HLAVNÍ INFOCENTRUM SE NACHÁZÍ NA NÁMĚSTÍ NEUMARKT

Foto: Turistické infocentrum se nachází v nákupním centru QF u kostela Frauenkirche © drazdany.infoPřijedete-li do Drážďan vlakem, můžete se stavit ve stánku turistických informací v jižním křídle vstupní haly hlavního nádraží (Hauptbahnhof Dresden).

Hlavní drážďanské turistické infocentrum se od dubna 2013 nachází v centru, kousek od kostela Frauenkirche. Přicházíte-li od náměstí Altmarkt, jděte směrem barokní kostel Frauenkirche. V komplexu domů vlevo (tj. západně) od Fraunkirche je vstup do nákupní galerie QF, kde se turistické informace v současnosti nachází. Vchodů do QF je několik, měl by je označovat červený symbol s písmenem i nebo nápis "TOURIST INFORMATION".

V informačních centrech dostanete na vyžádání bezplatný malý plánek centra Drážďan (kleiner Stadtplan mit Zentrum und Altstadt) i další materiály a letáky v češtině. Před Vánoci například také bezplatnou českou brožuru s adventními akcemi (tschechische Weihnachtsbroschüre). Velkoformátový český leták s turistickými zajímavostmi (kleiner tschechischer Stadtführer) s malým plánkem stojí cca 80 centů.

Turistické informace v centru u kostela Frauenkirche

KDE: v centru za budovou »Kulturpalast« směrem ke kostelu Frauenkirche uvnitř nákupní pasáže QF | Neumarkt 2, 01067 Dresden | telefon +49 (0)351 501 501 | fax +49 (0)351 501 509 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.dresdeninformation.de (DE | EN) | www.drazdany.info/turisticke-informace (CZ)

KDY: po-pá 10-19 h, sobota 10-18 h, neděle a svátky 10-15 h

Turistické informace na hlavním nádraží

KDE: na hlavním nádraží »Tourist Information Hauptbahnof», Wiener Platz 4, 01069 Dresden

KDY: denně 8-20 h

V době adventu až do Štědrého dne

Čtyři týdny před Štědrým dnem najdete další informační středisko také na vánočním trhu Striezelmarkt, přímo na náměstí Altmarkt.

Infocentrum se nachází v dřevěném srubu v severovýchodním rohu náměstí (u vstupu je k dispozici i výtah pro vozíčkáře). Ve stejném srubu je i ukázková dílna krušnohorských dřevořezbářů a soustružníků a ukázková pekárna drážďanské štoly.

Drážďanské infocentrum se nyní nachází na náměstí Neumarkt hned naproti kostela Frauenkirche, dole v suterénu nákupního centra QF © DRAZDANY.info

Drážďanské infocentrum na náměstí Neumarkt hned naproti kostela Frauenkirche © DRAZDANY.info