Mimořádná výstava v Dopravním muzeu © Jennifer Zumbusch

Od 5. května 2018 do 6. ledna 2019 se v Dopravní muzeum v Drážďanech koná mimořádná výstava "Geliebt. Gebraucht. Gehasst. Němci a jejich auta". Málo který spotřební produkt fascinuje tolik, jako automobil. A málokterý spotřební produkt současně vzbuzuje tolik rozhořčení a vášnivých diskuzí. A pro Německo to platí dvojnásob. O Němcích se tvrdí, že mají ke svému autu "speciální" vztah. Výstava se na příkladech věnuje vybraným automobilům, jako například Melkus RS 1000 či kultovní Opel Manta. Ten reprezentuje kompletní životní pocit, trefně zachycený ve filmu „Manta, Manta“. Interaktivní exponáty, fotky a dokumenty přibližují, jaké emoce Němci ke svému nejmilejšímu "dítku" cítí. Výstava byla převzata z Muzea "Haus der Geschichte" v Bonnu.

Každý z modelů je buď jedinečný nebo byl postaven jen sérii několika kusů. © Verkehrsmuseum Dresden

Svou plochou 325 m2 se modelová železnice Dopravního muzea řadí k největším světovým kolejištím velikosti 0. Tvoří ji 150 lokomotiv, osobních a nákladních vozů, 625 metrů kolejí, 5 nádraží a jedna úzkokolejka.

Motorky značky MZ jsou od poloviny února 2017 k vidění v drážďanském Dopravním muzeu  © Verkehrsmuseum Dresden

Dopravní muzeum v Drážďanech zahájí 11. února 2017 výstavu „Trophys & Trophäen“ o historii výroby "motorizovaných dvoukol" respektive motorek značky MZ (podle jména továrny "Motorrradwerk Zschopau"). Na výstavě bude 33 motorek ze sériové výroby, závodní stroje, ale i speciální modely pro zhotovené na státní objednávku, vyrobené v letech 1950-2005. Výstava běží do 6. srpna 2017.