Jednou za rok se Lipsko promění v Mekku tvůrčích odvětví. Od roku 2005 se tu souběžně konají veletrhy Grassimesse a Designers'Open. Hlavní akce obou veletrhů jsou od 20. do 22. října 2017 soustředěny do kongresové haly (Kongresshalle am Zoo) a do budovy Muzea užitného umění GRASSI.

V celém Lipsku prezentují na různých místech na tři stovky výtvarníků své projekty a budoucí trendy v ateliérech, kreativních síních a Concept Storech. Designers'Open je v Německu jednou z předních platforem pro prezentaci aktuálních prací německých i světových veličin v oblasti designu, značek a architektury. Interiérový, módní, průmyslový i komunikační design tu má renomované zastoupení. Veletrh Grassimesse v Muzeu užitných umění GRASSI je zas jedním z nejznámějších prodejních veletrhů v oblasti umění a designu. Návštěvníci tu mohou nejen nakupovat, ale rovněž se seznámit s novými trendy a inovacemi v různých oblastech, od šperků až po módu. Pestrý doprovodný program nabízí mimořádné designové výstavy, odborné přednášky a promítání filmů. K dispozici je festivalová vstupenka na oba veletrhy a všechny tři dny, obsahující jízdenku na MHD v celé městské oblasti. 

Hlavní informace

KDY: 20.–22.10.2017 | 21.–23.10.2016 

KDE: celé Lipsko, Muzeum užitných umění GRASSI Museum für Angewandte Kunst

www.designersopen.de (DE) | www.grassimesse.de (DE) | www.drazdany.info/lipsko (CZ) | www.drazdany.info/design-festival-lipsko (CZ)

Mapa

{mosmap lat='51.3369175'|lon='12.3878496'|centerlat='51.3369175'|centerlon='12.3878496'|zoom='11'|text='Stadtgebiet Leipzig, Grassi Museum für Angewandte Kunst'|marker='0'}

Německý text

Einmal im Jahr verwandelt sich Leipzig in ein Mekka der Kreativwirtschaft. Seit 2005 findet gemeinsam die Grassimesse und die Designers' Open statt. Während vom 20. bis 22. Oktober 2017 die Kernpunkte der beiden Veranstaltungen getrennt in der Kongresshalle am Zoo und dem Grassi Museum für Angewandte Kunst liegen, präsentieren im gesamten Stadtgebiet vermischt über 300 Akteure beider Messen die Trends von morgen oder zeigen in Ateliers, Concept Stores und Kreativquartieren ihre aktuellen Projekte. Während die Designers‘ Open eine der führenden Designplattformen in Deutschland ist, auf der nationale und internationale Designer, Labels und Architekten ihre aktuellen Arbeiten aus Interior-, Mode-, Industrie- und Kommunikationsdesign präsentieren, ist die Grassimesse im Grassi Museum für Angewandte Kunst ist eine der bekanntesten internationalen Verkaufsmessen für Kunst und Design. Die Messe lädt zum Schauen, Kaufen und Informieren ein, zeigt Trends und Innovationen in verschiedensten Bereichen - von Schmuck bis hin zu Möbeln. Ein vielseitiges Rahmenprogramm mit Design-Sonderausstellungen, Fachvorträgen und Filmdokumentationen runden das Angebot ab. Es wird ein gemeinsames Festivalticket angeboten. Das ermöglicht den Zugang zu beiden Veranstaltungen an allen drei Tagen sowie die freie Fahrt mit den öffentlichen Verkehrsmitteln im gesamten Stadtgebiet.