»Kupferstich-Kabinett« se nachází v nejvyšším patře Rezidenčního zámku. V současné době se jedná jen o prostor pro přechodné výstavy, které jsou z velké části tvořeny z děl umístěných v depozitáři.    

Mědirytecký kabinet / Kupferstich-Kabinett zahrnuje kresby, akvarely, lepty, litografie, ilustrované knihy, plakáty i fotografie. Jak kvalita, tak i množství více než půl milionu děl zajišťuje, že je drážďanský Kupferstich-Kabinett jedním z nejvýznamnějších světových muzeí svého druhu.

Mezi 20 tisíci zastoupenými umělci vynikají Staří a Mladí mistři jako Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Caspar David Friedrich, Henri Toulouse-Lautrec, Ernst Ludwig Kirchner, Käthe Kollwitz a Pablo Picasso, ale také současníci zvučných jmen, například Gerhard Richter a Wolfgang Tillmans. Výběr se neomezuje pouze na umělce z evropského prostoru. Součástí sbírky jsou i japonské, čínské a indické práce, které prostupují osmi staletími a dotýkají se i současnosti. Ve veřejně přístupném studijním sále lze na požádání z bezprostřední blízkosti studovat originály. 

Kupferstich-Kabinett Das Dresdner Kupferstich-Kabinett ist eines der ältesten Museen für Zeichnungen, druckgrafischen Werken und Fotografien in Europa und eines der bedeutendsten. Die Sammlung umfasst rund 515.000 Werke von mehr als 20.000 Künstlern aus acht Jahrhunderten. Das Spektrum der Themen ist vielfältig. Es gibt profane und biblische Motive, Porträts, Landschaften, Stillleben, aber auch historische Festdarstellungen oder naturwissenschaftliche Illustrationen. In wechselnden Sonderausstellungen werden Werke aus eigenem Bestand sowie Leihgaben internationaler Museumspartner in den Ausstellungsräumen im Residenzschloss präsentiert. Im öffentlich zugänglichen Studiensaal können auf Wunsch Originale vorgelegt und aus nächster Nähe studiert werden.

Kupferstich-Kabinett se nachází v nejvyšším patře Rezidenčního zámku. Další informace www.drazdany.info/rezidencni-zamek