Stažení je možné buď doma přes internet, nebo přímo v muzeu přes bezplatné wifi připojení

Každý český návštěvník Muzea dopravy Drážďany si může stáhnout do svého smartphonu zvukového průvodce na objevitelskou výpravu do historie dopravy.

Tuto aplikaci je možné si stáhnout zdarma do přístrojů s aktuálním operačním systémem Apple iOS nebo Android. Kromě češtiny je aplikace k dispozici i v němčině, angličtině a ruštině. Pro bezproblémové stažení české jazykové varianty je třeba mít ve smartphonu jako systémový jazyk nastavenu češtinu. Aplikaci je možné využít nejen přímo v muzeu, ale i samostatně kdekoli mimo budovu.

Stažení je možné buď doma přes internet, nebo přímo v muzeu přes bezplatné wifi připojení. Aktuální heslo k wifi připojení získáte na pokladně muzea.

DOPORUČENÍ: Před stažením je nutné mít jako systémový jazyk nastavenou češtinu, protože aplikace si sama podle toho rozhoduje, jaký jazyk Vám stáhne. Po stažení aplikace (cca 5,19 MB) ji doporučujeme poprvé otevřít někde na Wi-fi, protože se ještě následně budou stahovat další data (cca 50 MB) se zvukovým průvodcem. Ty se začnou stahovat buď samy, nebo kliknete v sekci audio do pravého horního rohu a data se začnou stahovat. Přímo průvodce najdete ve složce audio, kde stačí do černého/bílého pole zadat číslo exponátu (které je napsáno na tabulce u každého exponátu), o kterém chcete informace přehrát a zmáčknout play. Když se Vám náhodou aplikace schová na plochu, stačí znovu kliknout na její ikonku a ona se Vám otevře tam kde skončila. Aplikaci si můžete doma vyzkoušet např. s vložením čísla 100.

© Verkehrsmuseum Dresden