Vytisknout
Kategorie: Infobox

Při parkování v Drážďanech jsou někdy potřeba parkovací hodiny.

Vánoční trhy - přehled dopravních informacíPlánek dopravní situace | Příjezd vlakem nebo autobusem | TIP NA PARKOVÁNÍ ZDARMA: P+R Messe Dresden | Další bezplatná parkoviště P+R | Placená parkoviště | Zájezdové autobusy o adventu | Vánoční trhy v Drážďanech

Ceny parkování se v Drážďanech pohybují kolem 4-6 euro za tři hodiny parkování a jsou většinou omezeny maximální denní sazbou. Při volbě celodenního tarifu (Tagestarif 24 Stunden) na drážďanských pouličních parkomatech, je nutno stisknout ŽLUTÝ KNOFLÍK! (1x gelbe Taste drücken). Pouliční parkomaty neberou bankovky, jen mince. A nevrací drobné.

Informace o aktuálních uzavírkách na webu dresden.de

Krátkodobé parkování je výhodné v podzemní garáži v Altmarkt-Galerie (První dvě hodiny stojí dohromady dvě eura, každá další hodina stojí pak 1,50 eur. Pozor: Neexistuje celodenní tarif!!! GPS 13.37378780267, 51.10467643184), která je však v době konání trhů na náměstí Altmarkt většinou plně obsazená. Navíc nemá maximální sazbu za celodenní parkování. Dobrým tipem je obrovská garáž a parkoviště na střeše v nákupním centru Centrum-Galerie (Nákupní pasáž kde je mj. také Primark. Celodenní parkovné 7,50 euro. GPS 13.37339469054, 51.10453716211) na Prager Str., která je od náměstí Altmarkt vzdálená zhruba 400 metrů. Levné je nekryté parkoviště v Schießgasse (Parkovné 6 euro za 24 hodin, v neděli a ve svátek 3 eura. V noci resp. od 20 do 8 h zdarma. GPS 13.37445053432, 51.10504295976), které je o víkendech o polovinu levnější.

POZOR: Všechny tyto údaje se mění, takže si před zaparkováním zkontrolujte, jaké jsou aktuální ceny parkoviště Vaší volby.

Interaktivní mapa obsazenosti parkovišť v Drážďanech

Volná parkovací místa - Aplikace pro iOS a Android

POZOR! Aplikace funguje jen, jste-li online. Zvažte tedy, zda budete mít v Drážďanech přístup na net. (Ale to je Vám nejspíš jasné.) U Androidu se mi aplikace nainstalovala v němčině a pracovala s mapami Open Street Maps, které používám v rámci další užitečné aplikace www.drazdany.info/mapsme. Aplikace zobrazuje i prognózu (DE: Vorhersage).

ANDROID https://play.google.com/store/apps/details?id=de.jkliemann.parkendd

(autor jkliemann.de/parkendd/)

iOS https://itunes.apple.com/de/app/parkendd/id957165041

(autor http://parkendd.kilian.io/)

Údaje o parkování na oficiálních stránkách města Drážďany

Na stránce dresden.de najdete také tuto mapu resp. tzv. Themenstadtplan

Na webové stránce www.dresden.de/Parken najdete seznam drážďanských parkovišť včetně parkhausů a podzemních garáží. Zmíněný interaktivní portál ukazuje v levém sloupci celkový počet parkovacích míst a v pravém sloupci aktuální počet volných míst na jednotlivých parkovištích, která jsou v tomto monitorovacím systému integrována. Kliknutím na jednotlivá parkoviště se Vám zobrazí fotografie vjezdu do garáže, adresa pro navigaci, cena parkování, otevírací doba a odkaz na polohu parkoviště na plánku města (Stadtplan). V následující části najdete český překlad vysvětlivek centrálního parkovacího systému v Drážďanech.

Vysvětlivky (Legende)


A jako vždy: Všechny údaje absolutně bez záruky!