Na destičkách naleznete tipy na výlety

Krušnohorský cyklistický region "Radregion Erzgebirge" je přeshraničním rájem pro cyklisty. Spojením dvou dálkových hřebenových tras, 250 km na saské a 170 km na české straně, vznikla rozsáhlá cyklistická síť o celkové délce 600 km. Hřebenové cyklostezky na české a saské straně spojuje nyní dvanáct přeshraničních cyklistických tras. Na saské straně je podrobně vyznačeno a rovněž v češtině popsáno dvacet atraktivních okruhů.

Například trasa přes Komáří hůrku do Zinnwaldu a zpět (24 km) nebo z Annabergu přes Oberwiesenthal do Pressnitztalu (94 km). Další trasy jsou popsány na www.drazdany.info/krusnehorynakole. Trojjazyčná brožura "Radroute Sächsische Mittelgebirge I-6 & Krušnohorská magistrála 23" se dá stáhnout na www.drazdany.info/krusnehorynakole nebo zdarma objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako mobilní průvodce je připravena i aplikace pro smartphony pod názvem ERZAppAktiv (německy, Android a iOS)

Kdo chce cestou poznávat krušnohorské hrady a zámky, muzea, koupaliště, lázeňské doly a historické železnice, může se pořídit kartu ErzgebirgsCard, se kterou je volný vstup do více než 100 zařízení. ErzgebirgsCard platí například pro lázně Aqua Marien v Marienbergu a Raupennest v Altenbergu, kromě toho také pro zámky Weesenstein a Augustusburg. Pro úzkokolejku Fichtelbergbahn a Preßnitztalbahn platí ErzgebirgsCard i jako jízdenka, také jako na všech autobusových a tramvajových linkách a stejně tak i vlacích Nahverkehrs im Verbundraum des Verkehrsverbund Mittelsachsen. Karta ErzgebirgsCard stojí 35 euro pro osobu a platí 48 hodin nebo 4 volně vybrané dny v rámci jednoho kalendářního roku.

Vybrané trasy

RR ERZ T 05 Přes Komáří hůrku do Zinnwaldu
RR ERZ T 07 K vodním nádržím Rauschenbach a Fláje
RR ERZ T 10 Údolím Schweinitztal do vesnice hraček Seiffen
RR ERZ T 11 Z Olbernhau do nitra cyklistického regionu
RR ERZ T 14 Od Marienbergu přes lázeňskou oblast a k hřebenům Krušných hor
RR ERZ T 15 Z města Annaberg-Buchholz přes Oberwiesenthal do Pressnitztalu
RR ERZ T 17 Z údolí Zschopautal k přečerpávací vodní elektrárně Markersbach
RR ERZ T 20 Cyklistický okruh Auersbergrunde

Hlavní informace - cyklistický region Radregion Erzgebirge 

KONTAKT: Tourismusverband Erzgebirge, Adam Ries-Straße 16, 09456 Annaberg-Buchholz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

PŘEHLED TRAS: regio.outdooractive.com/oar-erzgebirge/de/touren/#zc=9,13.06412,50.72086 (DE) | Trojjazyčná brožura i v češtině ke STAŽENÍ (70,2 MB)

www.erzgebirge-tourismus.de/sportlich-vital/mountainbike-rad/radregion-erzgebirge/tagestouren/ (DE) | www.ddin.cz/krusnehorynakole (CZ)