© Radregion Erzgebirge

Spoustu nevšedních zážitků nabízí nově vyznačená dálková cyklotrasa ,,Sächsische Mittelgebirge" v německé části a ,,Krušnohorská magistrála" na české straně Krušných hor. Z Eibenstocku na západě až do Altenbergu ve východním cípu Krušných hor a pak dále až k Labské cyklostezce do Schöny, resp. do Děčína v Česko-Saském Švýcarsku, byla za podpory na trase ležících obcí a měst vybudována síť přibližně 600 km cyklotras.

Dvanáct propojek spojujících výše uvedené hlavní cyklotrasy vedoucí příhraniční oblastí, nabízí rozmanité a objevné cesty českým i německým Krušnohořím. Budete překvapeni dech beroucími panoramatickými výhledy, překrásnými skalními útvary, osvěžujícími údolími řek a přehrad nebo nekonečnými lesy. Četné historicky hodnotné a velmi zajímavé kulturní památky lemující průběh trasy byly formovány po staletí přetrvávající hornickou činností a dodnes jsou jimi fascinováni jak velcí tak malí návštěvníci. Vyplatí se i občas sesednout z kola, navštívit některou z mnoha ukázkových řemeslných dílen a přihlížet vzniku tradičních krušnohorských výrobků ze dřeva.

VÍCE NA: www.erzgebirge-tourismus.de/sportlich-vital/mountainbike-rad/radregion-erzgebirge/tagestouren/ (DE) a ddin.cz/krusnehorynakole (CZ)

PŘEHLED TRAS: regio.outdooractive.com/oar-erzgebirge/de/touren/#zc=9,13.06412,50.72086 (DE)

KE STAŽENÍ: trojjazyčná brožura i v češtině (70,2 MB)