© Festung Königstein

Pevnost Königstein je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Sasku. Velmi si váží zahraničních turistů. Pokud máte i zahraniční klientelu, jistě Vás potěší, že má pevnost širokou nabídku informací v cizích jazycích včetně japonštiny a ruštiny.

Mimořádná výstava »Jugendwerkhof Königstein« © Archiv Festung Königstein gGmbH | www.festung-koenigstein.de

Pevnost Königstein v Saském Švýcarsku zve na skutečně mimořádnou výstavu »Jugendwerkhof Königstein 1949–1955«. Návštěvníky seznámí s osudy dětí a mladistvých v pracovně-výchovném táboře v letech 1949–1955. V Německu tak vznikla vůbec první výstava svého druhu, která odkrývá příběh jednoho ze sedmi desítek zařízení tohoto typu v bývalém NDR.  

Renezanční slavnost »Renaissancefest« | 27. 7. 2019

400 let starý Hradu Jiřího »Georgenburg« na Königsteinu © Festung Königstein gGmbH, Bernd Walther

V roce 2019 slaví pevnost Königstein 400. výročí jedné ze svých hlavních budov, kterou je Hrad Jiřího »Georgenburg«. K této příležitosti se v sobotu sobotu 27. července od 12 do 17 hodin koná renezanční festival »Renaissancefest«. Historický průvod ve stylu roku 1619 představí dvorskou módu, slavnosti a rituály této doby. Na návštěvníky čeká jeviště s pestrým programem hudby a tance 17. století. Večer slavnost vyvrcholí koncertem renomovaného souboru Lautten Compagney BERLIN a ohňostrojem (20–22 hodin, zvláštní vstupné).

Informace v němčině na www.festung-koenigstein.de/de/renaissancefest.html 

© Festung Königstein

Pevnost Königstein je pro svou dobrou přístupnost, vybavenost a kvalitní služby oblíbeným cílem zájezdových autobusů. Pevnost leží v půvabné krajině Labských pískovců (Elbsandsteingebirge) a Saského Švýcarska mezi českými hranicemi a zemským hlavním městem Drážďany. Ročně sem dorazí půl miliónu návštěvníků z celého světa. Tím se pevnost řadí k nejvýznamnějším památkám v Sasku.