Dezember). Die Karten sind für stundenweise gestaffelte Einlasszeiten erhältlich, so dass jeder Besucher den Spaziergang in aller Ruhe und ohne Gedränge genießen kann (der Aufenthalt ist nach dem Einlass bis zur Schließung des Parks um 22:00 Uhr zeitlich unbegrenzt). Die Erfahrungen im Christmas Garden Berlin haben gezeigt, dass insbesondere die Zeitslots an den Wochenenden und werktags zwischen 16:30 und 19:30 Uhr sehr gefragt sind, weswegen der Veranstalter empfiehlt, sich im Vorverkauf frühzeitig die Wunsch-Einlasszeit zu sichern. Ebenso sind rabattierte Ticketangebote für Familien erhältlich, Kinder bis einschl. 5 Jahre haben freien Eintritt. Karten gibt es auf www.christmas-garden.de, an den bekannten Vorverkaufsstellen und auf www.myticket.de sowie unter 01806 - 777 111 (0,20 EUR/Anruf aus dem dt. Festnetz / max. 0,60 EUR/Anruf aus dem dt. Mobilfunknetz). Hintergrundinformationen: 2016 holte die DEAG Deutsche Entertainment AG dieses Erfolgsmodell, das 2014 erstmals die Royal Botanic Gardens in Kew zum Leuchten brachte und 2017 in England an insgesamt fünf Standorten zu bewundern war, erstmals nach Deutschland in den Botanischen Garten Berlin. Der renommierte Lichtdesigner Andreas Boehlke zeichnet seit der erfolgreichen Premiere für die Umsetzung verantwortlich und ist nun ebenso mit der Aufgabe betraut, die künstlerische Gestaltung in Schloss & Park Pillnitz vorzunehmen. Nach mehr als 120.000 Besuchern im ersten Jahr strömten im vergangenen Winter sogar über 145.000 Besucher zu diesem winterlich-romantischen Highlight, zu dem sich der Christmas Garden in Berlin innerhalb kürzester Zeit entwickelte. Insgesamt faszinierte der magische Lichtzauber in England und Deutschland im vergangenen Winter über 700.000 Besucher.


ODKAZY

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

ČASTÉ DOTAZY www.drazdany.info/FAQ

NEWSLETTER www.drazdany.info/zpravodaj

TISKOVÉ INFORMACE www.drazdany.info/presse
 


VYDAVATEL

Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany | Zásady ochrany a zpracování osobních údajů www.ddin.de/datenschutzerklaerung


ODHLÁŠENÍ

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT" nebo nám zašlete prázdný mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

PŘIHLÁŠENÍ

Zpravodaj si můžete objednat zasláním prázdné zprávy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.