Každý z modelů je buď jedinečný nebo byl postaven jen sérii několika kusů. © Verkehrsmuseum Dresden

Svou plochou 325 m2 se modelová železnice Dopravního muzea řadí k největším světovým kolejištím velikosti 0. Tvoří ji 150 lokomotiv, osobních a nákladních vozů, 625 metrů kolejí, 5 nádraží a jedna úzkokolejka.

Motorky značky MZ jsou od poloviny února 2017 k vidění v drážďanském Dopravním muzeu  © Verkehrsmuseum Dresden

Dopravní muzeum v Drážďanech zahájí 11. února 2017 výstavu „Trophys & Trophäen“ o historii výroby "motorizovaných dvoukol" respektive motorek značky MZ (podle jména továrny "Motorrradwerk Zschopau"). Na výstavě bude 33 motorek ze sériové výroby, závodní stroje, ale i speciální modely pro zhotovené na státní objednávku, vyrobené v letech 1950-2005. Výstava běží do 6. srpna 2017.

 ©

Dopravní muzeum v Drážďanech zahájí 16. září výstavu „Německo pod kapotu“ „Deutschland unter die Haube“. Výstava se zabývá tématem německého znovusjednocení a to prostřednictvím nejmilejšího "dítěte" Němců, auta. Na 50 umělkyň a umělců, i s českým zastoupením, přepracovalo pro tento hranice překračující projekt na 50 automobilových kapot z rozděleného Německa, které jim posloužily jako plátno. Umělci ze Západu přepracovali kapoty trabantů z NDR. Východoněmečtí umělci zase kapoty VW Golf II, který byl nejčastějším "lidovým vozem" v NSR, jako podklad pro svá díla na téma znovusjednocení.