Během adventu je lepší parkovat mimo centrum © ddin.info

Na náměstí Altmarkt se od 29. listopadu do 24. prosince koná tradiční vánoční trh Striezelmarkt. Nachází se přímo v centru města a nejlépe se k němu o vánocích dá dostat pěšky nebo veřejnou dopravou. Obzvlášť během Striezelmarktu je doporučeno zaparkovat své auto mimo centrum města. Na nejdůležitějších příjezdových cestách jsou k dispozici bezplatná parkoviště (P+R) s dobrým přístupem k veřejné dopravě. Vzhledem k nákupnímu předvánočnímu shonu ve městě během vánočních trhů se může stát, že všechna místa v centru budou obsazená.

Hlavní uzavírky během adventu 2017

1. Uzavírka silnice Wilsdruffer Straße ze směru od náměstí Postplatz směrem k Pirnaischer Platz o adventních sobotách, 2., 16. a 23. prosince mezi 14–21 hodinou. V sobotu 9. prosince bude uzavřena už od 10 hodin kvůli průvodu Štolové slavnosti. V souvislosti s průvodem je nutné počítat i s dalšími krátkými operativními policejními uzavírkami v centru. V neděli na Štědrý večer tj. 24. prosince potrvá uzavírka od 10 do 15 hodin.

2. Na silnici Reitbahnstraße zůstává uzavřen levý odbočovací pruh na parkoviště Centrum Galerie. Je to nezbytné, aby se netvořila zácpa směrem ke křižovatce Dippoldiswalder Platz. Pro příjezd do Centrum Galerie používejte proto trasu z jihu tj. Budapester Straße – Ammonstraße – Reitbahnstraße. Toto omezení je platné od 29. listopadu do 24. prosince 2017. (viz mapa pod článkem http://www.drazdany.info/vanocni-trhy-bezpecnost)

3. Kvůli přestavbě je uzavřen most přes řeku Labe Augustusbrücke. Uzávěrka potrvá do 05.03.2018. Pro pěší a cyklisty je volně průchozí.

Příjezd osobním automobilem a parkování

Dopravní dostupnost vánočních trhů © Stadtplanungsamt Dresden

DOWNLOAD PLÁNKU (soubor PDF, 1,5 MB)

Plánek zobrazuje polohu drážďanského Striezelmarktu i všech ostatních vánočních trhů a způsob, jak se k nim dostat vlakem, autobusem, veřejnou dopravou nebo autem. Pro příjezd autem jsou na plánku zakreslena bezplatná parkoviště P+R (Park-and-Ride) a navazující veřejná doprava do centra, stejně jako další doporučená parkoviště a garáže. Na plánku jsou rovněž vidět infostánky dopravního podniku a nabíjecí stanice pro elektromobily. Na plánku jsou vyznačeny i všechny pěší zóny. PŘEKLAD LEGENDY: Eisenbahn - železnice | Straßenbahn/Bus mit Haltestelle - zastávka tram/bus | Bahn/Bus Regionalverkehr - regionální doprava vlak/bus | S-Bahnhof - nádraží příměstského vlaku S-Bahn | zu den P+R Plätzen - k P+R parkovišti | Info Verkehrsbetriebe - Infostánek dopravního podniku | Hauptverkehrsstraßen im Parkleitsystem - hlavní trasy parkovacího systému | ausgewählte E-Ladesäulen - vybrané nabíjecí stanice pro elektromobily | Fußgängerzone - pěší zóna | Parkplätze/Tiefgaragen/Parkhäuser - parkoviště/podzemní garáže/parkovací dům | empfohlene Parkmöglichkeiten - doporučené parkování | weitere Parkmöglichkeiten - další možnosti parkování

Příjezd do Drážďan a parkování automobilů

 • ze směru Praha po A 17
 • ze směru Görlitz a Liberec po A 4
 • ostatní směry A 13, B 6, B 97, B 170, B 172 a B 173

Během adventu se v centru města očekává zhoršená dopravní situace. Proto je vhodné využít parkovacích míst podél městského obchvatu nebo bezplatná parkoviště P+R.

Bezplatná parkoviště Park-and-Ride

Parkoviště P+R © Stadtplanungsamt Dresden

DOWNLOAD PLÁNKU (soubor PDF, 0,8 MB)

PŘEKLAD LEGENDY: Eisenbahn mit Station Nahverkehrszüge - železnice se zastávkou hromadné dopravy | Straßenbahn - tramvaj | Autobahn mit Abfahrt - dálnice se sjezdem | Hauptverkehrsstraßen - hlavní dopravní silnice | S-Bahnhof - nádraží příměstského vlaku S-Bahn | P+R Parkplatz mit ÖPNV-Übergang - parkoviště P+R se zastávkou MHD | Striezelmarkt, sowie weitere Weihnachtsmärkte in der Innenstadt - Striezelmarkt a další vánoční trhy v centru

V Drážďanech a okolí je k dispozici několik bezplatných parkovišť označených P+R, ze kterých je velmi snadné pokračovat dále tramvají, autobusem nebo příměstským vlakem do centra.

Během Vánoc jsou speciálně otevřená tyto dvě bezplatná parkoviště P+R

 • (doporučujeme) P+R-Platz Messe-Dresden: (https://goo.gl/maps/JSSGaY8X35C2) z A4, sjezd DD-Altstadt, dále ze zastávky »Messering« tramvají číslo 10 (na Hauptbahnhof) nebo tramvají číslo 20 (na Altmarkt) jezdící mezi výstavištěm a centrem města o sobotách a nedělích v době od 29.11. do 23.12.2017 mezi 10– 22 h. K dispozici je 800 parkovacích míst. Na místě bude mezi 9–16 hodinou prodejce jízdenek. Parkoviště je na tabulkách označeno jako P+R Striezelmarkt
 • P+R-Platz Dresden-Industriegelände: (https://goo.gl/maps/YaeVUMBriPA2) z B97, příjezd přes Provianthof-Straße - Königsbrücker-Straße - Elisabeth-Boer-Straße, dále ze zastávky »Industriegelände« tramvajemi číslo 7 a 8 do centra

Parkoviště P+R-Platz Messe-Dresden © dvb.de

Po celý rok jsou otevřená další bezplatná parkoviště P+R

Pokud jedete ze směru od Prahy (A 17)

 • P+R-Platz Dresden-Prohlis Gleisschleife: (https://goo.gl/maps/BjPMLqWgFFG2) Z A 17 sjezd na DD-Prohlis a po B 172 na Dresden-Prohlis. Dále tramvají číslo 1 nebo 9 ze zastávky »Prohlis Gleisschleife« až do zastávky Altmarkt nebo Prager Straße. Cesta trvá asi 29 minut. Ceny jízdenek najdete zde. Navíc se u parkoviště se nachází nákupní centrum Kaufpark, kde najdete Kaufland, drogerii Müller, elektro MediaMarkt a další.

Pokud jedete ze směru od Liberce (A 4)

 • P+R-Platz Dresden-Kaditz: (https://goo.gl/maps/LTAD4pzM8Mr) Z A 4 sjezd na DD-Neustadt do Dresden-Kaditz. Dále tramvají číslo 9 ze zastávky »Washingtonstraße« do zastávky Prager Straße. Cesta trvá asi 26 minut. Informace o jízdenkách najdete zde. Navíc se u parkoviště nachází nákupní centrum Elbepark, kde najdete A3 SPORT, Calzedonia, Camp David, IKEA, Kaufland, MediaMarkt a mnoho dalších obchodů.

Další bezplatná parkoviště P+R otevřená po celý rok

 • P+R-Platz Dresden-Gompitz/-Pennrich: (https://goo.gl/maps/fwFucj32cRC2) Z A 17, 
sjezd DD-Gorbitz a po B 173 do Dresden-Gompitz a 
-Pennrich, dále ze zastávky »Gompitzer Höhe« nebo »Pennrich Gleisschleife« tramvají číslo 7 
do zastávky Pirnaischer Platz
 • P+R-Platz Dresden-Cossebaude: (https://goo.gl/maps/ehX4WNzyuN92) Z B 6, na nádraží Bahnhof Cossebaude, dále autobusem číslo 94 do zastávky Postplatz nebo regionálním vlakem na hlavní nádraží Hauptbahnhof
 • P+R-Platz Dresden-Klotzsche: (https://goo.gl/maps/oCzpZhWcYLt) Z B 97, na nádraží Bf. Dresden-Klotzsche, odtud příměstským vlakem S-Bahn S2 nebo regionálním vlakem na Dresden-Mitte nebo na hlavní nádraží Hauptbahnhof
 • P+R-Platz Langebrück: (https://goo.gl/maps/qHnWwaHMDav) Na zastávku příměstského vlaku S-Bahnstation »Langebrück«, dále regionálním vlakem na Dresden-Mitte nebo hlavní nádraží Hauptbahnhof
 • P+R-Platz Weixdorf-Bad: (https://goo.gl/maps/R3YUwmATnmC2) Na zastávku příměstského vlaku S-Bahnstation »Weixdorf-Bad«,dále regionálním vlakem SB33 na Dresden-Neustadt nebo tramvají číslo 7 do zastávky »Pirnaischer Platz«
 • Další parkoviště P+R jsou v obcích Radebeul, Coswig, Weinböhla, Meißen, Tharandt, Freital, Heidenau, Pirna, Bad Schandau, Arnsdorf, Radeberg a Bischofswerda. Odtud se dostanete rychle regionálními vlaky nebo příměstskými vlaky S-Bahn na do stanic Dresden Hauptbahnhof nebo Dresden-Mitte.

Interaktivní přehled všech parkovišť najdete na internetu dopravního svazu VVO (Verkehrsverbund Oberelbe). Česká verze viz https://www.vvo-online.de/cs/sluzby/park-and-ride/index.cshtml.

Placená parkoviště

Interaktivní informační parkovací systém v centru Drážďan © ddin.info

Doporučená placená parkoviště v pěší dostupnosti Striezelmarktu

Podzemní garáže se nachází přímo pod Striezelmarktem, ale také na Neumarktu, na náměstí Dr.-Külz-Ring a na Wallstraße. Vzhledem k hojné návštěvě jsou však během adventu rychle plná. Dopravní zátěž také způsobuje dlouhé čekací doby u vjezdů a výjezdů. Proto se doporučuje využít parkoviště, která jsou pěšky dosažitelná a ve výsledku rychlejší. Kromě toho je procházka vánočně vyzdobenými Drážďany zážitek.

Tip na levné parkování nedaleko hlavního nádraží

Parkoviště na Strehlener Straße u hlavního nádraží (https://goo.gl/maps/S6Ax3KJns3A2). Cena parkování jsou 3 eura/den. Nachází se asi 30 minut pěší chůze od trhu Striezelmarkt. Zhruba 15 minut směrem k hlavnímu nádraží a pak už ulicí Prager Straße, kde se nacházejí vánoční stánky podél vánoční míle, až na náměstí Altmarkt.

Ostatní placená parkoviště v Drážďanech a jejich pěší dostupnost k vánočnímu trhu Striezelmarkt

Online parkovací informační systém zobrazuje aktuální obsazenost parkovacích míst v centru města a informuje o otevírací době a tarifech. Prostřednictvím tohoto systému se také můžete dozvědět o bezplatném parkování na místě a postupovat podle příslušných pokynů.

Interaktivní mapu s adresami a počty volných míst najdete na www.drazdany.info/parkovani nebo www.dresden.de/parken.

Příjezd vlakem

Drážďany mají spojení se všemi významnými německými a evropskými městy. Navíc je město připojeno k mezinárodní síti IC, ICE a EC.

Z hlavního nádraží na vánoční trh Striezelmarkt:

Pěšky (doporučujeme)

 • asi 15 minut chůze, z nádraží vyjít východem směr Wiener Platz/Prager Straße, potom dále přes Prager Straße směrem na Altmarkt

Tramvají

 • Linie 3, směr Wilder Mann (zastávka je pod mostem před hlavním vchodem) tři stanice až na Pirnaischer Platz
 • Linie 7, směr Weixdorf (zastávka je na Wienerplatz, východ směr Prager Straße) tři stanice až na Pirnaischer Platz
 • Linie 8, směr Hellerau (zastávka je pod mostem před hlavním vchodem) tři stanice až na Prager Straße

Více informací na www.drazdany.info/vlaky

Příjezd autobusem

Do Drážďan jezdí mnoho národních i mezinárodních linek. Město je díky tomu dobře dostupné ze všech směrů. Autobusy staví v ulici Bayrische Straße hned vedle vlakového nádraží. Jsou zde také servisní kanceláře autobusových dopravců. Na vánoční trh Striezelmarkt stačí projít halou hlavního vlakového nádraží a dále stejně jako po příjezdu vlakem.

Více informací na www.drazdany.info/regiojet | www.drazdany.info/flixbus