Hlavním tématem 6. saských dnů citrusů je představení zvláštního postavení saských zahrad a jejich vzácných sbírek rostlin v minulosti a současnosti. Saské dny citrusů se konají v Barokní zahradě Großsedlitz. Zahrada se svými dvěma reprezentativními historickými oranžériemi a svým zdravým inventářem pomerančovníků, který nemá v Německu obdoby, je ideálním místem pro akci na toto téma. Výstava poukazuje na různé aspekty kultury oranžérií.

Drahé sbírky vzácných rostlin a jejich zimoviště měly velký význam ve dvorském umění a kultuře. Kromě toho bude představen výběr z velké řady druhů citrusů, jenž je zajímavý a překvapivý nejen pro laiky, ale i pro odborníky. Neboť jeho rozmanitost lze odvodit od sběratelské vášně barokních panovníků a dovednosti zahradníků – není výsledkem moderní genové manipulace.

Na prodejní výstavě nabízí obchodníci jedinečné zboží, týkající se tématu oranžérií, citrusů nebo zahrad, ať už jsou to rostliny pomerančovníků, zahradnické nářadí, citrusové speciality, zahradnická literatura a mnoho dalšího. Akce se koná v Horní oranžérii.

KDY: 26.–27.05.2018 | 10–18 h

KDE: Horní oranžérie barokní zahrady Großsedlitz

VSTUPNÉ: 6,- € | snížené 4.- €

PARKOVÁNÍ: Místa na parkování se nacházejí přímo u vchodu do parku.

INFORMACE: www.schloesserland-sachsen.de/cs/akce-a-vystavy/detailseite/event/saske-dny-citrusu/10628 (CZ) | www.schloesserland-sachsen.de/de/veranstaltungen-ausstellungen/detailseite/event/saechsische-zitrustage/1738 (DE) | www.drazdany.info/grosssedlitz (CZ)