Takto vypadá lístek, který se může objevit za stěračem

Když stojíte na zákazu stání či zastavení nebo nemáte zaplaceno dostatečné parkovné, může se Vám v Drážďanech stát, že najdete za stěračem tento lístek. Drážďanská městská policie (tzv. Ordnungsamt) totiž nevybírá žádné blokové pokuty, které se musí zaplatit přímo na místě. Auta si fotografuje a zaznamenává si poznávací značky. Za stěračem nesprávně zaparkovaného auta pak nechá lísteček s přihlašovacími daty k online-portálu https://knoellchen.dresden.de/ . Tam jsou data jeden týden k nahlédnutí a je tam možné pokutu okamžitě uhradit. Pokud to majitel automobilu neučiní, přijde na jeho adresu posléze výzva k vyjádření resp. k zaplacení pokuty. Ta se pohybuje mezi 15 až 30 euro. Lidé, kteří takovou zkušenost udělali, říkají, že zaplacení pokuty online vyjde levněji.

Co se parkování v Německu týče, je třeba také dávat pozor na tabulky s nápisem "werktags 7-18 h". Jde o informaci, že příslušná značka platí v uvedeném čase od pondělí do soboty. Sobota je totiž v Německu také "Werktag", což neví ani většina Němců. Na řadě parkovišť je parkování v neděli zdarma, což se dozvíte z informace na parkomatu.

Pokud jde o nepovolené parkování, úplně jiná situace nastává, když auto stojí na místě pro invalidy nebo před požárním vjezdem. Ten bývá zpravidla označen pouze nápisem "Feuerwehrzufahrt". Z těchto míst se auta většinou odtahují, a to pak vyjde minimálně na sto až dvě stě euro.

Německý text informačního letáku 2019

Dresden | Verwarnung | Trafic ticket | Sehr geehrte Strassenverkehrsteilnehmerin, sehr geehrter Strassenverkehrsteilnehmer, die Verkehrsüberwachung des Dresdner Ordnungsamtes hat festgestellt, dass Sie mit diesem Fahrzeug eine Verkehrsordnungswidrigkeit begangen haben. Für diese Ordnungswidrigkeit wurde ein Verwarnungsgeld festgesetzt. | Über das Online-Portal können Sie innerhalb einer Woche ab Datum der Ordnungswidrigkeit die Daten zum Vorwurf einsehen und das Verwarnungsgeld vollständig einzahlen. | Anderenfalls warten Sie bitte auf die Zusendung der schriftlichen Verwarnung / Anhörung. | Bitte sehen Sie bis dahin von Anfragen ab. Wenn die Fahrerin/der Fahrer des Fahrzeuges nicht ermittelt werden kann, können die Halterin / dem Halter die kosten und Auslagen für das Verhalten auferlegt werden (§25 a StVG). | ONLINE-PORTAL: knoellchen.dresden.de | You have committed a traffic offense. Therefore, you have to pay a fine. Please use the ONLINE PORTAL to view the traffic offence you are accused of. Futhermore, you can pay the fine within one week there. You find the access data on the left on this sheet.

Německý text informačního letáku 2016

Sehr geehrte Strassenverkehrsteilnehmerin, Sehr geehrter Strassenverkehrsteilnehmer, es wurde festgestellt, dass Sie mit diesem Kraftfahrzeug gegen die Strassenverkehrsvorschriften verstossen haben. In Kürze wird die Halterin/der Halter des Kraftfahrzeuges eine Schriftliche Verwarnung/Anhörung erhalten. | Er/Sie hat dann Gelegenheit, sich zum Sachverhalt zu äussern. | Bitte sehen Sie grundsätzlich vor Zugang dieser Schriftlichen Verwarnung/Anhörung von Stellungnahmen gegenüber der Landeshauptstadt Dresden ab, da ein Eingriff in das automatisierte Verwarnungsverfahren vorab nicht möglich ist. | Es handelt sich bei dieser Mitteilung lediglich um eine Information, welche keine Rechtsmittelfrist in Gang setzt. Mit freundlichen Grüssen. Gemeindlicher Vollzugsdienst, Ordnungsamt Dresden

Příspěvek na Facebooku z roku 2016