Parkování v Pirně © SEP Pirna

Kde se dá v Pirně nejlépe zaparkovat? Nejlépe v některém ze zdejších nadzemních parkovišť (německy Parkhaus). Přímo na ulici je totiž parkování časově omezené na maximálně dvě hodiny (cena za hodinu 50 centů nebo 1 euro). Nadzemní garáže se nacházejí na okraji historického centra. Kolem historického náměstí Markt jsou převážně jen úzké uličky, které jsou buď pro auta kompletně uzavřeny, nebo je zde jen jednosměrný provoz. Nejvýhodnější je parkovat v jedné ze dvou centrálně ležících nadzemních parkovišť, a to buď v garáži Parkhaus "Stadtmitte" (P5) nebo v garáži Parkhaus "Steinplatz" (P3). Celodenní parkování tu stojí 7 euro. Garáž Parkhaus P1 "Altstadt" stojí na celý den 11 euro. Parkoviště Parkhaus "Steinplatz" (P3) a Parkhaus P1 "Altstadt" jsou obě otevřená i v neděli.

Garáž Parkhaus "Stadtmitte" (P5) je lehké najít, protože leží přímo na silnici B 172. Vjezd je z ulice Robert-Koch-Strasse. Se svými 510 parkovacími místy je to zároveň i největší kryté nadzemní parkoviště v Pirně. Volné místo k parkování tu najdete kdykoliv bez problémů. POZOR - parkoviště je v neděli zavřené. 

Plánek centra a seznam parkovišť viz https://www.pirna.de/downloads/Stadtplan_Parkpltze.pdf  (šedé ulice jsou pěší zóny a šedé šipky jednosměrné ulice, vánoční trh a sezónní trhy se konají na náměstí Markt) | informace o parkování v Pirně (německy) viz https://www.pirna.de/Verkehr_Parken_in_Pirna.4114d3816/ | web hlavního provozovatele parkovišť s popisem vjezdů a cenami viz http://www.verwaltung-leitner-pirna.de/news.htm

Leták s přehledem parkovišť v Pirně

Parkování v Pirně © Pirna

Google Maps

Německý text

In Pirna parkt man am besten im Parkhaus. Denn direkt an der Straße darf man überall nur maximal nur 2 Stunden parken (Preis pro Stunde 50 ct oder 1 Eur). Die Parkhäuser liegen am Rand des historischen Stadtkerns. Rund um den Marktplatz sind Pirnas enge Gassen für Autos gesperrt oder nur in einer Richtung befahrbar. Die beiden günstigsten Parkhäuser sind das Parkhaus "Stadtmitte" (P5) und das Parkhaus "Steinplatz" (P3). Hier zahlt man pro Tag 7 EUR.  Das Parkhaus P1 "Altstadt" kostet pro Tag 11 EUR. | Das Parkhaus "Stadtmitte" (P5) findet man sofort, denn es liegt direkt an der B 172. Einfahrt über die Robert-Koch-Str. Außerdem ist es mit 510 Plätzen das größte Parkhaus in Pirna. Hier ist eigentlich immer etwas frei.