© Festung Königstein

Pevnost Königstein je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Sasku. Velmi si váží zahraničních turistů. Pokud máte i zahraniční klientelu, jistě Vás potěší, že má pevnost širokou nabídku informací v cizích jazycích včetně japonštiny a ruštiny.

Audioprůvodce v devíti jazycích

Návštěvníci dostanou spolu s přístrojem k zapůjčení i plánek pevnosti, kde jsou jednotlivé zastávky s audionahrávkami. Hlavních 14 z celkových šedesáti je na plánku zvýrazněno. Návštěvníci se mohou s audioprůvodcem pohybovat volně po pevnosti, není žádný předepsaný okruh, který by měli následovat. Pro skupinu je možné audioprůvodce rezervovat dopředu. Ty budou pak připravené v muzejním obchodu v budově Alte Kaserne k vyzvednutí. Při vyzvednutí je třeba nechat na místě průkaz jako zálohu. Objednání audioprůvodců: informační středisko +49 35021 64 607

K dispozici v těchto jazycích: angličtina, čeština, francouzština, italština, japonština, němčina, polština, ruština a španělština. 

Audioprůvodce pro děti

Na jednoho vypůjčeného audioprůvodce pro dospělé za 3 € dostanete zdarma jednoho zvukového průvodce pro děti ve věku od 6 do 12 let.

K dispozici v těchto jazycích: angličtina, čeština a němčina.

Speciální prohlídky v češtině, ruštině, angličtině a dalších jazycích (14 € za osobu, od 20 osob)

Pro skupiny nabízí pevnost prohlídky s průvodcem (FESTUNG KOMPLET) trvající 60 až 90 minut. Po skončení mohou návštěvníci na pevnosti dále setrvat a libovolně se pohybovat.

Návštěvníci se v rámci prohlídky také podívají do prostor a budov, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, například do podzemních kasemat či do sklepa s obřím sudem. Naskytne se jim též pohled do 152,5 metrů hluboké pevnostní studny. Cena za prohlídku je pro skupiny do 20 osob 80 € plus 4 € za každou další dospělou osobu (celkem maximálně 40 osob). K této ceně je nutné připočítat vstupné do pevnosti (od 15 osob skupinová sleva ). Formulář pro přihlášení k prohlídce viz www.festung-koenigstein.de/cs/prohlidky.html. Rezervace prohlídky možná rovněž na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefonicky +49 (0)35021 64 607 nebo faxem +49 (0)35021 64 609

K dispozici v těchto jazycích: angličtina, čeština, francouzština, němčina a ruština.

Prohlídky bez průvodce

Pevnost si můžete prohlédnout i sami bez průvodce. Za průvodcovské licence nejsou vyžadovány žádné poplatky.