Veletrh PIETA © MESSE DRESDEN

POZOR: vstup pouze pro ODBORNÉ publikum: pracovníci pohřební služby, správci a zaměstnanci hřbitovů (mj. zahradníci), zaměstnanci krematorií, organizace a instituce zodpovědné za provoz hřbitovů či zástupci církví. (Při koupi vstupenky je nutné předložit Vaší vizitku nebo vizitku Vaší FIRMY).

Pohřební služba se v 21. století velmi změnila a stále se mění. Pohřební kultura, poslední rozloučení a smuteční obřady procházejí procesem rozsáhlých změn již po několik let.

Každé dva roky se v Drážďanech setkává více než 100 vystavovatelů z celého Německa a dalších evropských zemí na odborném veletrhu PIETA. Od 24. do 25. května 2019 představí již po desáté novinky z oblasti pohřebních potřeb, hřbitovní techniky a krematorií na ploše 13 500 čtverečních metrů drážďanského výstaviště »MESSE DRESDEN«. Nejnovější profesní trendy přinesou podněty pro každodenní práci lidí v oboru, kteří se na veletrhu setkávají a dělí o své zkušenosti.

Veletrh doprovází odborné přednášky v němčině. Kromě toho je jeho součástí výstava karikatur - černý humor z perspektivy umělců -  „80 x schwarzer Humor aus der Sicht von Künstlern“ a mimořádná výstava pohřebních vozů 20. století - „Historische Bestattungswagen des 20. Jahrhunderts“.

PIETA existuje už více jak dvě desetiletí a za tuto dobu se stala jednou z největších akcí svého druhu. V roce 2017 navštívilo veletrh na 1500 odborníků z patnácti zemí světa, dokonce až z Brazílie i Ruska.

MESSE DRESDEN se nachází jen deset minut chůze od centra města, nabízí dostatek parkovacích míst, dobré spojení jak na letiště tak na dálnice a v okolí najdete množství hotelů všech kategorií.

Hlavní informace

KDY: 24.–25. 5. 2019 | pá 10–18 h, so 10–17 h

KDE: výstaviště Messe Dresden, Messering 6, 01067 Dresden

DOPRAVA: 🚗 Možnost parkování u areálu výstaviště na parkovacích plochách P1, P2 a P7 (parkovací místa pro postižené osoby jsou vyhrazena přímo před hlavním vchodem „Hauptfoyer“ a před halou HALLE 1), parkovné 5 €/den (platí se při vjezdu) | 🚋 Tramvaj č. 10 zastávka „Messe Dresden“

VSTUPNÉ: denní 13 €, na oba dny 23 € | POZOR: vstup pouze pro ODBORNÉ publikum: pracovníci pohřební služby, správci a zaměstnanci hřbitovů (mj. zahradníci), zaměstnanci krematorií, organizace a instituce zodpovědné za provoz hřbitovů či zástupci církví. (Při koupi vstupenky je nutné předložit Vaší vizitku nebo vizitku Vaší FIRMY)

Další informace, podrobný program a přehled vystavovatelů na www.messe-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/pieta (CZ) | www.pieta-messe.de (DE) | www.drezno.info/pieta (PL) | Událost na Facebooku www.facebook.com/events/619695991864638/

Mapa: výstaviště MESSE DRESDEN

Fotografie

Venkovní pohled na areál Výstaviště Drážďany © MESSE DRESDEN

Německý text

Das Bestattungswesen im 21. Jahrhundert hat sich verändert und ändert sich stetig. Das Umdenken in der Bestattungs-, Abschieds- und Trauerkultur hat schon vor Jahren begonnen. Die Fachmesse für Bestattungsbedarf und Friedhofstechnik PIETA hat sich in mehr als zwei Jahrzehnten kontinuierlich zum gefragten und größten Branchentreff Ostdeutschlands entwickelt und präsentiert vom 24. bis 25. Mai 2019 erneut die aktuellen Entwicklungen, Produkte sowie Dienstleistungen aus den Bereichen Bestattung, Friedhof und Krematoriumswesen. Mehr als 100 Aussteller aus allen Teilen Deutschlands und den angrenzenden Ländern präsentieren auf einer Fläche von 6.500 qm in der HALLE 1 der MESSE DRESDEN ihre neuesten Trends und geben Hilfestellungen und Anregungen für den Berufsalltag. EINTRITT für Fachpublikum: d.h. Bestatter, Friedhofsverwalter und -mitarbeiter (z.B. Friedhofsgärtner), Krematoriumsmitarbeiter, Verantwortliche für Friedhöfe, Kirchenvertreter