Parkoviště P+R Messe Dresden u drážďanského výstaviště s vyznačenou zastávkou tramvaje - H (Haltestelle - zastávka) © dvb.de

Během adventu je zřízeno speciální bezplatné parkoviště P+R Messe Dresden u drážďanského výstaviště. K dispozici bude 800 parkovacích míst a vzhledem k takto vysokému počtu míst tu lze vždy s jistotou zaparkovat. Parkoviště je na dopravních tabulích označeno jako »P+R Messe Dresden«.

Na parkoviště P+R Messe Dresden se dostanete z dálnice A4, sjezd Dresden-Altstadt. Poloha na Google mapách https://goo.gl/maps/JSSGaY8X35C2). Do centra jezdí ze zastávky »Messering« tramvají číslo 10 (na zastávku »Dresden Hauptbahnhof«) nebo o adventních víkendech navíc i tramvají číslo 20 (přímo na zastávku »Altmarkt«). Linka 20 jezdí mezi výstavištěm a centrem města o sobotách a nedělích v době od 27. 11. do 23. 12. 2019 mezi 10–22 h. Informace o koupi jízdenek na drážďanskou MHD. Pěšky se do centra dá dojít podél řeky Labe za zhruba 30 minut.

Obecné informace o parkovištích P+R najdete ve speciálním článku.

Detailní informace o parkovišti na oficiální stránce města s monitoringem volných míst https://www.dresden.de/apps_ext/ParkplatzApp/detail?1&id=424 Pozor toto parkoviště je v tomto systému pod názvem »Flutrinne«.


Pěšky z adventního parkoviště Messe Dresden / P+R Messe Dresden na náměstí Altmarkt


Vánoční trhy - přehled dopravních informacíPlánek dopravní situace | Příjezd vlakem nebo autobusem | TIP NA PARKOVÁNÍ ZDARMA: P+R Messe Dresden | Další bezplatná parkoviště P+R | Placená parkoviště | Zájezdové autobusy o adventu | Vánoční trhy v Drážďanech