Vlakem nebo autem? Jaký je ideální příjezd na městké slavnosti? © DRAZDANY.info

Drážďanské městské slavnosti navštíví každoročně přes půl milionu návštěvníků. Kvůli slavnostem jsou v centru dopravní uzavírky. Organizátoři slavností doporučují příjezd veřejnou hromadnou dopravou. V následujícím textu uvádíme jednotlivé druhy dopravy a jejich výhody. Kromě informace o příjezdu vlakem a autobusem, se níže v textu dozvíte, kde se dá v době slavností v Drážďanech zaparkovat, kolik to stojí a jak je to daleko pěšky do centra.

Městské slavnostiPlánek dopravních omezení | Příjezd vlakem nebo autobusem | TIP: Parkhaus Mitte | Parkoviště Strehlener Strasse | Ostatní placená parkoviště | Bezplatná parkoviště P+R | Zájezdové autobusy


DRÁŽĎANY: Městské slavnosti 🚗 plánek dopravní situace | 16.–18.8.2019

Podrobná mapka městských slavností v Drážďanech - dopravní situace © LHD

Výše uvedená mapka aktuální dopravní situace je ke stažení jako soubor PDF (cca 6 MB) na www.de24.cz.

Následující text se vztahuje na plánek dopravní situace během loňských slavností. Tento plánek z roku 2018 si můžete stáhnout na www.de24.cz/images/2018/2018_stadtfest-dresden-mapka.pdf. Na loňském plánku dopravní situace v době trvání městských slavností v Drážďanech jsou vyznačena parkoviště, směry k parkovištím P+R, významné budovy a dějiště slavností (fialová hvězda) i nabíjecí stanice elektromobilů. Tramvajové linky jsou na mapce znázorněné červeně s červenými čísly v kroužcích, červené puntíky jsou zastávky. Autobusové linky mají modré značení a modré puntíky. Ale pozor, tramvajové a autobusové linky jsou v roce 2019 pozměněné, linky 8 a 11 jsou kvůli stavením pracem na Bauzener Strasse nahrazeny linkami 41 a 48. Informace dopravního podniku v češtině: www.dvb.de/cs-cz/

DRÁŽĎANY - MĚSTSKÉ SLAVNOSTI 🚌 🚆 🚋 Příjezd vlakem a autobusem

Nejpohodlněji se dostanete na drážďanské městské slavnosti vlakem či autobusem © DRAZDANY.info

Velmi pohodlný způsob dopravy na městské slavnosti může být příjezd vlakem či autobusem. Na regionální příhraniční dopravu i na městskou dopravu v Drážďanech platí přeshraniční síťová jízdenka Labe-Elbe pro jednu nebo pro pět osob. Další možnosti příjezdu vlakem a autobusem a pěší vzálenosti k náměstí Theaterplatz se dozvíte v následujícím textu.

POZOR, naše informace již zahrnují výluky některých spojů z důvodu letních prací na ulici Bautznerstr., která je během léta 2019 rozkopaná. Most Augustusbrücke je z důvodu rekonstrukce otevřen pouze pro pěší.

PARKOVÁNÍ V DRÁŽĎANECH 🅿 Parkhaus Mitte - 12 minut od Zwingeru za 10 € na den

Parkování v Drážďanech © DRAZDANY.info

Nadzemní parkoviště Parkhaus Mitte s 280 parkovacími místy (poloha na google mapách https://goo.gl/maps/whASuLbPCNq) se nachází jen 12 minut od náměstí Theaterplatz resp. od drážďanského Zwingeru. Celodenní parkování tam přijde na 10 euro. Parkovat se dá i na střeše parkhausu, odkud je nádherný výhled na sousední budovu historické továrny na cigarety Yenidze. Parkoviště má severní a jižní schodiště. Na straně severního schodiště (blíže k Yenidze) je výtah a dole v přízemí dva parkomaty na mince a na karty. V přízemí jsou rovněž parkovací místa pro vozíčkáře. POZOR: před východem z parkoviště si nezapomeňte v parkomatu vyzvednout parkovací lístek, jelikož ten slouží od večerních hodin zároveň jako vstupní karta do budovy parkoviště. Nikdy neopouštějte parkoviště, aniž byste si vyzvedli tuto parkovací kartu.

PARKOVÁNÍ V DRÁŽĎANECH 🅿 Strehlener Strasse (A17) - 15 minut od Prager Strasse za 2 € na den

🅿 Strehlener Strasse (A17) - 15 minut od Prager Strasse za 2 € na den © DRAZDANY.info

Tip na levné parkování nedaleko hlavního nádraží:  Parkoviště na Strehlener Straße  (poloha na google-mapě https://goo.gl/maps/S6Ax3KJns3A2). Cena parkování jsou 2 eura na den (24 hodin), od 19 hodin večer do 8 hodin ráno je parkování zdarma. Parkomat je pouze na mince (eura) a nevrací drobné. Parkoviště s 235 parkovacími místy se nachází se asi 30 minut pěší chůze od náměstí Altmarkt. Cesta k hlavnímu nádraží a k nákupní pěší zóně Prager Strasse trvá zhruba 15 minut. Před odchodem z parkoviště si nezapomeňte u parkomatu předplatit parkování a umístit parkovací lístek viditelně za přední sklo automobilu.

DRÁŽĎANY - MĚSTSKÉ SLAVNOSTI 🅿 Ostatní placená parkoviště

Interaktivní informační parkovací systém v centru Drážďan  © DRAZDANY.info

Doporučená placená parkoviště v pěší dostupnosti centra: Podzemní garáže se nachází přímo pod náměstími Altmark i Neumarkt, na náměstí Dr.-Külz-Ring a na Wallstraße. Vzhledem k hojné návštěvě jsou však během městských slavností rychle plná. Dopravní zátěž také způsobuje dlouhé čekací doby u vjezdů a výjezdů. Proto se doporučuje využít parkoviště, která jsou pěšky dosažitelná a ve výsledku rychlejší.

DRÁŽĎANY 🅿 Další parkoviště P+R - kombinace parkování na okraji města a MHD

Pro Android a iOS existují aplikace s jízdními řády MHD © DRAZDANY.info

Parkování v centru Drážďan může být zejména v době dopravních špiček velmi časově náročné. Navíc se v době konání velkých akcí může stát, že všechna parkovací místa v centru budou obsazená. Alternativu představují bezplatná parkoviště (P+R) umístěná na nejdůležitějších příjezdových cestách a s dobrým přístupem k veřejné dopravě. Parkování na těchto parkovištích je zdarma, ale je nutné si zakoupit jízdenku na MHD.

DRÁŽĎANY: Městské slavnosti »CANALETTO« | 16.–18.8.2019

Drážďanské městské slavnosti CANALETTO očekávají od 16. do 18. srpna 2019 více jak půl milionu návštěvníků. Při hudebních a divadelních show zde vystoupí kolem tisícovky umělců. Gastronomie regionální i světová, devět pódií v centru a patnáct různých tématických areálů, od vína, přes sport, zábavu pro děti, prezentaci záchranářské techniky a sponzorů slavností až po koncerty všech stylů a žánrů a večerní diskotéky.

Parkování zájezdových autobusů

Kde zaparkovat zájezdový autobus? © DRAZDANY.info

Zastávka zájezdových autobusů "Am Zwingerteich" budou o městských slavnostech uzavřené, stejně jako autobusové parkoviště  "Pieschener Allee". K dispozici budou následující autobusová parkoviště: "Am Parkhaus Mitte", 10 míst a parkoviště Ammonstraße, kde je 42 míst a ceny parkovného podle tarifu B2. Parkoviště pod mostem Carolabrücke, 28 míst, tarif B1 bude během městských slavností uzavřené. Obecné informace o parkování výletních autobusů viz www.drazdany.info/parkovani-autobusu nebo německy na oficiální stránce města www.dresden.de/reisebus