Dlouhá noc vědy

V pátek 19. června 2020 večer pořádá 6 drážďanských vysokých škol a téměř čtyři desítky vědeckých a výzkumných zařízení kolem pěti stovek různých akcí v rámci 17. ročníku Dlouhé noci vědy. | Hashtag pro sociální sítě je #LNdWDD

Objevitelská noc odhalí všem zvídavým dobrodružný svět přírodovědeckých, ale také kulturních a sociálních disciplín na katedrách Technické univerzity i na vědeckých pracovištích řady věhlasných drážďanských institutů. Ty nabízí první páteční červencový večer pestrý a zajímavý program obsahující několik set akcí, vhodných i pro děti a mládež. V tento večer lze též vstoupit do jinak uzavřených budov a či laboratoří a nahlédnout vědcům pod pokličku - resp. do zkumavek.

Noci vědy se účastní velká většina drážďanských výzkumných zařízení. Na programu jsou výstavy, prezentace, prohlídky, přednášky a veřejné předvádění experimentů.

Jako jízdenka na MHD platí tištěný program dlouhé noci. Alternativně si můžete stáhnout digitální jízdenku pro smartphone na níže uvedeném odkazu. Informace o jízdních řádech MHD získáte na webu www.dvb.de či m.dvb.de.

Výhodou akce je, že většina organizátorů akcí komunikuje v angličtině. Pokud se zajímáte o nějaké drážďanské vědecké zařízení, neváhejte a vypravte si jej v tento den prohlédnout! Na oficiálním webu Noci vědy si můžete sestavit individuální program míst a akcí, kterých se zamýšlíte zúčastnit (bohužel letos jen v němčině). 

KDY: 19. 6. 2020, 18 - 01 h 

KDE: V Drážďanech, v různých vědeckých institutech, na Techn. univerzitě apod.

VSTUPNÉ: zdarma | POZOR o některé oblíbené akce bude zajisté i tento rok velký zájem, proto je dobré přijít na tato místa s předstihem

www.wissenschaftsnacht-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/noc-vedy (CZ) DE: Dresdner Lange Nacht der Wissenschaften, EN: The Long Night of Science | hashtag pro sociální sítě #LNDWDD | FB událost: www.facebook.com/events/980821515624951

Síť linek

Zajímavost

V roce 2012 se konal jubilejní desátý ročník Dlouhé noci vědy, a to pod nápaditým heslem „Wissen ist Nacht“ tedy „Vědění je noc“ a je tak vtipnou parafrází na výrok anglického filozofa Francise Bacona „Wissen ist Macht“ tj. „Vědění je moc“.