Pestrá republika Neustadt každoročně v červnu. Foto © DRAZDANY.info

Pro všechny milovníky mezinárodní kuchyně, rockové | electro | resp. především kvalitně hlasité hudby a dobrodružství je tu již tradičně uliční festival Bunte Republik Neustadt (BRN). Davy skvěle naladěných přátelských lidí, příjemná atmosféra a spousta nových věcí k vidění! Třídenní nepřetržitá párty, asi tak nejlépe charakterizovatelná výrokem "Absolutní úlet".

Počátky festivalu sahají až do roku 1990. Akce původně vznikla z čiré iniciativy několika nadšenců obývajících čtvrť Vnější Neustadt a měla velmi bouřlivé jak začátky tak i každoročně se opakující průběh, většinou provázený velmi aktivní účastí policie. Časem její radikálnost polevila, zakladatelé i účastníci o pár let zmoudřeli a festival se stal takříkajíc institucí.

V současné době je sice v rámci festivalu čtvrť Neustadt vždy v době festivalu ze vstupních ulic uzavřena policejními hlídkami, které kontrolují kolemjdoucí, aby u sebe neměli sklenice a skleněné láhve či jiné nebezpečné předměty, ale svou "nebezpečnost" festival již dávno ztratil. Dnes se BRN daleko více jeví jako "akce pro rodiny s dětmi". I tak je výhodné být při její návštěvě tolerantně naladěn/a a není naškodu disponovat určitou předchozí multikulturní zkušeností.

Heslo "Neustadt snídá celý den a chodí spát až ráno" platí ve dnech konání BRN dvoj- až trojnásob. Respektive během festivalu Neustadt nespí nikdy.

KDY: 14.–16. červen 2019

KDE: drážďanská umělecká a studenská čtvrt Äußere Neustadt (okolí ulic Alaunstrasse, Görlitzerstrasse, louka v parku Alaunpark s koncertním pódiem)

DOPRAVA: Jedete-li do Drážďan vlakem vystupte pokud možno až na nádraží "Dresden-Neustadt". Z hlavního nádraží "Dresden Hauptbahnhof" je to totiž cca 40 minut pěšky. Ale z hlavního nádraží se sem dostanete také tramvají např. č. 3 nebo 8 do zastávky "Albertsplatz"

VSTUP ZDARMA, do areálu festivalu není povoleno vnášet sklenice a skleněné láhve

www.brn-dresden.de (DE | EN) | www.drazdany.info/festival-pestra-republika-neustadt (CZ) | #BRN19

DE: BRN Bunte Republik Neustadt | Dresden